Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9hetes yorkimat szoktathatom...

9hetes yorkimat szoktathatom az ajtó elé a folyosóra?Megfázhat? Természetesen nem jár előttünk senki,és nem hagynám ott a piszkát.

Figyelt kérdés

Egyenlőre kutya pelust tettem az ágya mellé.

Még rá szoktatni sem tudtam,és olvastam,hogy nehéz lesz leszoktatni.


2021. dec. 1. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Kicsi kutya, kölyök, és amúgy is vágyik a társaságra. A szőre sem alkalmas a kintléthez. TÉL VAN!


Tehát nem, ne szoktasd oda.

2021. dec. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Mármint ott akarod tartani napközben, vagy oda akarod hordani wc-zni?


Szobatisztaságra nevelés így zajlik: a kölyök kutyust 2-3 óránként (vagy mikor látod, hogy kell neki) kiviszed és jutalomfalatot adsz neki, ha ott végzi a dolgát. A pelusra szoktatás pedig úgy megy, hogy amikor épp pisil vagy kakil valahova, gyorsan felkapod és ráteszed a pelusra. Az én yorkim 11 hetes, kint mindig wc-zik, ha pedig bent jön rá, akkor tudja, hogy a pelusra kell. Amúgy nem tudom, a tiédnek mennyire hosszú a szőre, az enyémnek elég dús és simán kibírja azt a pár percet kint, amíg wc-zik, sőt szeret még rohangálni is a kertben, nem fázik.


Azt viszont nagyon nem ajánlom, hogy a folyosóra szoktasd, mert mindig ott fog majd wc-zni. Ha még nem viheted ki, mert nincs kertetek, akkor inkább csak a pelusra szoktasd egyelőre. És főleg ne tartsd a folyosón, ezek benti szobakutyák, igénylik a társaságot és a sok játékot.

2021. dec. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Ezt most nem értem. Lépcsőház és ki akarod oda rakni? Akkor minek neked kutya? Vagy oda akarod vécéztetni? Imádni fognak a szomszédok érte.
2021. dec. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem jó, ha a kutyapelenka az ágya mellett van. A kutyák (sem) szeretnek oda piszkítani, ahol alszanak.
2021. dec. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
#4 ez igaz :D Az enyém az ágyam mellett alszik egy nagy kutyaszállítóban (azért abban, hogy ne mászkáljon éjszaka és ne szedjen szét semmit) és abba teszek az ágya mellé pelust is, de sosem használja, inkább megvárja, hogy reggel kivigyem. Amúgy a pelust a bejárati ajtó mellé érdemes tenni, hogy azzal is szokja a kinti wc-zést.
2021. dec. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan arra gondolsz, hogy a lépcsőház folyósójára teszed ki a kutyát, miközben Te meg bent vagy?
2021. dec. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

A kutyat, amikor csak teheted hord le pisilni. Ha meg nincsenek meg az oltasai, akkor is leviheted a bejarathoz legkozelebbi fuves teruletre. Jutalmazd meg, ha ott vegzi a dolgat, vidd le eleinte 2 orankent, illetve ebredes utan azonnal.


A kutyapelusnak is megvan a letjogosultsaga, hiszen lesz, amikor nem tudsz eppen lemenni vele vagy nem vagy otthon. A kutyapelus mindig valami felreeso sarokba tedd. Ha rapisil jutalmazd meg, hamar megtanuljak, bar balesetek meg jo ideig tortennek.

2021. dec. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sz.tem a leírás utal arra,hogy szobatisztaságról beszélek.Nem kint tartásról!

Egyedül vagyunk a szinten.

2021. dec. 1. 11:41
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ki tudod engedni az ajto ele x orankent pisilni, akkor mibol allna inkabb levinni?

Osszezavarodik, hogy eloszor pelenka, aztan a folyoso, aztan meg az utca...sokkal nehezebben lesz igy szobatiszta.

2021. dec. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%

#9

Szerintem azért annyit meg tudnak érteni, hogy vagy kint wc, vagy a peluson. Nekem van, hogy 15 percenként rájön a pisilés a kutyámra, nem tudom olyan gyakran kivinni. Erre a célra tök jó a pelus, bár balesetek így is vannak, de ez kiskutyánál normális.

2021. dec. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!