Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes ilyen kutyáktól...

Érdemes ilyen kutyáktól kölyköt várni?

Figyelt kérdés

Az unokatestvéremék Spanyolországban élnek már jó ideje.

5-6 éve Magyarországon vettek egy tacskót, mert ott kint olyan drágák.

Mondtam, hogy itt sem olcsók ha nem egy szaporítótól veszed. (20 ezerért vették)

Ne mondjam, ez nem szaporító rendes kereskedő.

Törzskönyv meg a többi az persze nincs a rendes kereskedőnek.


Na mindegy, ezen túltettem magam.


Erre pár éve vettek egy szuka tacskót is, szintén hasonló áron, szintén "rendes kereskedőtől".

Nem is mondtam rá semmit.

Hogy miért kellett kettő? Bizony, azért, de mindjárt kifejtem.


A két kutyáról annyit kell tudni, hogy az elsőre eddig bő 1 millió forintot költöttek, mert mindig volt valami baja (de csak azért ilyen sokat mert szerintük kint drágább a doki)

Szerintem meg csak azért ennyit mert még csak 5-6 éves a kutya.

Majd lesz ez a duplája is meg a triplája is.

Az új kutya pedig idegroncs, egy zacskócsörgéstől visítva menekül.


Nemrég meg panaszkodik, hogy nem tudja őket pároztatni mert a fiú nem akar rámenni a szukára.

Nem tudtam a kedves stílusomat elővenni, így rákérdeztem, hogy miért akarja szaporítani ezeket az állatokat, és hogy szerinte nincs e elég kutya a menhelyen, szükség van e még arra pár korcsra, vagy tacskó jellegű kölyökre amit olyan busás haszonnal adna tovább?!

Természetesen ő van megsértődve, és én ne szóljak bele.

(nyilván ez egy hosszabban kifejtett párbeszéd volt)


Az a döbbenetes, hogy ő egy intelligens ember az élet többi területén.

Olyan csalódás számomra az ilyen jellegű emberi ostobaság.Ez miért jó?

Miért nem tudja felfogni, hogy genetikailag egy nulla mindkét kutyája, és ezeket akarja szaporítani?


Értem, hogy nem mindenkinek tetszenek a keverékek, és nem akar mindenki örökbe fogadni....nem is ez a bajom.

Ha fajtatiszta kutya kell akkor azon az áron kell megvenni amiért egy tenyésztő adja, és nem azon az áron amin egy szaporító.


Közben ő is folyamatosan háborog az állatkínzók, meg szaporító telepek láttán.

Nem értem.



2021. dec. 3. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Unokatesódék nem intelligens emberek, ebből a sztoriból ez már nálam megbukott. Két idegroncs, genetikailag selejt kutyát szaporítani eszméletlen felelősség. Olyan betegségeik lesznek az utódoknak hogy ihaj.... és kiknek akarja árulni a kutyákat, a spanyoloknak? Az szép lesz. Úgy nyomják majd fel őket mint a huzat, ha kérnék a törzskönyvet. A szuka meg a tüzelés után 7.naptól veszi fel a kant, okostojása....
2021. dec. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
26%
Én sem értem miért rinyálsz?! Mi közöd hozzá?
2021. dec. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
felelőtlenség bocsi
2021. dec. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Itt mindenki szaporítóellenes. Mit vársz, váll veregetést?
2021. dec. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Ha az a kérdés, hogy mégis milyen logika után jutnak el ide, amúgy képzett/tanult/intelligens emberek is, akko erre csak azt tudom válaszolni, hogy mert iszonyatosan tájékozatlan az emberek nagy százaléka, aki állattartásba kezd.


És akkor erre szoktuk mondani, hogy gazdijogsi, ilyen végzettség olyan végzettség/tanfolyam, ami igazából lókakit nem ér, ha az embernek más a nézőpontja. Nagyon kevés az olyan ember, akit nem tudsz agyonmosni (mert szerintem semmivel sem felelősebb az az állattartó, aki az internet állatimádó zegzugaiból szed össze szintén alaptalan hülyeségeket, vagy éppen jó dolgokat mantrázik, de nem érti a hátterét és egyes eseteker nem bír árnyaltan kezelni), de van annyira nyitott és értelmes, hogy képes az új/az addigi gondolkodásmódjától eltérő tanácsokat befogadni, megfogadni, megérteni.


