Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minek a gázpisztoly és a...

Minek a gázpisztoly és a gázspray?

Figyelt kérdés

MINDIG elmondom, hogy kutyasétáltatáshoz kellenek, de ugye sokan későn kapnak észbe. De miért?


[link]



2021. dec. 7. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Lefújni a gazdit?
2021. dec. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Szívem szakadna meg ha én kutyámat ölte volna meg az a korcs...
2021. dec. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha mindenki betartaná a szabályokat, és senki nem gondolná magát törvényen felül állónak, és minden kutya pórázon lenne az utcán, akkor nem kéne gázspray, meg lefújkodni a kutyát, meg nem lenne balhé. Bevallom, nem olvastam végig a cikket, de ha a nagy kutya pórázon volt, a kicsi meg nem, akkor nem is érdekel, a gazdája majd ebből tanul ha másból nem. Ha fordítva van akkor a nagy kutya gazdája volt a baromi felelőtlen és ő tehet az egészről. Ha mindkettő szabadon volt akkor osztozhatnak a "terhen".
2021. dec. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Elolvastam, mindketto porazon volt, es hatulrol jott a tamadas, egy vizsla tamadott. A yorkinak eselye sem lett volna, ha van a gazdinal spray, vagy gazpisztoly, ha nincs. Mondjuk a kedves gazdit a kutyajaval egyutt felholtra vertem volna az eset utan, az is biztos. Miert tart olyan kutyat valaki, amelyiket meg porazon SE tud iranyitani es visszafogni, esetleg jo nagy ivben kikerulni masik iranyba, merthogy elozoleg veszelyesse lett nyilvanitva a kutya... ezutan remelem el is altatjak, a gazdajat meg eltiltjak az allattartastol.
2021. dec. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
Miért kéne elaltatni a kutyát? Nem tehet semmiről, arról se, hogy veszélyesnek nyilvánították, mindenért a gazda felelős. Így (nem) lett nevelve a kutya, nem ismer mást, neki ez a természetes. Ha kötelező pórázon vinni a kutyát, akkor az a hibás, akinek nem volt megkötve. Ha egyiknek nem, akkor az, ha egyiknek se, akkor mindkettő. Én biztos közbeavatkoztam volna, illetve következményekkel nem törődve neki megyek a tulajnak, az is hótziher, de azontúl, hogy hirtelen felindulásból rávágok egyet a nagy kutyára, meg próbálom védeni a sajátom, nem bántanám, nincs rá okom.
2021. dec. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

#5 Az baj, hogy manapság már veszélyes kutyákat se nagyon altatnak. Az egy dolog, hogy az ember miatt vált ilyenné a kutya, de ha már veszélyes akkor már mindegy. Ha nem altatják el, szinte biztos hogy max egy menhelyre kerül, ahol nem fognak foglalkoznia vele, egy kis kenelbe lesz b@szva a kutya, és kap kaját meg vizet. Mivel a menhely nem rehabilitációs központ, így nem lesz megfelelő szakember aki a problémás kutyával foglalkozzon, így önkénteseket se fognak (jobb esetben) engedni foglalkozni vele, mert veszélyes. Aztán pár hónap múlva kiadják egy másik embernek, és majd neki is neki ront. Vissza megy a menhelyre, egy ember megsérül (jobb esetben felépül, szerencsétlen esetben meg is halhat, de lehet gyerekes család viszi el és egy gyerek hal meg, mert nem minden menhely őszinte a kutyákkal kapcsolatban, csak "vigyék alapon" vannak), a kutya meg ugyanúgy a menhelyen lesz ami nem élet, pláne nem hosszú távon.

Így, inkább altassák el a veszélyes kutyát, nem sérül meg senki és nem fogja a helyet olyan kutyák elől akiknek még van esélye egy normális életre.

Attól még, hogy van egy jópofa sorozat ceasar milannal, még ne higgyük azt, hogy nagy üzemben működik is. 1-1 kutyához lehet hívni szakembert, igen, de senki nem foglalkozik olyannal, hogy ilyen problémás elvett kutyákat elszállítja a központjába és ott megfelelő szakemberek munkájával közösen azon dolgoznak hogy a kutya újra egy megbízható, biztonságos állat legyen. (Ha olvasná ezt egy unatkozó milliárdos, akkor tessék, piaci rés)

2021. dec. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Hát én gyerekkén évekig hordtam a nyakamban paprikasprayt kutyasétáltatáskor. Mikor egy kertből kiszaladó nj ránktámadt nem sikerült elővennem (tudom, hogy elvileg mindig a kezemben kellene tartanom, újjal a gombon, de pár eseménytelen hét után lazítja az ember a szabályait). A gazdája épp állt volna be kocsival, jó szerencsétlen volt, félt a saját kutyájától... Nekem viszont szerencsém volt, állonrúgtam a nj-t, aki kicsit visszavett és a kedves gazdi visszaterelgette az udvarba.


A cikkben is a gazda volt egy bunkó paraszt, nem volt képes kosarat rakni a kutyájára, amiből nem tud kiharapni és rakhatott volna egy vékony fojtót is a nyaka tetejére vagy szögest, hogy ne rángassa kedve szerint össze-vissza a blöki (alapból ellenzem az ilyen kényszerítő eszközök használatát, de az ilyen-veszélyessé nyílvánított- kutyákra inkább rakják rá, ha már mindenképp forgalmas helyen akarnak sétálni...).

2021. dec. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
7-es vagyok az kimaradt, hogy azóta vagy nincs nálam semmi vagy egy vascsővel indulok útnak.
2021. dec. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
#6 ennyire nem gondoltam bele, valóban igazad van az altatással kapcsolatban. Részemről nem tartom indokoltnak, hogy bármilyen védekező eszközt magamnál tartsak, mivel 3 németjuhász társaságában járok kutyát sétáltatni és kétlem, hogy egyrészt így nekünk jönne bárki is (vidéki vagyok, itt nem is nagyon jellemzőek az idegbeteg gazdák mondjuk), vagy hogy a kutyák ne tudnák lerendezni. Volt már rá példa, hogy ugyan nem éles szituációban, de megvédtek, én bízom bennük. 5-ös voltam.
2021. dec. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

Ez nekem annyira furcsa...

Volt szerencsem yorkival kutyasétálni eleget. Mivel tisztaban voltam vele, hogy kb minden allat vakondtól feljebb zsakmanynak nezi ezert figyeltem rá. Volt ott hámon röptetős felkapás, tamadó !csivava! felrugás.

A saját labradorunkra rament a szomszed nemetjuhasza, fel lett rugva vonyítva elkullogott.

Full gaz, hogy a vizslas ha mar tudta h idegbeteg az eb nem figyelt rá, egyertelműen ott van a felelősség.

El kellene fogadni egy olyan embernek aki kutyát tart, hogy barmennyire is cukimuki, attol még allat. Es csomo masnak is van allata. Még az emberek is kötekednek verekednek, pedíg elvileg tiltjak a törvenyek. Az allatoknak a törvenyeik sokkal kegyetlenebbek. Ennek jó esellyel a kis cuki divatszörpamacsok lesznek az áldozatai jó esellyel, ha a gazdik nem figyelnek oda. Egy gyerek is nonstop odafigyelést igenyel, sokan emberkent tekintenek kedvenceikre, hat figyeljünk mar oda hogy se tamado se aldozat ne legyen a sajat ebünk...

2021. dec. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!