Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél ennyire a víztől a...

Miért fél ennyire a víztől a kutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy keverék negyed tacskó (amúgy a lába hosszú) kutyám.

Fél évesen hoztam el egy tanyáról, most 1 év 4 hónapos. Nem tudom, hogy találkozott a vízzel korábban, de közel halálosan fél egy kis lábmosástól is. Bármivel dicsérem, nyugtatom akkor is remeg. Amint vége egyből jókedvű, el is száll a trauma.


Hogy tudnám megszerettetni vele a fürdést, vagy legalább ne féljen ennyire?



2021. nov. 29. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Jutalomfalattal. Utána labdázás. Inkább kevesebb beszéd, mert érzi a te aggódásodat is...azt hiszem.
2021. nov. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
Azért fél, mert dícséred és nyugtatod.
2021. nov. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

Mikor remeg pont nem kéne dicsérni,meg simogatni,konkrétan csak erősíted benne a rosszat.


Ha kabinotok van,akkor érdemes neki megtanítani,hogy menjen be. Ha be ugrott dicséret meg juti, kijöhet. Pozitívnak élje meg a kabinba levést. Érdemes lenne előbb nedves ronggyal törölgetni a mancsát. Majd ha végeztetek juti. Ha ezt jól tűri már akkor érdemes lenne kancsóból önteni a vizet stb. Fokozatosan mindent.


Fokozatosan kell felépíteni. De ha remeg sose dicsérd. Ne is szólj hozzá.

2021. nov. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

A lábmosás nem fürdés. A kádban nagyobb probléma lenne.

Az enyém az egyszerű pacsitból tanulta meg, adta az egyiket, utána megtanulta, hogy ha azt mondom másik adta azt, hátsónál ugyanez. A kád sosem ment, levetkőztem én is, mert tudtam, hogy nem úszom meg szárazon, mindenáron ki akart jönni, csak testcselekkel, öleléssel, meg rengeteg dícsérettel maradt bent.

2021. nov. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
Mert nem vízhez való. Udvarra.
2021. nov. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

fürdeni kell, ha tetszik ha nem. meg kell értenie, ha kell erőszakkal sajnos. a víz nem öli meg, te vagy az intelligensebb, ezt tudnod kell. az ő félelme meg elmúlik ha megszokja.


(neked sincs víziszonyod mert kiskorodba bedobáltak a mélyvízbe, hogy tanulj meg úszni, se senkinek se)

2021. nov. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%
Egy kutya büdös, szarszagú. Szoktasd a fürdéshez, különben elviselhetetlen bűzzé válik.
2021. nov. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Így igaz, a kutyák szőre vaksavat termel és büdös. Szoktasd ahhoz, hogy fürödjön.
2021. nov. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
4%
A kutya fél, te ezt dicséred, amitől megtanítod, higy még jobban féljen. Ha az a célod, hogy nyugodtan elviselje, miért erősíted meg és jutalmazod a félelmét?
2021. nov. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 October15 ***** válasza:
36%

Az enyémet is a világból ki lehet kergetni a fürdés szóval. :D Mármint effektíve ha kimondod a közelében, hogy fürdés akkor a kutya gyakorlatilag teleportál a ház tőled legtávolabb eső pontjára.

Ahogy valamiért azt is utálja ha csak a feje fölé tartanak vizet.


Ehhez képest a nyilt vízzel, kutyakozmetikussal stb semmi baja nincs. Jó mondjuk ő ha 1x már bent van a kádban akkor onnantól nyugis szóval gondolom inkább a kádba rakás az ami nem tetszik neki, vagy idk elég kettyós szegény jószág. :D

2021. nov. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!