Lerágott csont, de sajnos sokszor az sem elég, ha valakit meggyőzől hogy ivartalanítsa a kutyáját, lehet ő már másokat nem fog támogatni ebben, ha kikérik a véleményét, vagy a következő kutyáját mégsem viszi el a műtétre. Pedig egyszer már meggyőzted.


Ennek az önjelölt állattenyésztők országának meg nem tudom honnan ered a kulturális és társadalmi gyökere, de az emberek vagy 90%-a még mindig azt hiszi, hogy a tenyésztés az csak annyi, hogy összeteszek két állatot és akkor csinálják nekem a szaporulatot. Nem is kellene annyira túlmisztifikálni, de valahogy addig sem jut el az emberek legtöbbje, hogy legalább beteg, vagy láthatóan nem a legjobb állat genetikáját nem adom tovább. És hidd el, hogy ezzel is sokat kérsz. És az ilyet felesleges (sajnos) azzal traktálni, hogy hogyan zajlik egy tenyészállat kiválasztása, hogy hogyan érdemes párosítani, és nem csak Ken&Barbi2.0 verziót kellene 35 évesen újra eljátszani az aktuális kutyáinkkal, hogy az alom kezelése mivel jár, mit tudok leszűrni a született állatokból stb.

Még a tenyésztő-szaporitó közötti különbséget sem sikerült megértetni az országgal, és mindenki örül, mint majom a farkának az új, szigorúbb törvényeknek, csak még mindig nem sikerült tisztázni sem jogilag sem a köztudatban, hogy ki tenyésztő és ki nem. És mondjuk állatfajonként mekkora eltérések vannak ezügyben. Ezzel mondjuk egy olyan kicsi réteget is veszélyeztetünk, ami pl. Németországban igen széles.


Mert visszakanyarodva a magyar állatartási morálra és az állattartói köztudatra, egy országhatárral arrébb nagy kultúrája van a hobbi kisállat-tenyésztésnek is, ezzel együtt egyébként a kutyatartási szokások is merőben "emberségesebbek".


Kifejezetten utálom ezt a blamáljunk le kollektíven Magyarországot és helyezzük mellé "külföldöt", és beszéljünk végletekben dolgot, de az a probléma, hogy aki egy kicsit is mozog állattartói körökben, az látja, hogy milyen a gazdák 80%-a és még csak a jéghegy csúcsát látta sokszor...


Szóval, hogy a kérdező unokatestvére miért nem képes megérteni bizonyos dolgokat, az valahol az ő szocializációjából, neveléséből adódik, ami olyan életfelfogás, amit képtelenség felülírni a makacsság miatt. Így van beállítva az ember, és képtelenség észrevekkel felvenni a harcot.


Példának okáért, én a mai napig nem tudom meggyőzni a szüleimet, hogy a főtt csont nem való a kutyának, mert hogy "valamit kell hogy egyen" (igen, prémium tápot kap amúgy....), "dehát ez olyan jó szaftos, fűszeres" (igen, de mi szüksége is rá? ennél sokkal "íztelenebb" dolgok után is képes epedni, mint én egy sajtos mcroyalért), szóval szélmalomharc és mindig vita van belőle.

Ugyanígy sógorom, tanult és okos ember, nem képes megérteni, hogy nem kéne félévente váltogatni a cicáit, csak mert neki csak akkor tetszenek, amikor még kicsik. Hát 🙄🙄🙄🙄, még szerencse, hogy van egy ellenlábas felesége.

2021. dec. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Magyarán vettek kettő szaporítótól származó már eleve nem éppen a legjobb géneket hordozó állatot, aminek - valószínűleg a szaporítókra jellemző beltenyészet miatt - eleve számos problémája van és azt akarják tovább szaporítani... Hát bro' aki annyira hülye hogy azt hiszi 20k-ért "rendes" kutyát kap annak hiába magyarázod a dolgot.
2021. dec. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!