Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom leszoktatni a...

Hogy tudom leszoktatni a kutyát a finnyásságról?

Figyelt kérdés
7 hónapos kutyámat elrontottam. Tudom, hogy én vagyok a hibás, de amikor nem akart enni, akkor mindig adtam neki másik tápot, már petchefet is próbáltam neki adni, de azt sem szereti, nagy nehezen a tápot kézből, beáztatva néha megeszi, de úgy sem mindig, van hogy csak másfél naponta eszik. Hallottam hogy el kellene előle venni az ételt és akkor előbb utóbb megeszi majd, de sajnos az állatorvos azt nem javasolta, mert érzékeny a gyomra és ha nem eszik akkor a sok sav miatt hányni szokott. Ezen kívül egészséges, nem szervi gond miatt nem eszik, mert ha előrukkolok valami finomsággal akkor azt mindig megeszi. Valami tippet tudnátok adni az éheztetésen kívül hogy hogyan tudnám rávenni hogy egyből nekiálljon az ételnek? Kérlek ne oktassatok ki, tudom hogy hibáztam de keresem a megoldást.

2021. dec. 9. 10:21
1 2
 1/11 Pintér László ***** válasza:
84%
Azt add Neki. Idővel kénytelen lesz megszokni,h a nem akar éhen halni. Márpedig az éhség nagyúr.
2021. dec. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem első körben vizsgáltasd ki, hogy nincs-e valamilyen allergiája. Ha nincs és jó minőségű tápot kap, akkor igen is erőltetni kell, hogy megegye, mármint csak azt add neki és idővel kénytelen lesz megenni.
2021. dec. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha biztosan csak a finnyásság miatt nem eszik meg sok mindent, esetleg add neki keverve a mostani kedvencével (először ne legyen sok az újból és fokozatosan növeld az arányát), így lehet megszokja és később normálisan meg fogja enni. Egy próbát megér, hátha működik nála.
2021. dec. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Pintér László ***** válasza:
62%

!* ha* nagy úr*

(( Bocsi, csak pár elgépelés! ))

2021. dec. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Egy hétig ne adj neki semmit vízen kívül, akkor röptében fogja elkapni a száraz kenyérhéjat is.
2021. dec. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%
Ki kell éheztetni kicsit, és jól lefárasztani. Nem kell túlbonyolítani sem érzelmileg, sem sehogy.
2021. dec. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
"állatorvos azt nem javasolta, mert érzékeny a gyomra és ha nem eszik akkor a sok sav miatt hányni szokott."
2021. dec. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Az én kutyámnak is érzékeny a bélése, egy időben rendszeresen hányt. Egy ideje mindig csak gluténmentes, prémiumnak kikiáltott tápot kap, azóta egyetlen egyszer volt ilyen gondja. (Pedig előtte hetente törölgettem 4-5 tócsa sárga, habos, néha emésztetlen táppal kevert okádékot. Elnézést.) Ő is járt úgy néhányszor, hogy "nyaraláson" elkapatták, vagy akárhányszor megyünk anyósékhoz mindig kap valami finomságot a kajájára/vagy az mellé, mert jaj szegény különben nem eszi meg a tápot... Persze hogy nem, mert mindig kap valamit. Na mindegy. (Szoktam neki adni én is extrákat de úgy mint a gyerekeknél. Csak ha már megette az "ebédet".) Ezt követően szokott volt az lenni, hogy itthon kiteszem neki a tápot, aztán csak néz, hogy ugye ezt most nem gondoltam komolyan. Aztán ott áll a kaja 1 órát, 6-ot, 12-t, 24-et, talán 36 óra volt a maximum. És hopp egyszer csak volt kaja, nincs kaja a tálban. Az azt követő napokon pedig megy minden a régi kerékvágásban. Kirakom neki a kaját, ő meg kérdő tekintet nélkül megeszi. Annyiszor fordult ez elő, hogy már nem kell ezt eljátszani anyósék után, mert tudja hogy én vagyok az erősebb. Ott náluk ugyanúgy megy a játszmázás a kutya részéről, meg is kapja amit akar, de én aztán nem sajnálom tőle 😂 A lényeg, hogy nem halt bele egyszer sem a másfél napos önkéntes koplalásba.
2021. dec. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En nem is ertem a kerdest!? :) 80 kilos kutyam van ... mindent megeszik - amit nem kellene, meg azt is :)))
2021. dec. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, örülj neki. Nekem 3 kilós, amit nem kéne azt ő is megenné, konkrétan bármilyen szemetet, botot, meg azokat a kajákat amiket mi eszünk. :D

Jó minőségű gabonamentes tápot kap, mert amiben volt glutén attól rossz volt a gyomra. Voltunk vele állatorvosnál, mivel allergiás tünetei nem voltak ezért ő nem tartotta fontosnak az allergia vizsgálatot. Igazából a jelenlegi táp jónak tűnik, abból a szempontból, hogy nem bántja a pocakját, rendben van az emésztése, már ha hajlandó enni.

2021. dec. 10. 04:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!