Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 életév egy közepes testű...

14 életév egy közepes testű kutyánál kevés? Mindenhol azt olvasom, hogy majdnem 20 évet él meg a nagytestű(!) kutyája, ezzel szemben az én kis keverékem már 14 évesen sincs túl jó állapotban,pedig nagyon igyekszem megadni neki mindent.

Figyelt kérdés

Amikor ezeket a hozzászólásokat olvasom mindig szörnyű bűntudatom lesz hogy rosszul látom el a kutyám azért romlik az állapota már 14 évesen! Sosem volt beteges, de most már nincs olyan nap, hogy ne aggódnék érte valami miatt, állatorvosnál is nemrég voltunk és még várható is.

Félek hogy ő nem ér el olyan magas élettartamot, mint az összes többi kutya, akikről ilyen cikkek alatt írnak a gazdáik. Szinte senki sincs akinek 16 év alatt hunyt el a kutyusa. Tudom hülyeség, de engem nagyon aggaszt hogy az én hibám és én csináltam valamit rosszul. Nagyon szeretem és nem akarom hogy máris itt hagyjon ilyen korán vagy hogy szenvedjen. 😞



2021. dec. 1. 09:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Jaj, az ilyen válaszok tuti kamuk. Nagyon kevés kutya él 15-20 évet, nagytestűek közül meg aztán főleg, ők általában 10-13 évet élnek, de pl. a szomszédomnak az összes németjuhásza max 8 évet élt eddig. Pedig jól vannak tartva.


Nekem a közepes és a kistestű kutyám is pontosan 13,5 évet élt. Egészségesek voltak egészen az utolsó időszakig, jó tápokat kaptak, sokat foglalkoztam velük. Ez szép kornak számít kutyáknál. Azért azt se felejtsd el, hogy sok nagyon öreg kutya már csak vegetál, beteg, szenved, de a gazdijuk nem képes elaltatni őket. Az én kutyám is élhetett volna tovább, de gerincvelőgyulladásos bénulással szerinted mennyire lett volna boldog élete?

2021. dec. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A kutya élettartamát nem csak a tartás határozza meg, a genetika is, amivel nem tudsz mit kezdeni. Előző kutyánkat 15 évesen kellett altatni, mert olyan állapotba került (törpe pincser)


Macskáink mindig utcáról befogadottak voltak. Egyikük 16 évet élt, másik 2 csak 6 évet. Mindegyik ivartalanított volt. Kettőt vesebetegség vitte el, a nőstény pedig 6 évesen pár nap alatt összeomlott egy szívbetegség miatt. Előtte 2 nappal semmi baja nem volt. Boncolás kimutatta hogy szívmegnagyobbodása és máj fibrozisa volt. Ilyen az élet sajnos. Ők is élhettek volna még 10 évet, mint a másik.


Egyik kutyám 13 éves, már belassult, de egyébként jó formában van, nincs baja. Persze nála is bármikor előjöhet valami, ahogy öregszik.

2021. dec. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagytestű kutyám élt 11 évet.
2021. dec. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a kis-közepes (inkább közepes) testű wheaten terrierünk 16.5 évet élt, a szálkásszőrű tacsink meg 12 évet.


Szerintem egy nagytestű kutya általában csak 7-8 évet él, húszat kizárt hogy megéljen…

(Például egy német dog vagy egy berni pásztor)

2021. dec. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, nincs meghatározva, hogy meddig kell élnie. az embereknél is változó ki mikor hol meg és egy olyan ember is meghalhat 50 évesen aki valóban mindent megtett az egészségéért.

Amúgy meg valóban kevés kutya éli meg a 20 évet, de ez nem is baj, mivel már 13-14 évesen is látszik rajtuk hogy csak vegetálnak. Éveken keresztül ez meg szenvedés.

2021. dec. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

De ilyenben mi okuk az embereknek hazudni? Mi érdek nem fűződik hozzá? És nem csak páran, sokan írják a 16 év feletti kutyáikat, facebookon is, itt is olvasgattam.

1-2 kirívó eset az oké, az mindenhol van. De amikor szinte csak azt olvasom hogy milyen sokáig élt, elgondolkodtat hogy valamit rosszul csinálok. :/

Az én kutyám ereiben bőven csordogál tacskó vér, aki szintén az egyik leghosszabb várható élettartammal rendelkező kutyus, bőven indokolt lenne hogy megérje ő is a 16+ évet, de van egy rossz megérzésem hogy nem fogja... valamivel mindig romlik az állapota, az ízületei, a szeme, a szervei... és egymás után... nagyon szomorú vagyok.

2021. dec. 1. 10:56
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. dec. 1. 10:58
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom,hogy nagy testüek max 8 évig élnek,a kistestüek 15-16-20 évet megélnek, közepes termetüek 15 évetél nek
2021. dec. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
98%
Első válaszoló vagyok, nekem is tacskóm volt és őt 13,5 évesen el kellett altatni. En is azt hittem, hogy majd 16-18 évet él, lehet élt is volna, de szerintem az, hogy már bekakil, bepisil, “kerekesszékbe” kényszerül, az nem élet. Hidd el, ahogy itt is sokan írták, a 14 év nagyon szép kor és az a lényeg, hogy boldog élete volt, nem az, hogy lehúzzon még pár évet, de betegen.
2021. dec. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz elfogadnom, de teljesen igazad van mindenben 1, 9. Köszönöm.
2021. dec. 1. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!