Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mi a teendő?

Szerintetek mi a teendő?

Figyelt kérdés

Közös udvarban élek a testvéremmel, ő befogadott egy kutyát az udvarra (1 éves, részben labrador, részben nem tudjuk mi). A kocsival nem tudunk beállni az udvarra mert kiszökik, így félti a testvérem. Viszont egyedül nem tudok beállni, meg a kutyára is vigyázni. Ez az egyik probléma. A másik, hogy érkezik nemsokára a baba, és szeretném addig megoldani, hogy beálljak a kocsival, ne a forgalmas utcán kelljen bepakolnom a gyereket. Meg hogy ha betolom a babakocsit a kiskapun ne kelljen arra figyelnem, hogy a kutya ne szökjön ki.

Nagyon nagy udvarunk van így én arra gondoltam hàtul egy elég nagy részt lekerítenénk neki, de testvérem erről hallani se akar. Szerintetek mi a megoldás?

Szerinte hülyeség, nem bàntaná a gyereket, viszont nekem a mindennapjaim megvannak nehezítve így is. Mellesleg a kutyapiszok , meg amit szétszed a kutya nincs rendszeresen összeszedve. ( nem akarom ilyen udvarra tenni a gyerekem)


2021. dec. 8. 23:25
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Az az igazság azért közösködünk a kerten mert ő még gyerek volt mikor ide költözött apával él együtt. Most 19 éves. Én pedig a férjemmel élek itt. Két generációs ház. Eddig teljesen nyugodtan éltünk itt.
2021. dec. 9. 00:46
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

De ne legyen se buta,se makacs.Magyarázd el neki,hogy nincs értelme a kutyát az első kertben tartani,ráadásul elengedve,ha nem lehet tőle közlekedni.

Csak nem olyan agyhalott,hogy ne értse,hát semmi rossz nincs abban,ha a kutyának csinál hátra egy nyugodt kis kennelt.Nincs is megtiltva szerintem,hogy onnan kiengedje,csak amikor éppen útban lenne legyen bezárva.Amikor mindenki otthon van simán elcsatangolhat az egész kertben,ez praktikus okokból kell,nem azért hogy a kutya el legyen dugva a világ elől..:D

2021. dec. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Ezt magyarázom nap mint nap, hogy szeretem ki is engedheti.( feltéve ha megtanulja minden nap összeszedni az ürüléket.) De az nem jó. Nekem semmi nem jó! Nekem…. persze…
2021. dec. 9. 00:58
 14/19 anonim ***** válasza:
33%

Mérgezd le.Jobbat akkor nem tudok.

Az ilyen ne tartson kutyát,nem a kutya körül forog a világ.

Itt az egyetlen megoldás (ha már nevelni képtelen..) a kennel,a házba zárás vagy a kert leválasztása lenne,de akkor se úgy,hogy a kutya van elől ahol gondot okoz a neveletlensége.

A kennel se egy ördögtől való dolog,nem is kell hogy éjjel-nappal benne legyen,a gyerek se lesz kint 0-24 a kertben még nyáron sem..

Elég lenne akkor bezárni amikor mindenki éppen közlekedne,ez a kutya érdeke is,hiszen ha kiszökik szinte biztos hogy elcsapná egy autó egy forgalmasabb utca szakaszon.

2021. dec. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
8%
Sziasztok! En vagyok az a bizonyos testver. Ne feledkezzunk el arrol sem hogy a kedves testverkemnek van egy benti kutyaja aki rendszeren bepiszkolt az agyba a szekbe stb. Amit en szedtem fel. Ez mennyire higienikus? Az o kutyaja rendszeresen megkap hol engem, hol a kedves gazdit. Kiszamithatatlan. A masik pedig nem szeretnem az elso udvart a kutyanak. Volt egy par tervem hogy tudtunk volna kozos nevezore jutni. Viszont a kedves kis noverkem elegge makacs. Meghozza terhes is. Ti nem ismertek minket. Igazabol igy kulso szemmel lehet itelkezni rolam meg a “dogomrol”. De ne feledkezzunk meg azert a tokeletes noverkemrol sem aki persze nem ir le mindent. Kedves noverkem te meg hozd helyre a lelkivilagod es keress fel egy orvost, mert sem neked sem a gyereknek nem tesz jot ez a helyzet :) na joejt
2021. dec. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
76%

Hurkolj egy pórázt a kerítéshez belülről vagy egy fához és arra a 2-3 percre amíg kinyitod a kaput, beállsz és becsukod kösd ki a kutyát.


Vagy vegyél neki kennelt, keríts le egy területet és oda csukd, amíg beállsz, majd nyílván engedd el, de csukhatod a házba is arra az időre.


A kutyámat támadta már meg udvarból kirohanó kutya, akinek a gazdája épp állt volna be. Sokszor járok arra kutya nélkül, valóban nem megy ki a blöki, de a másik kutya látvány valószínű, hogy túl erős inger volt már neki...

2021. dec. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Persze a saját kutyádét nem szeded fel, de az enyémét igen? Rendszeresen megkap?

Én vagyok a makacs?

Mesélj a terveidről!

2021. dec. 9. 01:28
 18/19 anonim ***** válasza:
76%
Haja, azért van baj a családban... Innentől ez a családi kapcsolatok témakör.
2021. dec. 9. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Felezzétek le a kertet kerítéssel, plusz legyen egy szorgalmi út leválasztva amin tudsz ki-beállni a kocsival. Ez az egyik megoldás.


A másik az, amit a szomszéd is csinál: ha kinyitja a kaput, megköti a kutyàt. Amikor becsukta, elengedi. Az is mindig világgá megy, ha látja, hogy nyílik a kapu.

2021. dec. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!