Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutya butulása? Nálatok...

Idős kutya butulása? Nálatok hány évesen következett be?

Figyelt kérdés
Van egy 13 éves kistestű keverékem. Azt vettem észre, hogy más lett a tekintete (nem hályog, egyszerűen valamiért más) és sétánál belassult. Szinte már én húzom, 10 perces egészségügyi séta esetén is. Van mellette 2 másik kutya, tegnap bement a szoba kennelbe a másik kutya mellé, hogy megegye a kajáját... sosem csinált ilyet. A másik kutya még evett, nagy szerencséje volt, hogy nem tépte meg. Sétánál, ha szólok neki mintha el lenne varázsolva, lassan reagál. Ez már a leépülési, butulási folyamat?

2021. dec. 6. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Időskori demencia. Nem tudsz mit csinálni. Macskánál is van.
2021. dec. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Mit vársz egy idős kutyától, hogy lefusson 5 km-t, meg rejtvényeket fejtsen?:D
2021. dec. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet demencia, a mi 13 éves labinknak ezt szoktuk adni, ettől vagy mástól nem tzdom, de mintha jobban magánál lenne, kivéve, ha jönnek a frontok, akkor aztán semmi se segít

[link]

2021. dec. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem voltatok mostanában, akkor mindenképp vidd el állatorvoshoz: látás, hallás, ízületek ellenőrzése, geriátriai vérkép, nehogy benézzetek valamit. Előfordulhat, hogy más vagy más is van a viselkedés mögött.


De igen, jól látod, az elméje sem stimmel már. Ami nálunk előfordult még: ismétlődő viselkedések, szociális igény megcsappanása (emberek társaságát sem kereste), sarkokban eltévedés, tanult viselkedések elfelejtése. Azt érdemes vizsgálni, hogy jól érzi-e magát, nyugodt-e a kutya. Amíg az az információ megvan neki, hogy "minden rendben, mert a gazdik vigyáznak rám", tartható a helyzet, ha ez nincs már meg és fél, akkor nem.

Viszont a kutyákat az orruk használta, az élelemkeresés mozgatja, szóval lehet adni neki nyugodtan kajával töltött játékokat (Kong, LickiMat stb.), örülni fog. Ezeknél annyira kell csak figyelni, hogy.mint bármilyen eszközhasználatot, ezt is fokozatosan fel kell építeni ahhoz, hogy a kutyusnak sikerélménye legyen, szóval kezdjetek könnyen kiszedhető, esetleg kiguruló kajával!


"Szinte már én húzom, 10 perces egészségügyi séta esetén is."

Szerintem ezen a ponton nagyon vissza kellene venned az elvárásokból, hogy olyan zen nyugalommal tudd kezelni a kutyusod, mint ahogy megérdemli.

2021. dec. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!