Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis termetű kutya futáshoz?

Kis termetű kutya futáshoz?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta tetszik a cavalier king charles spániel fajta, viszont aktívabbnak mondható életet élek. Mennénk kirándulni, futni is, igazából a futást nem úgy értem hogy naponta 20km-et lefutok, hanem mondjuk max 5km-et kocogok. De persze monduk hóban minuszban, nyár közepén, otthon hagynám, és alapból is mondjuk minden 2-3. nap jönne csak velem valszeg.

Ezt így bírná szerintetek?



2021. dec. 5. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem erre valónak gondolom. Fajta betegség a szívbetegség, ha azt szeretnéd, hogy talán soha ne alakuljon ki, vagy minél később, akkor ne fuss vele. Persze, mozgás neki is kell, de más a kettő, pláne egy ilyen kis kutyánál, akinek sokkal több erő kell futni melletted a csöpp lábaival. Én azt tanácsolom, hogy válasz egy aktív kutyát, akivel ezt tudod folytatni, kistestűből akar foxi, vagy jack russel, vagy terelő kutyák, és idővel ha úgy látod hogy be tudsz vállalni még egyet akkor vegyél egy cavaliert mellé, akit természetesen lemozgatsz de nem futsz vele, futni a másikkal jársz.

Ha kirándulás lenne azt mondom jó, azt jól bírják, de futni ha csak 5 kilométert is, azt nem gondolnám, mert (gondolom tenyésztőtöl vennéd, de sajnos ott se nagyon lehet kiküszöbölni) szívbetegségre erősen hajlamos fajta.

2021. dec. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, átgondoltam közbe én is erre jutottam. Nézegetek inkább még fajtákat.
2021. dec. 5. 18:16
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

A foxinak napi 10-20 km egyutt futas az alap. Hiperaktiv fajta. Ugyanigy a jack russel is!!! Hoban fagyban esoben es nyaron kanikulaban is futottunk. Soha megcsak meg se fazott.


A kutya immunrendszere a sporttol alakul ki az igazi hus etrend mellett.


A spaniellel is siman futhatsz. A testfelepitese kedvezo hozza. Hozzaszokik a napi 20 km-hez is. Hidegben ,esoben oltozteted majd. A vadaszboltok is arulnak kutyafelszerelest.

2021. dec. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
A Cavalier King Charles spániel egy öleb.
2021. dec. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

A Cavalier nem erre van,inkább keress egy másik fajtát ami sokkal jobban illik az életviteledhez.

Nekem is tetszik sok fajta,de ha egyszer nem hozzám való akkor nincs mit tenni.

A Cavalierek amúgy is hajlamosak a szívbetegségekre nem hiszem,hogy jót tenne neki ha egy kocogás alkalmával pont vissza fordulna egy szívbillentyűje.


Ott a Jack Russell,a Foxi,a Beagle,A Boston terrier,a mini ausztrál juhászkutya,a törpe pincser,a törpe schnauzer,a törpe uszkár..

Van sok kicsi amivel lehet futni,de a Cavalier pont nem ilyen.Ha már spániel akkor ott a Cocker vagy a Springer :)

2021. dec. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
A corgikat (cardigan,pembroke), a papillont,a tacsikat és a westiet kihagytam.De ott a Mudi vagy a Puli is a Max.25kg-os kategóriában.:)
2021. dec. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Én papillont választanék ilyen célra :)
2021. dec. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen,a Papillon is nagyon jó választás,vele lehet agilityzni és mini kategóriában flyballozni is :D
2021. dec. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!