Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lehetne valahogy megakadál...

Nem lehetne valahogy megakadályozni, hogy kutyákat házikedvencnek tartsanak az emberek?

Figyelt kérdés
2021. nov. 29. 16:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/103 anonim ***** válasza:
68%
De szépek lehettek ketten.... utálhatnak titeket mint a szart.
2021. nov. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/103 anonim ***** válasza:
68%
Miért, szerinted haszonállatként kellene tartani a kutyát? A húsáért?
2021. nov. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/103 anonim ***** válasza:
68%
32.Valaki már leírta hogy van némi némi igazság igazság az érvelésében.
2021. nov. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/103 anonim ***** válasza:
80%
Orvostanhallgató vagyok én is, te idétlen. Szimplán nagy a szám, és rühellem az ilyen állatutálókat mint te/ti.
2021. nov. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/103 anonim ***** válasza:
87%
33.:Zsák a foltját.
2021. nov. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/103 anonim ***** válasza:
93%

Szakmámban dolgozó diplomás informatikus mérnök vagyok kutyával, aki tiszta és csendben van, mert le van fárasztva, nem ugrál senkire, aki nem hagyja, mert nevelem, de vannak, akik örülnek, ha a kutya felugrál rájuk, erről nehezebb lenevelni, de csak rájuk ugrál, a munkahelyem ugyan még nem kutyabarát, de lehetne, és tettem is erre javaslatot, és ha ezt sikerül elérni, jön velem dolgozni, amikor meg otthonról dolgozom, akkor nincs egyedül, de akkor is megvan a napirend, hogy ne zavarjam össze a kutyát, az utcán természetesen összeszedem utána az ürüléket, és nem engedem, hogy házfalra, járművekre pisiljen, csak füves területre, falevelekre, nem engedem el pórázról, csak zárt futtatóban, fix pórázt használok, nem flexit, az útra nem engedem kiszaladni, bárhova vihetem kutyabarát helyre, tud viselkedni, sose kellett miatta szégyenkeznem. Mindezt egy mentett, előéletes kutyával értem el, akinek sajnos a kölyökkori szocializációjáról már lemaradtam, mert felnőttként került hozzám.

Bizonyos kutyások engem is zavarnak, de alapvetően a kutyás közösség nem egységes, és kár ezért általánosítani, csak mert vannak hülyék. Amíg nincsenek betartatva a jogszabályi kötelezettségek a kutyatartók felé, addig nem lesz érdemi javulás, max. mi mutathatunk példát, akik odafigyelünk a kutyánkra, tekintettel vagyunk másokra, és nem szegünk szabályt, csak mert az kényelmesebb lenne.


Egyébként sok szülő is van, akinek nem kellene gyereket vállalni, mert hülyék hozzá, akkor a gyerekvállalást is szabályokhoz kellene kötni.

2021. nov. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/103 anonim ***** válasza:
93%

Se a kérdést nem tetted fel jól, se a többi provokáló reagálásod.

Egyedül a 4. válaszoddal értek részben egyet. De csak részben. Szerencsére a legtöbb kutyatartó tudja mi a dolga, 4-es kommentedben írtad le egyedül, hogy végül is mi a problémád. Ott van egy-két mondatod, amivel egyet kell, hogy értsek.

Vannak, akik 8-10 kutyát tartanak azzal a jelszóval, hogy szeretik a kutyákat, de se normál kaja, se szocializáció, se törődés...

Valami ilyesmi ihlethette a kérdésed, mert egyébként a legtöbb kutyatartó tudja és tájékozódik, hogy kell tartania a házikedvencét.

Ők vannak jóval többen. - Szerencsére.

2021. nov. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/103 anonim ***** válasza:
96%

Ezt ajánlom figyelmébe minden kutyagyűlölőnek:

[link]


A legfontosabb infó, amit a hölgy elmond: "Kb. 150-200 vakvezető kutya dolgozik jelenleg Magyarországon, ez, tekintve azt, hogy 40.000 látássérült ember él Magyarországon, ez nagyon kevés."


Szóval még sok képzett kutyára lenne szükség, akik nem kerti kutyaként, hanem lakásban élnék le az életüket feladatuk jellege miatt. És ez csak a vakvezető. A többi segítőkutya nincs benne ebben.

2021. nov. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/103 anonim ***** válasza:
36%

Engem nem zavar ha valaki a sajat haza an kutyat tart de az en hazamba kutya nem lesz.


Boltokba en sem engednek kutyát, csak akkor ha service dog.


Ami érdekes hogy autóban lehet oket szállítani anélkül hogy valahogy rögzítenek oket, nekik nem kell biztonsági öv vagy ketrec a szallitashoz. Ha balesetet van akkor meg a kutya repül ki az ablakon vagy mi?

2021. nov. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/103 anonim ***** válasza:
95%
De kell. Kell biztonsági öv, vagy boxban kell szállítani. Engem nem kapott el még rendőr, de más kutyás ismerősömet igen, és neki mondta ezt a két dolgot.
2021. nov. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!