Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyepmestertelep mennyire...

Gyepmestertelep mennyire szigorú örökbefogadás terén?

Figyelt kérdés
Nagyon zsákbamacska onnan kihozni kutyát?

2021. dec. 6. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Semennyire. Fizetel + 2 sör, és hozhatod mind a 300-at.
2021. dec. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Helye valogatja, az biztos, hogy egyszerubb es gyorsabb kutyat kihozni onnan, mint menhelyrol. Van, ahol vannak feltetelek es a kutyakat is jobban megismerik, de van, ahol meg nincs semmi.

Es eppen emiatt is kerul vissza vagy utcara rengeteg kutya, mert se a gazdat, se a kutyat nem ismerik elegge ahhoz sok esetben, hogy az orokbefogadas sikeres legyen.

Nem tudom mennyire zsakbamacska, de nyilvan nagyobb riziko van benne. Persze egyebkent ertheto, az a cel, hogy tobb hely legyen, kevesebb altatas (menhelyek is vesznek at toluk kutyakat) se ido, se hely honapokig,evekig varni a megfelelo gazdira az adott kutyanal.

2021. dec. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Egyre több helyen már menhelyek végzik a gyepmesteri feladatokat, így ők nem is altatnak, hasonlóak az örökbefogadási feltételek, mint a menhelyeken.


Ahol meg nem így van, ott fizetsz x összeget, rádírják a kutyát és mehetsz.


Nem minden menhelyen vannak amúgy lehetetlen feltételek, csak nem biztos, hogy a legnagyobb, legjobb marketingű szervezetekhez kell menni vagy olyanoknál kinti kutyát keresni, akik ideiglenesekkel dolgoznak és alapból bent tartják a mentvényeket.

2021. dec. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sinteres felnott pitbullt hoztunk. Imadjuk. Konnyen tanul falatra. Vannak azert az elozo kulturalatlan kozegbol jovo tulajok altal tanitott hulyesegei/illetve le nem szoktatott dolgai.

De orulunk a kutyanak es visszuk mindenhova.


Nem volt zsakbamacska,tudtuk,h a napi futas mindennel fontosabb nala.


A sinteren megmondtak minden kutyarol,mik a problemak vele kb. Kutya macska gyerek es emberekkel milyen a viszonya.

2021. dec. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Áh,menhely és amihez menhelynek is köze van ki van zárva,sima önkormányzatira gondoltam,ahol nem macerás az örökbefogadás.

Mindenhol úgy néznek rám mint az ördögre csak mert albérletben lakom.És még egy gyerekem is van.Nem mintha nem vehetnék magamnak kutyát az ő védenceik nélkül,nekik rossz ha így nem adnak ki,nem nekem.Én találok kutyát magamnak,ők nem biztos hogy találnak gazdát a kutyáiknak.


Nem igazán érzem jogosnak,hogy még a lehetőséget sem kapom meg,mert átlagos ember vagyok,úgyhogy be sem próbálkozom inkább (4 menhelyet próbáltam,igaz ezek elég úgymond nagy nevűek..Noé,Rex,eszkuláp meg még volt egy valami),vagy a gyepi vagy tényleg venni fogok.Világ életemben voltak kutyáim úgy,hogy nincs saját lakásom,semmi nagy ügy nincs ebben,főleg ha a főbérlő sem problémázik. :D


Azt meg tudom érteni,ha egy kutya nem gyerek mellé való,én se hoznék ki akármit ami elsőre megtetszik.De nem is vagyok egy dedós kisgyerek,hogy helyettem döntsön vagy mérlegelje valaki,hogy én egyáltalán szerinte tarthatok-e kutyát.

Van a "nem javaslom" amit meg lehet fogadni,meg is fogadja az ember,hiszen ők ismerik a benti kutyákat és van a pofátlanság része a dolognak amikor egyenesen azt mondja,hogy te ne fogadj be,mert neked nincs házad és még gyereked is van.


Középső ujjat nekik akkor,szenvedjenek azokkal amiket begyűjtöttek,még beteg kutyát is volt hogy kinéztem és minden gond nélkül hordtam volna hosszú távon is orvoshoz..de ha nem hát nem.🙄


Ezért is keresek olyan megoldást ami nem igazán macerás.Nem akarom magam felbosszantani feleslegesen és a kedvemet sem szeretném,ha valaki elvenné.Nyáron pusztult el az aktív,nagy testű keverék kutyánk daganatban,és higyjétek el,hogy mindent megtettem hogy ne így alakuljon.Mégis mennie kellett..

Most gondoltam menthetnénk egyet,de ha marad az,hogy venni kell akkor majd játszik más 'mindennapok hősét' és fogad örökbe az akinek ki is adnak.:D

2021. dec. 6. 21:39
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Noe es a rex allatotthon, nekik egyaltalan nem surgos orokbeadni az allatokat, en naluk nem is probalkoznek. Eszkulaptol 1 honapja fogadott orokbe az egyik baratnom egy tacsko jellegu kutyust, alberletben el o is. Biztos ez volt a kizaro ok?

Gyerek melle pedig nyilvan csak olyan kutyust adnak, aki fixen kijon veluk, igy elegge leszukul a kor, de inkabb, minthogy baj legyen.

Rengeteg kisebb menhely van meg Budapest kornyeken illetve a megyeben, en azert nem itelnem el az osszeset elore.

De persze sok ingyen elviheto kutyus van itt-ott, pl facebook-os csoportokban, tehat nem csak a menhely es a gyepi letezik, mint opcio. Csak az mar tenyleg lutri, hogyha maganszemelytol fogadsz orokbe kutyust, ott mar vegkepp nem tudni, hogy milyen lesz.

2021. dec. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Mi még 2014-ben hoztuk el a kutyusunkat.

Hideg tél volt szilveszter környékén. A kutya elég szarul nézett ki és majdnem megfagyott.

Előző nap telefonáltunk hogy mikor mehetünk.Aznap délután beszereztük a fekhelyét és a cuccait.

Másnap odamentünk.

Minden kutya ugatott minket de egy kutyus odajött és megnyalta a kezünket.

Ő lett a mi kutyánk.

Emlékszem hogy aludt vagy két napig és félt mindentöl.

Azóta már erős idegrendszerű nyugodt és kiegyensúlyozott.

Semmit nem kellett neki tanítani mindent magától tanult.

Gyakorlatilag odamentünk és elhoztuk a kutyát.

2021. dec. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!