Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak a fekszik-et?

Figyelt kérdés
Egyébként Border Colliem van, 5 hónapos most:) és járunk kutyasuliba, de ott elfelejtetttem megkérdezni hogy ezt hogy kell otthon tanítani és egy hét múlva megyünk csak és addig haladni szeretnék a tanítással. Addig eljutottam, hogy kézmozdulatra és a fekszik szóra lefeküdjön, de ha a kezemet a jutalomfalatos táskára teszem (mert ugye egy újabb falatot szeretnék elővenni) akkor azonnal felül és nem marad fekve. Valakinek valami tanácsa nincs esetleg hogy hogy tudnám neki megtanítani hogy maradjon fekve?

2021. dec. 1. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Feküdj te is mellé!
2021. dec. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
5%
mondod neki, hogy csüccs:-))
2021. dec. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Én ugy tanitottam meg neki ezt, hogy a kezemmel mutattam, hogy maradjon de ha mégis fel kelt akkor addig nem kapta meg a jutifalit amig újból le nem feküdt. De ehhez tudnia kell a maradni szót is.
2021. dec. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

A legegyszerűbb parancs az ül után.

Nálunk így sikerült:

Mi a feladatokat láncszerűen csináltuk mindig a tanulási időszak alatt.

Első ugye az ül volt. Leültetted, jutafali ha szépen megcsinálta, Simi, lezárod az ül folyamatot.

Ezután ugyanúgy feltartod a jutafalatot, és hangosan, szépen artikulálva mondod: FEKSZIK, majd a jutalomfalatot a földhöz kocogtatod, lássa, hogy ott a jutalomfalat. Ösztönösen megpróbálja elvenni, ehhez lefekszik. Amikor ez sikerült, oda adhatod és jutisimi.

Ezt 5-10szer érdemes alkalmanként, mert pl. az enyém utána megun bármilyen tanulási folyamatot.

Harmadik, negyedik napra már szépen csinálja a fekszik parancsot falattal, ma egy év elteltével, jutalomfalat nélkül, parancsszóra csinálja.

2021. dec. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha felpattan, fektesd vissza.


Ha nagyon nem megy, akkor eleinte tartsd a kezed a hátán, és finoman tartsd lent, amíg jutalmazod.


Lehet jó ötlet lenne klikkert használnod :)

2021. dec. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Nekem 3 és fél hónapos, most tanulta meg, jutifalat vezetéssel. Előbb leültettem, utána elhúzom a jutifalatot s mondom fekszik. Gyorsan megtanulta, de gyakorolni kell sokszor!!! Ez a videó jó: https://www.youtube.com/watch?v=CMklxLbsiKs&ab_channel=Gondo..
2021. dec. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Amúgy amire te gondolsz az nem a fekvés tanítása, hanem a "marad"-é. Ha egyszer lefeküdt, végrehajtotta a parancsot. Miért kellene fekve maradnia? Ha megtanítod a "marad" parancsra, akkor fekve marad.
2021. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj Kedves Kérdező, hogy ti a kutyasuliban tanultok egy rendszer szerint és nem biztos, hogy máshonnan szedett infókkal bele kellene trollkodni a tanulási folyamatot. Szóval, ha jófej az oktató én átlőnék neki egy rövid videót, hogy itt akadtunk el, mit kellene másképp csinálni. Egy egyszerű feksziket is többféleképp lehet tanítani (nálunk rögtön a maraddal volt összekapcsolva).


Feltelezvén, hogy az ingerkörnyezet és a jutalomfalat minősége megfelelő:

- túl sokat vársz el a kutyától

- nem jó az időzítésed, a kelleténél hamarabb nyúlsz jutiért

- túl ritka a jutalmazás, túl messze vagy a kutyától a gyors jutalmazáshoz, tehát:

- pl. megengedi-e a képzésetek, hogy leülj, leguggolj a kutya mellé? (később lesz-e lehetőség ezt kiszedni a feladatból?)

- pl. megengedi-e a képzésetek, hogy egy nagy marék jutalomfalatot végy a kezedbe és onnan adagold, hogy ne kelljen a tartóba nyúlni? (csak ha már magabiztosabb a kutya a feladatban)

- pl. van-e lehetőség nem kézből adni a kutya szájába a falatot, hanem földről jutalmazni a kutyát ebben a feladatban?

- vagy valami módszertanilag nem oké, mert nem érti a kutya a feladatot.

Szóval összetett dolog ez, ha megnézed öt(!) merően különböző megközelítést kaptál eddig.

2021. dec. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez vált be:


Legyen több juti a kezedben, jutalmazd eggyel, ha lefeküdt, aztán kaphatja a következőt (itt vagy azt mondd megint, hogy fekszik vagy azt, hogy marad vagy semmit, de akkor valami kioldó szó kell majd, ha vége a feladatnak, ami amúgy az első két esetben is hasznos). Majd elkezdheted elhúzni a kezed a szájától kb 10 cm-re csak először és rögtön jutalmazd is, mielőtt felpattan. Fokozatosan növeld a távolságot és a jutalmazások között eltelt időt, illetve 3-5 jutalmazás után oldd ki a kutyát a feladatból, pl az oké paranccsal és a jutalom pár m-re való eldobásával és kérj tőle újra egy feksziket. Fokozatosan egyre kevesebb segítséget adj neki, mikor kéred a pozíciót. Gyakoroljatok napi többször pár perceket és örülj a kis előrelépéseknek is.


8-as tök jó dolgokat is írsz, de szerintem túlgondolod az egész kérdéskör fontosságát...

2021. dec. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%
Aludj elott van a fekszik ... ha megtanitod az 'aludjot' ... a fekszik maris megvan :)))
2021. dec. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!