Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tacskóm háta közepén 2-3...

A tacskóm háta közepén 2-3 csigolya kiáll. Ha áll nem érezhető de ha oldalán fekszik picit össze gubózva vagy kapar akkor igen. Az orvos azt mondta hogy szerinte rendbe van. De nem vagyok benne biztos hogy ez normális. Tényleg normális ez?

Figyelt kérdés

2021. dec. 8. 00:12
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Az, hogy rendben van, nem feltétlenül jelenti azt, hogy normális. Lehet, hogy nem normális, de ha a doki szerint nincs veszély, akkor én hinnék neki.
2021. dec. 8. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Csak annyit jelent, hogy a te kutyád végre nincs hordóvá hízlalva. Összegömbölyödve ki is kell állnia pár csigolyának egy normál kondiban lévő kutyának.
2021. dec. 8. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
A jó kondi, a sovány és a hordó között vannak azért átmenetek. A jó kondiban lévő állatoknak nem látszódik ki se a csigolyája, se a bordája, mert az izmok, és egy vékony zsír réteg védi a közvetlen atrocitásoktól. Amelyiknek látszik, az kicsit sovány, de nem kórosan ha csak a csigolyája. A hordó meg már túlsúlyos, és bizony nem izom van rajta, mert akkor nem hordó alakja lenne. Az én kutyám nem kövér, van rajta izom bőven a sprottól, így neki nem látszódik ki sehol a csontja (a gerince sem, a gerinc mentén kétoldalt izom kötegek futnak, és egy jó kondiban lévő kutyának az izmok magasabbra érnek mint maga a gerinc így nem látszódik a csigolyák)
2021. dec. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazad van #3, ha egy álló vagy ülő kutyáról beszélsz. Ha összegömbölyödve fekszik (mint a kérdésben), akkor bizony illik látszódnia.

2 tökéletes Londonban lévő sportkutyám van (nem agarak, ők más kategória erősen), és bizony amikor összehajtogatják magukat érezni pár csigolyát. És mellette a karom vastag izomkötegeket...

2021. dec. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a London kondi akart lenni, bocsánat
2021. dec. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, kiment a fejemből miközben írtam, hogy össze gömbölyödött pozíciót kéne alapul venni. Úgy valóban látszódhat.
2021. dec. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!