Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Albérletekben általában miért...

Albérletekben általában miért nem szoktak engedni kutyát tartani a tulajok?

Figyelt kérdés

Még akkor se, ha egyedül veszi ki az ember?

(Nagyváros, társasház)



2021. dec. 6. 23:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%
Mert 10/9 állattartó igénytelen és pofátlan. Kárt okoz, hangos, majd még neki áll feljebb ha meg van szólva. Nekem kerekperec megmondták, hogy nem mehetek a cicával, mert mindent összepisil, büdös és amortizál. Én meg néztem ki a fejemből, hogy vajon ők láttak már cicát? Majd kaptam képeket... és szembesültem, hogy igazat mondtak: 1 helyett 6 macska lett és olyan körülmények közt, hogy majdnem sírva fakadtam, mikor megláttam!
2021. dec. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%
Ugyanez kiskutyával. Félmillás kutyusra telik, de bíztatja hogy ugasson, agresszív a kutya a többi lakóval és kedvencével és még mellé még pisikélhet mindent és rághat, mert kicsi.. Mindezt halál komolyan pillázgatva előadva, teljesen elzárkózva a kártérítéstől, mert nem lehet haragudni a kutyusra..
2021. dec. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%
Szóval az ilyenek miatt tesznek ki minket is az előítéleteknek, akik tudjuk tartani a kisállatot normálisan is!
2021. dec. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem menekülni kellett a sztafi elől az ajtó mögé, aki persze csak játszani akart.... bokán harapott a lépcsőházban egy kiskutya. Mindkét esetben nem értette a gazdi mi van. Velem!!! Még én voltam a hülye!
2021. dec. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
60%
Kisállat rongál. Mindegyik, így vagy úgy, nincs kivétel. Nagy állat még inkább. Embert se engedének de csak az fizet lakbért.
2021. dec. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos személyes tapasztalatom is van vele,hogy miért..:

-Mert kell a kutya,de sétáltatni lusta a gazdi.Könnyebb feltörölni utána minden kellemetlenséget.

Felázik a padló a rengeteg vizelettől akkor is ha régi akkor is ha új típusú.Fa.

Be feketedik,felpúposodik,és olyan büdös lesz alatta is hogy az egész padlót ki kell cserélned miután kitetted gazda vagy a kutya szűrét a lakásodból.

-Mert kell a kutya,de otthon sincs a gazda szinte soha.Iskola,munka,barátok,párkapcsolat és a kutya végül egyedül marad.A szomszédokat,az utcán elhaladókat zavarja a vonyítás és ugatás.Nem a kutya tehet róla,de mégis ő marad egyedül,és ő zajong.

-Mert kell a kutya,de nevelni senki nem szeretné.Kutya iskolába vinni pénz vagy puszta ambíció nincsen,ezért a kutya miatt nem lehet normálisan a folyosón közlekedni.Más szomszéd kutyájának megy neki,veszettül ugat ha meglát egy másik kutyát vagy gyereket,bepisil a liftbe,végig fossa a folyosót amit utána persze nincs gusztusa feltörölni,várja hogy majd a gondnok meg a házmester megcsinálja ha zavarja.

-Mert kell a kutya,de csak haszon szerzés céljával,és amikor megengedsz egyet 8-12 hónap múlva az a kutya 'véletlenül' vemhes lesz és legalább 6-8 hétre a lakásodban rontja a levegőt egy helyett egy doboznyi kiskutya,amik megint járnak zajon felül bűzzel és kosszal.


Nem a kutyákkal van baja a tulajdonosoknak,nekem sem az volt a problémám,hogy kutyát akar hozni minden bérlő.

Hanem azzal van baj,hogy nem foglalkoznak azzal a kutyával ami nekik kellett vagy nem megfelelően és ilyenkor nem ők szenvednek anyagi károkat.

Jó-jó a kauciót letette,esetleg egyel többet is mint kellene..De mire megyünk vele amikor nagyobb kárt tudnak csinálni mint amekkora kauciót elkér valaki?

Tegyük fel 120.000 az albi akkor 2 kaució ezekre az esetekre 240.000ft (+a lakbér amivel beköltöznek).Felázik a padló?

Egy 20nm-es szobát újra padlózni kapásból 100.000 körüli összegbe kerül.Szét kaparta a kutya a kanapét? Ne gondolt,hogy 100.000 alatt kapsz,főleg normálisat és főleg akkor ha a lakásban sem egy olcsó vacak volt behordva lomtalanításról.

Ez 2 probléma kapásból amire el is ment a kauciója a bérlőnek.De az a kutya attól még ott van,még kárt fog okozni,és ha már nincs kaució többet kellene költeni ügyvédre és percekre mint amennyit ér felújítás és a bútorok cseréje,hogy én se maradjak miattuk mínuszban.

