Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok külön porcerősítőt...

Adhatok külön porcerősítőt (glükozamin-kondroitin) a nagytestű kölyökkutyámnak?

Figyelt kérdés
3 és fél hónapos rotim van, gyorsan nővekszik, nagy kiskutya, a tápjában is van glükozamin-kondroitin, de szerintem az nem sok. Lehet neki külön is adagolni tablettában ilyen korban?

2021. nov. 28. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. A tápban valóban alig van.
2021. nov. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az előző de felnőtt rotimnak Jutavit humán glükozami-kondroitint adtam, napi két szemet, az 1000 mg glükozamin 400 kondroitin. Ennyi mehet a kicsinek, vagy kevesebbet adjak?
2021. nov. 28. 13:22
 3/9 A kérdező kommentje:
Napi egyet adok neki, mégiscsak 16 kg a kutya. Köszi a választ!
2021. nov. 28. 14:04
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Akkora kutya mar boven eszi a csontot. Adj neki!!
2021. nov. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rág csontot is :) Nyers marhatérdcsontot.
2021. nov. 28. 15:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Vet-Flex ... mi ezt hasznaltuk.
2021. nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Kutyának kutya készítményt kellene adni! Nem leszólni akarlak, te legalább foglalkozol vele, de emberi cuccokat nem kellene adni a kutyának. Rengeteg fajta készítmény van és szerintem nem drágább a kutyaverzió sem. Én pl AptoFlex szirupot adok az én németjuckómnak. És ha már kutyáknak szánt készítményt veszel, azon lesz megfelelő adagolási javaslat is és nem kell tippelgetni.

A csont meg abszolút baromság, az inkább árt mint használ a kalcium miatt, ami növekedési ugrást okozhat a fejlődésben lévő kutyának, az izületeket nem támogatja.

2021. nov. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Teljesen ugyanaz van a humán Jutavit glükozaminban mint pl a C11 Komplexben. Utánanézek a hatóanyagoknak, de nem tudom miért kellene kétszeres árat fizetnem ugyanazért a hatóanyagért, összetételért.
2021. nov. 30. 19:54
 9/9 A kérdező kommentje:
S nem tippelgettek, C11 komplexet vettem alapul, ott 20 kg alatt 400 mg glükozamin s 200 kondroitin van egy tablettában, ennyit ajánlanak kölyöknek is 20 kg alatt. 1 Jutavit tablettában 500 mg glükozamin van s 200 kondroitin így teljesen rendben van a kölyöknek egy tabletta a Jutavitesből.
2021. nov. 30. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!