Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet a kutyának főtt kukoricá...

Lehet a kutyának főtt kukoricát adni?

Figyelt kérdés
Néha szoktam a konzervjéhez tenni rizst vagy valamilyen tészta félét mikor kap enni, viszont most kukoricás rizst csináltam, és nem akarom hogy felpuffadjon vagy ilyesmi :)

2021. dec. 5. 17:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
45%

Hát,azt nem igazán tudja megemészteni.(mi sem..)

Ahogy bement úgy is fog kijönni.Adni lehet,csak nincs értelme igazán.Semmi táp értéke vagy haszna hogy megeszi.

2021. dec. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
43%

"Hát,azt nem igazán tudja megemészteni.(mi sem..)

Ahogy bement úgy is fog kijönni."


Jó régi tévhit, épp mostanában láttam ennek a cáfolatát, amit kísérlettel is igazoltak.

2021. dec. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
41%
2021. dec. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
41%

[link]


"Egy kevés főtt, szemes kukorica nyugodtan hozzákeverhető az állat ételadagjához, azonban a csutkájával együtt odaadni nem helyes. Lenyelésekor még az igen apró kukoricacsutka is a kutya torkán akadhat, és károsíthatja az állat emésztőrendszerének falát. A kukorica gazdag A-, B-, és C-vitaminokban, továbbá tartalmaz E-vitamint is. Ezek mellet foszfor kálium, kalcium, folsav és magnézium található ebben a finom zöldségben. A pattogatott kukorica esetében ugyanilyen elővigyázatossággal járjunk el. Só és vaj nélkül adhatunk belőle a kutyának egy keveset."

2021. dec. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
36%
Cáfolgatják,de azért ott virít a kukorica szem a sz*rban miután evett belőle 😂
2021. dec. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
59%
Ott virít, de nem ugyanolyan állapotban, ahogy lement.
2021. dec. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!