Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát érdemes venni,...

Milyen kutyát érdemes venni, ha ilyesmivel szeretnék foglalkozni hobbiból?

Figyelt kérdés

Hobbiból szeretnék komolyabban is kutyákkal foglalkozni. Régi álmom hogy egyszer majd kutyakiképzéssel is foglalkozzak, illetve a canicross is érdekelne. Ehhez szeretnék egy partnert, aki szívesen dolgozna velem együtt.

Túl nagy tapasztalattal nem rendelkezem. Eddig volt egy kissé butácska fehér Shih Tzu-m és egy édes beles labradorom. Most valamivel mozgékonyabb, taníthatóbb kutyát keresnék kinti-benti tartásra.



2021. dec. 8. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Pl Husky, de alkalmas lehet szerintem egy vizsla is erre a sportra, vagy akár egy agár. Ha tényleg komolyan gondolod a dolgot.
2021. dec. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%
Ha annyi tudásod sincs a kutyákról, hogy milyen kutyával lenne érdemes foglalkoznod, milyenek az igényeik, szerintem hagyd a szaporítást.
2021. dec. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

A canicross kevés info. Mi lenne a fő csapás? Egyáltalán milyen egyesületek vannak a környékeden, ahová tudnál menni? Ez eléggé behatárolja a dolgot.


Milyen méretűt szeretnél?

2021. dec. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Milyen szaporítás? Hol látsz te ilyet?

Sportra és kiképzésre akar ráfeküdni a kérdező.

Kérdező, attól függ mennyi időd van rá. Egy munka kutya lenne a legideálisabb erre, de ahhoz rengeteg idő és energia kell.

2021. dec. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

Akkor nem csak én tartom butának a Shih tzum,már kezdtem megijedni hogy csak velem van a baj.🥲


Én Boxert vennék,mert azon túl,hogy alapvetően barátságos emberrel és kutyával egyaránt nagyon aktív,és mozgékony kutya.

Nyomott orra van,de ez nem akadályozza nyáron sem,legalábbis nekem a kutyáimat anno nem igazán zavarta az orra.

2021. dec. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%

Ha ez egy komoly elhatározás és nem csak egy hirtelen ötlet, ami fél év múlva "elmúlik", akkor border collie vagy malinois. A malik jobbak az öv-re alapuló sportokban, kicsit nagyobbak, így többet tudnak neked segíteni futáskor, de a szocializációjukra picit jobban oda kell figyelni.

A border alapjáraton kedves vagy közömbös mindenkivel, ő is nagyon tanulékony, jól motiválható és nagyon sok sportban ők a királyok (pl agility, obedience, terelés)


Viszont ezzel a két fajtával rengeteget kell foglalkozni, napi szinten kell nekik feladatot adni. A borderből van show vonal is, ők valamivel nyugisabbak.


A kiképzőknek németjuhászuk, dobbermanjuk szokott még lenni.

