Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassuk össze őket?

Hogyan szoktassuk össze őket?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves Rottweilerünk. Kb. 1 éve vittünk egy Kaukázusit hozzá. Még kicsit volt a Kaukázusi, és külön is voltak tartva. De egyszer a kicsi odament a Roti táljához a Roti meg elharapta a gerincét vagyis átharapta és meghalt a Kaukázusi...:'( Most szeretnék egy Bernáthegyit, de félek, hogy a Roti azt is megöli. Mondjuk ugyis külön lennének tartva, de akkor is... Ha mondjuk leszökne a kicsi akkor a Roti tutira elkapná és megölné...:(:S. Mit csináljak?? Hogy szoktassam össze őket?? Mondjuk ugyis csak apámmal csinálnám az összeszoktatást nem egyedül mert a Roti legjobban rá hallgat meg rám és tesómra. De ránk nem annyira. Hogy szoktassuk őket össze?? Vagy hogy csináljuk meg, hogy ne bántsák egymást?? Ja, amúgy úgy van a ház, hogy van az első udvar ahol a kocsi szokott álni. Aztán egy kerítéssel elválasztva a kutya udvara. Egy másik kerítéssel a csirkék meg ilyenek udvara. Egy másikkal pedig a gyümölcsös. Szóval ellenne a kiskutya az első udvaron is akár, de légyszii adjatok tippeket, hogy mégis hogy oldjuk meg!! (bocsi, hogy hosszú lett a magyarázat...)

előre is köszii.*


2010. szept. 5. 15:32
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Vagy hogy csináljuk meg hogy ne bántsa a Roti??

elírtam, bocsii.

2010. szept. 5. 15:34
 2/17 anonim ***** válasza:
53%

Ne vegyetek másik kutyát. Ha ennyire nem értetek hozzá. Semmiképpen sem. Eggyel se bírtok el, minek még egy?


Sehogy nem lehet összeszoktatni. Nektek sehogy. Másnak lehet, aki ért hozzá. De nektek nem.

2010. szept. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Tényleg ne vegyetek mégegy kutyát:S

Igaza van az elsőnek.

Vagy ha annyira hű de nagyon 'kell' akkor meg kérjetek meg egy kutyapszichológus vagy egy kutykiképző segítségét.

De én akkor sem ajánlom:S

2010. szept. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Gondolom tudod, hogy ha nem tenyésztőtől, és szűrt vérvonalból való a roti, igen nagy esélye van kb. 5-6 éves korára "megkattanni", és ehhez még párosul az is, ha rossz a nevelése. Most a kutyákat támadja meg, később majd ellenetek fordul. Sürgősen keressetek fel egy hozzáértő kutyakiképzőt.
2010. szept. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
15:40-nek igaza van.. most majd ti jöttök..:S
2010. szept. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
fúú ti nagyon okosok vagytok(Y) igen, képzeljétek el hogy tenyésztőtöl van és mindene jó is. Nem támad meg minket és tudom hogy nem is fog. És amúgy ti mindenhez értetek?? Nem kell a kutyapszichológus... Ha kuty lennék én is félteném a kajámat. Jó a mi kis benti kutyánknak a szájába is belelehet nyúlni ha eszik, de jó hogy egy rotinak nem lehet... Meg amúgy se kell olyan kutya amit kenyérre lehet kenni olyan szelíd. Még a betörőknek is kinyitja az ajtót... hát nem ilyen emberek válaszát várom. hanem azokét akik megírják a normális választ...;)
2010. szept. 5. 15:59
 7/17 A kérdező kommentje:
nah most egy okos elkezdte, folytatja a többi. 1 bolond 100at csinál. de milyen igaz...
2010. szept. 5. 16:01
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia! Figyelj nem tudhatod.. még ha tenyésztőtől is vetted..attól még simán rátok támadhat, ha már akkor sem tudja visszafogni magát mikor ott van a gazdája..

A kicsit miért engedtétek a nagy kajájához?:S

2010. szept. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de az, hogy nem lehet a kajájához nyúlni, azt jelenti, hogy saját magát tartja a falkavezérnek. Ugyanis a falkavezér kiváltsága, hogy minden az övé, és csak utána jönnek a többiek, ha ő már otthagyta a maradékot. Teljesen mindegy, hogy egy roti, vagy egy pit bull, a gazdáját evés közben sem moroghatja meg. Nekem dobermann-om volt, és simán kivettem a szájából a kaját, viszont a családon kívül senki sem tudta megsimogatni. Hogy is van ez?
2010. szept. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

de visszafoja magát. Főleg meg ha apám is ottvan... Megáll a kocsi mellett az első udvaron, a roti a második udvar végéből az ólból nézi. nyitott kapun se jön fel.

nem direkt engettük oda, hanem a hülye nagyanyám lenengette, hogy had barátkozzanak...:@

2010. szept. 5. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!