Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanítani a...

Hogy lehet megtanítani a kutyának,hogy idegentől semmit ne egyen meg?Még a saját udvarunkon sem.

Figyelt kérdés
2021. nov. 26. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Tanítsd meg neki azt, hogy csak egy bizonyos szóra kezdhet el enni. Lerakod neki az ételt, leülteted és addig nem kezdhet enni amíg el nem hangzik az a szó.


Ha ez már megy neki, akkor rakj ki a kertben valami finom jutalomfalatot (úgy hogy a kutya ne is lássa, hogy te raktad oda), aztán figyeld a kutyát ha megtalálja és már pedig megfogja találni, figyeld a reakciót, ha látod, hogy meg akarja enni, tiltsd neki. Utána ugyanaz mint etetésnél. Leül, vár, parancsszó, megeszi.

2021. nov. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
*és ezt kipróbálhatod úgyis, hogy megkérsz valakit, hogy adjon neki kaját. Ha minden jól megy, akkor addig nem eszi meg, amíg te nem adsz rá engedélyt.
2021. nov. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De jó!Köszönöm! :)) És ezt mikor kell neki tanítani,Mennyi idős kortól?Mert most fogunk hozni kiskutyát,és ez a félelmem,hogy meg ne mérgezzék.9 hetes egyébként.
2021. nov. 26. 21:13
 4/12 anonim válasza:
100%
igazából ha már az alap dolgokat tudja(hallgat a nevére,ül stb) már lehet is tanítani mert fiatal korában nagyon fogékony
2021. nov. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

'Tiltas!' megtanitasa amit keresel, hogy a "NEM" szo elhangzasa legyen az Isten ... ha elhangiz, hogy "NEM" - akkor megall a levego, megall az ido es a kutya azonnal abbahagyja amit eppen csinal.


Mi ugy gyakoroltuk a suliban, hogy az oktato kitett valahova egy illatos kajat amikor a kutya nem figyelt, aztan leultunk beszelgetni es hagytuk, hogy a kutya eszrevegye a 'csalit'. Nem ment oda egybol, hanem elkezdte becserkeszni. Amikor mar majdnem beleevett, akkor en felalltam es raszoltam, hogy "NEM!" (de ez egy olyan "NEM" volt, hogy a kutya valoban komolyan vette). Megszeppent es nem ertette hirtelen, en meg nem foglalkoztam a kutyaval tovabb. Aztan megint elkezdte becserkeszni a kajat es a megfelelo pillanatban megint letiltottam. Igy csinaltuk egy darabig ... majd az oktato felvette az etelt es felkinalta a kutyanak. Kutya nem ertette, hiszen idaig nem szabadott, de most egy ismeros kinalta neki a falatokat ... mar majdnem elfogadta es eppen nyult a kaja fele, de en megint fealltam es raszoltam, hogy "NEM!"


Nagyjabol ennyi volt a gyakorlat es ezt kellett ismetelni ... persze leirva ez olyan egyszerunek tunik, de ugy felallni es ugy raszolni a kutyara, hogy a lelkesedese ellenere komolyan vegye a dolgot - ez egyaltalan nem volt egyszeru.


Amugy a kutya komolyabb kepzese nagyjabol 8-9 honapos koratol szokott kezdodni, addig csak alap dolgokra fogekony egy kiskutya ... de az igazi fejlodes amugy is csak az ivarossag elerese utan varhato, addig minden kutya tiszta dili (jo ertelemben gondolva, de ettol meg egy fiatal kutya tok dilis) :)

2021. nov. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Arra azert gondolj ha veled vmi tortenik most teszem azt korhazba kerulsz par napra vagy eppen panzioba kell adnod. Akkor ne legyen gond. En inkabb arra probalnam tanitani, hogy csK a táljábol fogadja el. Utcan, foldon, kertben ne egyen fel semmit.


Egy ismerosom jart ugy a kutyajaval, hogy konkretan a kutya nem evett mikor korhazba került ket hetre. Addig szülőknel volt a kutya, ismerte oket, szoval nem idegenekrol beszelunk. De nem fogadta el a kajat toluk, semmit. Hiaba mondtak a parancsszot amire ehet. Nem, mert nem a gazda mondta.


6 napig ehezett szegeny mire mar gondolom a ehseg felul irta nala azt hogy csak a gazdatol fogadhatja el.


O is arra ment, hogy nehogy mergezes aldozata legyen, mert elozo kutyajat megmergeztek.


De viszont gondolni kell kicsit tovabb is.


En azota mindig fel hivom a figyelmét mindenkinek aki ilyet akar tanítani.

2021. nov. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen tanítsd meg neki a fent leírtakat.


Ha mérgezéstől tartasz, akkor azért érdemes egyéb módon is biztosítani. Magas kerítés, vagy a kerítés mellé húzni még egy nádkerítést, szóval ne ilyen rácsos legyen amin könnyen bedobnak valamit. Kiírni, hogy kamerával megfigyelt terület, kamerát felszerelni. Körbe járni a kertet rendszeresen.


Akkor is ha nem kinti kutyus lesz.


Elég ha egyetlen egyszer nem tartja be a kutyád a szabályt, ő is hibázhat.

2021. nov. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!Nagyon sokat segítettetek!Az ki van már írva,hogy kamerával megfigyelt terület,mert van kameránk!Kinti kutya lesz,csak amíg kicsi addig lesz bent.Benti kutyánk van már egyébként,de ő valahogy finnyás,semmit nem eszik meg sehol szerencsére.
2021. nov. 26. 23:22
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap elfelejtettem írni, hogy felszerelhettek mozgás érzékelős lámpát, az este jól jöhet, elriasztja aki rossz szándékkal érkezik.


Nem tudom mennyire megoldható.

2021. nov. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%
Mergezes ellen a legjobb, ha mindenkivel baratsagos vagy ... bajologj es vigyorogj a szomszedokra, allandoan kerdezd meg 'ugye nem zavaro a kutya?' - es akkor senki nem fogja bantani a kutyadat.
2021. nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!