2021. dec. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Egy hobbi vonaló Border Collie. A minkavonalú is jó, de azzal többet kell foglalkozni és amire ő képes arra elöbb utóbb a hobbi vonalú is. Könnyen tanítható szívesen csinál feladatokat folyamatosan éber. Konkrétan erre lett kitalálva. Sok színben kapható rövid és hosszú szőrben is lógó és álló fülű is van. Ez a kutyafajta maga a tökély.
2021. dec. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
30%
Engem is nagyon érdekel a kutyak kiképzés, azt tudom ajánlani neked hogy próbálj minél többet megtanulmi a témáról. Ami nagyon fontos lehet ebben a szakmában az a kutyák testbeszéde, mivel ők ezzel kommunikálnak, aztán pedig a fajták eredete, minden egyes fajtát valamire tenyésztették cane Corso például terült védésére tenyésztették ki és ha egy tisztavérű kutyát szerzel magadnak ebben a fajtában, akkor egy profi terület védő kutatta kapsz. Ha kutya kiképzéssel szeretnél foglalkozni, akkor cane corsot nem ajánlok, igaz okos kutya, de a nagy testének köszönhetően nem annyira alkalmas trükkök bemutatására. Sokkal inkább ajánlom a Border Colliát amit előttem lévő kommentelő ajánlott, ők sem kis méretű kutyák, de atlétikusak és nagyon jó velük dolgozni. Cane corsot csak akkor ajánlom ha a őrző védő kutyák tanítása irányba szeretnél fejlődni. Border collia kívül ajánlom még a német juhász kutyát. Vagy nézhetsz még utána más kutyáknak is, mert nagyon sok fajta van, de azért ajánlom ezt a két fajtát mivel munka kutyák és könnyen taníthatóak ellentétben a nehezebben taníthatóakkal mint például a sinériai husky, nem hülye kutya a husky, inkább nagyon okos, de a tenyésztéséből kifolyólag a kutyának nem mindig kellet a gazdára halgatnia, így meg lehet őt tanítani bármire csak kicsit tovább fog tartani mert önfejű kutya. Amiről soha nem lehet eleget beszélni, és az egyik legfontosabb dolog a ✨ szocializáció✨ egy kutyát kiskorától fogva új ingereknek kell kitenni, hogy egy kiegyensúlyozott kutyát kapjunk a végén. Ha nem lesz jól szocializálva a kutyád akkor hiába tanítod meg bármire, ha több emebre és kutya lesz vele egy helyen akkor nem fog rád halgatni mert ezek az ingerek újak neki, a szocializáció arra jó, hogy s kutya több száz ember mellett is természetesen érezze magát és ne úgy, hogy mindenkit meg akar ismerni. Aztán ami nagyon fontos az a tenyésztő akitől veszed a kutyát, mivel a kutya kiskorában tanulja meg a szüleitől, hogy mit szabad és mit nem szabad csinálni egy másik kutyával, ha túl hamar hozod el a kutyát a tenyésztőtől akkor nem fogja tudni, hogyan viselkedjen más kutyákkal és ez okozhat baleseteket amikor egy másik kutya megtámadja a tiédet mert a tiéd nem tudja, hogyan kel viselkedni. Azért is ajánlom, hogy első kutyának törzskönyvezettet vegyél mert sokkal kevesebb gondod lesz vele és egészségesebb és számíthatsz arra, hogy a fajtának megfelelően fog viselkedni. Amit tudok ajánlani az a "A csodálatos kutyadoki" sorozat amiből óriási mennyiségű mindent tanulhatsz, azt hiszem youtubon is fent van pár rész, szinkronosan.
2021. dec. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Ezek azért igen "komoly" válaszok. "Túl nagy tapasztalattal nem rendelkezem" és mali, husky meg border?? Atttyya Úr isten... 10 éve kutyázok, kezdtem egy huskyval de abba mindent bele kell adni, hogy elviselhető kutya legyen és ők tényleg csak futásra jók, semmi másra. Amennyire tudom a border még rosszabb, mert sokkal okosabb is hozzá, hogy problémát tudjon okozni. Mali kezdésnek? Profi kutyásokat is meg tud szégyeníteni egy igazi mali, nem hogy egy padlócirkálós alapokkal rendelkező kezdő kutyást. (nem sértésnek szánom!)

Én a németjuhászra tudnék szavazni. Egy jó németjuhásszal az engedelmes képzés szinte játék, keresésben is nagyon jó, akár személy, akár tárgy keresésről legyen szó. Örző-védőben is nagyon jók lehetnek egy jó segéddel. Mozgékony, de nem tombolósan bolond, mint a mali pl. Tehát a kiképző álmaidat részben meg tudod vele tapasztalni, mint tanuló, úgy hogy ne szenvedés legyen, hanem szórakozás.

2021. dec. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
66%

Utolsó azért eléggé nagy különbség van a hobbi border collia és a munkára való között.


"Amennyire tudom a border még rosszabb, mert sokkal okosabb is hozzá, hogy problémát tudjon okozni."


Egyet értek abban az esetben ha a kérdező munkára való border colliát vesz és nem foglalkozik vele eleget. De ha csak hobbi kutyát akar, akkor nem hiszem,hogy lesz bármilyen problémája ha eleget foglalkozik a kutyával. És amúgy a border collia az egyik legnépszerűbb kutyafajta ami a kutyákkal való munkát illeti.

2021. dec. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!