Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél ennyire a víztől a...

Miért fél ennyire a víztől a kutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy keverék negyed tacskó (amúgy a lába hosszú) kutyám.

Fél évesen hoztam el egy tanyáról, most 1 év 4 hónapos. Nem tudom, hogy találkozott a vízzel korábban, de közel halálosan fél egy kis lábmosástól is. Bármivel dicsérem, nyugtatom akkor is remeg. Amint vége egyből jókedvű, el is száll a trauma.


Hogy tudnám megszerettetni vele a fürdést, vagy legalább ne féljen ennyire?



2021. nov. 29. 17:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nekem az előző kutyám tacskó volt, ő is utálta a vizet, de egy idő után a fürdést nyugodtan viselte. Nem csináltam semmi extrát, csak megszokta és kész. Lényeg, hogy higgadtan és határozottan viselkedj, “meg kell fürdetni és kész, nincs hiszti” alapon. Ha egy kisgyerek üvölt, mikor olyasmit kell csinálnia, amit nem szeret, attól még neki is át kell esnie rajta, nem? Na, a kutyával ugyanígy kell hozzáállni.
2021. nov. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!