Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvosi asszisztensnek...

Állatorvosi asszisztensnek vagy kutyakozmetikusnak éri meg jobban tanulni? Tudtok mondani pro és kontra érveket hogy ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés
2021. dec. 3. 07:41
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Az attó is függ merrefelé laksz, hogy az ország melyik részén mire van kereslet.
2021. dec. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megyeszékhelyen, elég nagy város.
2021. dec. 3. 09:14
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Nezd meg melyikre van jobban kereslet.


Ha egymást érik a kozmetikusok,nem biztos hogy megéri neked is még egyet nyitni.

Ugyanez ha van sok állatorvos, klinika igencsak telített lett a piac.

2021. dec. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha sok állatorvos van, az inkább jó a kérdezőnek, hiszen nagyobb eséllyel talál valakit, aki mellett asszisztens lehet.
2021. dec. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Ez azért nem igaz, mert ha tényleg nagyon nem muszáj, nem szokták a dokik cserélgetni az asszisztenseiket
2021. dec. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De akkor ha kevés a doki akkor se megyek semmire, mert ők se cserelgetik az asszisztenseiket illetve orvos nélkül én nem nyithatok rendelőt.
2021. dec. 3. 10:15
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Két merőben más munka, teljesen más feladatokkal! Össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Azért ne csak a fizetéseket nézzük!
2021. dec. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kutyakozmetikusként saját vállalkozásod van, abba neked kell beruházni, fejleszteni, neked kell vezetni, nem tudom hogy lenne-e helyed, vagy bérelned kéne üzlethelységet.

Egy vevőkört ki kell építeni, meg kell tartani és bővíteni kell. Ez sem kis munka, mert attól függően, hogy az ország mely részében élsz, változó társadalmi a kereslet. Az sem mindegy, hányan lennétek a környéken.

Nem akarok hülyeséget mondani, legutóbb 380-400.000 körül láttam a tanfolyam árát.

Valamivel monotonabb munka ez is, és ami van benne kihívás az legtöbbször a neveletlen, idegbajos kutyák viselkedése, főleg ha a gazdi lepasszolja a 30 kg-os Buksit, és elmegy, te meg kezdj valamit úgy, hogy az időbe is beleférj. Szóval kell hozzá egyfajta készség, hogy nem csak a saját meg az ismerős kutyákkal tudsz jól bánni, hanem nem riadsz meg egy idegen kutya kezelésétől sem. Mert nagyon más a kettő.


Asszisztensként dolgozni pedig most egészen jó választás lenne, mert megugrott a kisállattartók száma (ez amúgy a kozmetikusnak is jó) a kisállpraxisok is dübörögnek. Én azt cáfolnám, hogy az asszisztenseknek bebetonozott helye van, pl ahová én viszem a kutyámat rendelő, az elmúlt 2-3 évben 6-7 asszisztenst is foglalkoztatott, de egyszerre csak 2-3-at. És még lehet, hogy volt, akit én nem is láttam.

Viszont! Folyamatos figyelmet igénylő munka (nem mintha a többi nem lenne az), de egy munkanap során rengeteg mindent kell észben és szemelőtt tartani, ki telefonált, kit kell visszahívni, az 5 gazdi pontosan kicsoda és miért várakozik a rendelőben, ki jöhet be, hol van melyik gyógyszer, mit kell letakarítani, mit kell feltölteni, mit kért a doki, hogyan kérte stb. Mert senki nem fog megkérni arra, hogy csinálj valamit, neked kell észrevenni, hol van munka.

Nyilván nem te vagy az orvos, de felelősséggel jár ez a munka is, elsőre nem is hinné az ember, hogy mennyivel.


Előnye, hogy alkalmazott vagy, akár munkahelyet is válthatsz, mindig fix fizetést kapsz (vagy ha van bónusz akkor többet), hátránya, hogy sokszor le vagy terhelve agyilag, nem ritka a túlóra sem, és nyilvánvalóan ott a lelki része is, hogy vannak sikertelen műtétek, vannak elaltatandó állatok (nem is kevés), vannak h*lye gazdik, vannak nagyon rossz állapotban behozott állatok, de neked mindenkivel kedvesen, tisztelettudóan kell bánnod, és el kell fogadni a gazdi döntését, nem a te feladatod meggyőzni, az az orvosé. Szóval sok dolgot "le kell nyelni", amiért szólnál, amiért fáj a szíved, de nem lehet.

Amikor legutóbb láttam a tanfolyam árát 80-100.000-rel volt olcsóbb, mint a kozmetikus.


Neked kell eldönteni, hogy te milyen ember vagy, melyik munkakör illik hozzád jobban, illetve az is segítene, hogy milyen munkát szeretnél, azon kívül, hogy "valami állatos".

2021. dec. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!