A körmökről ne is beszéljünk,szabályosan látni lehet hogy hol szeret közlekedni az adott állat.Fel csikarja a karma a padlót egy idő után.Felengedik az ágyra is a koszos,büdös,szőrt hullató állatot is azon túl,hogy annak állatszaga lesz egy fél év folyamatos takarítás kell ahhoz,hogy eltűntesd a szagát és a nyomát annak,hogy ott lakott állat.

Sorolhatnám tovább..


De nem csak a kutya itt a probléma ugyan úgy sok kárt okoz egy macska is,ha szarul van tartva már pedig az esetek többségében úgy van.

Macska alom szag,mindenhol macska jelölés szag,ha van kaparófája is a bútorokat az ajtókat és a kereteket fogja marrni,minden tiszta szőr mind a két állattól..


Én többet nem engedek a lakásomba állattartót az biztos,100 kaucióval és mindenféle ígéret ellenére sem.Ha valaki állatot akar tartani vegyen magának lakást amit szét cseszhetnek.10 év alatt 4x kellett csak padlót cserélni,mert mindig az volt,hogy ó hát a Buksi az szoba tiszta,meg 3x-5x lehordjuk így nincs baleset se.Na ja..


Meg a kedvencem,hogy megegyezünk hogy jön egy kutya vagy egy macska a házhoz és mire megyek másodjára az albi pénzért már 3 kistestű kutya,két papagáj,egy aranyhal meg ilyenek várnak a lakásban..

Aztán persze van rá kifogás.Hát egyről volt szó,de ugye a felére csak vigyáz (életük végéig,persze..) a másik felét meg beszéltük,csak hát ugye minden családtagnak van egy házi állata,így személyenként kijön az az 1 kutya jöhet megegyezés..

2021. dec. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
77%

#6 Ez úgy néz ki hogy gyerek meg anyuci nagyon szeretnének egy szőrgolyót. Apuci meg nem akar vele melózni.

Beígérnek fűt fát bokrot. Eleinte rendben megy a dolog, sétáltatás, alom csere, aztán telnek az évek nő a gyerek, kezd uncsi lenni a foglalkozás az állattal, meg már nem olyan cuki. Apuka nem akarta de a végén végül ő eteti, itatja, sétáltatja, almozza, ápolja, aztán egyszer besokall és sz@rik csinálni mikor megígérte a család többi tagja hogy amúgy ők megosztva csinálják. Ez szokott lenni a forgatókönyv...


Játszani, szeretgetni igen, a kellemetlen melós dolgokat azt nem.


Szőr meg az isten haragján is lesz. Simán egyszeri takarítással nem lehet eltüntetni.

2021. dec. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
73%

No,hát akkor majd anyuci,apuci meg a gyerek szépen megteremtik maguknak a lakást ahhoz,hogy tarthassanak benne állatot.A saját dolgait az ember úgy cseszi szét ahogy akarja,de az albérlet nem a saját lakása egy bérlőnek.A benne lévő gépesítés és bútorok főleg nem.Úgy bánom,hogy a szép bőr garnitúrát is csak úgy ott hagytam a lakásban,hogy majd biztos a bérlőknek jó lesz ha már nálam nem férne el..

Nagyon jó volt szét karmolni a macskának,és megrágcsálni a kutyának az oldalát..🤬


Én nem haragszom az állattartókra mert tudom,hogy vannak normálisak is és mindenkit egy kalap alá venni nem lehet,és az állatok pedig végképp nem tehetnek erről soha,nem ők akarnak oda kerülni

De az tuti,hogy az én bérlakásaimba a lábát nem teheti be senki egy rongálásra hajlamos állattal se.Sem madárral,sem kis emlőssel,sem macskával,de kutyával még úgyse fogok beengedni senkit akkor se ha fiatal,akkor se ha felnőtt,és akkor se ha idős ember.

Kölyök kutyával se,és már meglévő felnőttel se,maximum ha az plüss.


Sajnálom,hogy ilyenkor elveszem a lehetőséget egy normális állattartótól,de senkire sincs rá írva az,hogy tényleg normálisan tartja majd az állatát..

2021. dec. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
39%
Budapesten komplett facebuk csoportok vannak allatos albikkal!!!!
2021. dec. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
65%
A legnormálisabb állattartó sem tud mit tenni a véletlen balesetek ellen, ne legyünk naivak. A háziállat tartáshoz hozzátartozik az életmódváltás is, annak elfogadása, hogy a kutya úgy is tönkre fog tenni valamit. Például egy akaratlan váza leverés, miközben csaholja a farkát, egy ajtókaparás, mert ismerős hangokat hall a lépcsőházból, stb. A kutya nincs tudatában annak, hogy az emberek számára egy ajtó kifogástalan festése értéket képvisel... Egyszer kell ösztönből rákaparnia, annak a festésnek már annyi.
2021. dec. 7. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!