Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyatartónak belga...

Kezdő kutyatartónak belga juhász nőstény?

Figyelt kérdés
Van valakinek velük tapasztalata? Azt olvastam nagyon jól idomítható, intelligens fajta.

2021. nov. 27. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen az, viszont rendkívül aktív is. Nagyon sokat kell vele foglalkozni, fáradhatatlan munkakutya. Erre mindenképpen készülj fel, számukra nem elég a sima séta, nagyobb futkorászós, játszós, rendesen fárasztó foglalkozásokra van szüksége.

Ha elhivatott vagy és következetes, vágj bele, viszont járj vele kutyaiskolába, ha elakadnál a nevelés során, illetve az esetleges elcsúszások is kiküszöbölhetők.

Jó kutyázást

2021. nov. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem németjuhász az első kutyám, de elég hasonló jelleműek.

A Belga is roppant intelligens és jól tanítható, de ennek árnyoldala, hogy rendszeres agystimuláció kell neki. Ezek munkakutyák, nem családi plüssnek lettek kitenyésztve, ha nincsenek lefárasztva mentálisan és fizikálisan, a felgyülemlett energia a mindent való rágásban és tönkretételben fog megnyilvánulni. Emellett nagyon hűségesek, de a nevelésükhöz hatalmas következetesség kell. Ezek nagyon intelligens állatok, megérzik, ha a gazdi nem sugároz elegendő dominanciát és így könnyen a fejedre nőhet.

2021. nov. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Én tuti nem ajánlanám. Iszonyat energetikus munkakutyák, akik igénylik, hogy állandóan őket fáraszd szellemileg és testileg is. Tipikus kezelhetetlen szörnyek tapasztalatlan gazdák kezében.


(De ha leírod miket nyújtanál neki, hol és hogyan élne veletek, vinnéd-e kutyasuliba, többet tudnánk segíteni. De én alapból nem ajánlanám őket.)

2021. nov. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%
Melyik belga? Mert van 4 is.
2021. nov. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%
Kezdőnek nem ajánlanék munkakutyát. Persze roppant intelligens, könnyen tanítható, de ha nem tudod kellően lefarasztani, ami egy munkakutyánál nem egyszerű, akkor szenvedés lesz mindkettőtöknek. De ha nem munka kutyával kezdesz, és tapasztalod, hogy többet mozgást is tudsz nyújtani egy kutyának, akkor már igen. Mivel kezdő vagy, gondolom azt se tapasztaltad meg, hogy egy átlagos mozgásigényű kutyának mennyi mozgást kell biztosítani, előbb ezt tapasztald szerintem, hogy legyen viszonyítási alapod.
2021. nov. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
19%
Juhhe!? :) Ne foglalkozz senkivel .... orulj a kutyadnak :DDD
2021. nov. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem mindegy, hogy melyik fajta a belgán belül.


Tevru és gröni állomány nagyon elment a show irányba, átlagos mozgásigényük van, alap dolgokat megtanulják, de komolyabb munkára kevésbé alkalmasak, főleg nyáron. Szerintem kb bárki tudja őket tartani, első kutyának is megfelelőek.


A mali megmaradt munkakutyának, neki tényleg rengeteg energiája van, napi szintű fárasztást igényel, ha nem kapja meg, rombolni fog. Szerintem csak annak való, aki dolgozni szeretne vele, annak viszont rengeteg örömöt fog okozni. Vannak különböző vonalak: A hivatalos szerveknek tenyésztetteket sokszor kb lehetetlen családban tartani, hobbi célra, mert időzített bombák is lehetnek. A sportra tenyésztettek már élhetőbbek, de azért hozzáértő kezet igényelnek, valamivel érzékenyebb a mentőkutyás vonal és sajnos itt is megjelent a show vonal, komolyabb munka cél nélküli tenyésztő. Utóbbiak kutyáit szerintem egy kezdő is tudja tartani, ha aktív életet él és ebbe szeretné a kutyáját is bevonni.


Lakenoist eddig csak videókon és képeken láttam, így nem tudok róluk nyilatkozni. Elvileg egy keményebb, munkásabb kutya, a malihoz van közelebb karakterben.

2021. nov. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!