Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon domináns kutyát hogyan...

Nagyon domináns kutyát hogyan lehet a helyére rakni?

Figyelt kérdés

6 hónapos kutya. Járok vele kutyaiskolába, viszont ott más kutyákkal nincsen probléma. Van egy barátnőm, akinek szintén van kutyája. A terv az volt, hogy átjárnak majd és játszanak a kutyák, de az enyém mindig durván rátámad a másikra játékból. Azt is észrevettük, hogy főnökösködni akar. Ha a másik kutya menne vizet inni, akkor félrelöki és ha szomjas, ha nem, a másik kutya előtt iszik. Ha etetjük őket, akkor kieszi a másik szájából az ételt, már ha nyújtjuk a kaját a másik kutya felé akkor egyből tolja oda a fejét. Ha simogatjuk a másik kutyát, akkor minket harapdál vagy a másik kutyára ugrik. Ha a másik kutya felveszi az én kutyám játékát, akkor rohan oda és tépi ki a szájából. A másik kutya cuccait elviszi és próbálja szétszedni, mindig azt lesi, hogy mit tud tőle elvenni. Borzalmas és nem tudom korrigálni. A kutyaiskolában nincs ilyen, ott félős. Otthon viszont szörnyű amit leművel. Harapni is harap még mindig, pedig többször próbáltuk korrigálni. Kaptam tanácsokat is, de semmi nem használ. Már adtam neki pofont is mikor csúnyán megrántotta a másik kutya farkát és semmit nem használt. Még utána rohant rá nagy boldogan a farkát csóválva, sőt még jobban beindult.

Úgy érzem lassan, hogy semmit nem tudok már tenni. Tényleg akármit próbálok, már 9 hetes kora óta megy ez. Sétálni tud, parancsokat tud, de ezen semmit nem tudtam javítani. Biztos én vagyok a hülye, de valaki adnak tippet, hogy mit lehetne csinálni?



2021. dec. 10. 16:31
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Egyébként tenyésztőtől vásároltam, nem szaporítótól. Már jeleztem felé is ezt a problémát, kaptam onnan is tippeket, egy ismerőse is kijött megnézni aki kutyatréner és ő is mondta, hogy rettenetesen domináns, makacs és okos is a kutya. Mindig azt lesi, hogy hogyan tudna kibújni x dolog alól, hogyan tudna rosszalkodni.
2021. dec. 10. 16:42
 2/15 anonim ***** válasza:
6%
Nem a kutyád domináns, hanem te vagy az tulzottan. Legszivesebben belebújnál a bőrébe, annyira a saját tulajdonodnak akarod tekinteni. Hagyd élni ...
2021. dec. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hagyjam hogy tépje a másik kutyát?? A barátnőmé már vonyítani szokott úgy csipkedi a fülét meg húzza a bőrét. Együtt sem tudjuk őket hagyni egy pillanatra sem, mert egyből birkózni akar. Ha bemegyünk és hagyjuk őket, akkor csak a vonyítást halljuk meg a rohangászást, ha kimegyünk akkor pedig a kitépett szőrpamacsokat látjuk csak.

Miért hagynám rá? Nem szabadna így viselkednie.

2021. dec. 10. 17:01
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan kamasz is.

Mekkora kutya? Mekkora a másik? Azt próbáltátok, hogy amikor a másikkal átjönnek, a tiéd pórázon van? Ha semleges helyen találkozik a két kutya, akkor is ez van?

2021. dec. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Egyforma nagyok. Térdig ér mindkettő. Próbáltam igen pórázra rakni. Ugrál, húzza magát felé ahogy tudja, szinte megfullad közben. Egy idő után leáll azért, de folyamatosan bámulja. Próbáltuk úgy, hogy akkor elvisszük sétálni őket, egyik elöl másik hátul. Ha mi mentünk elöl, akkor fordult hátra, ugrált, nyüszített, mert közelebb akart menni. Ha ők mentek elől, akkor pedig húzott és rángatott. Ha egymás mellett mentünk akkor pedig hirtelen odaharapott, megtépte a pórázát.
2021. dec. 10. 17:27
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A tiltást ismeri? Az a probléma hogy nem reagál a tiltásra, vagy az, hogy nem tudod, hogyan kéne a tiltást véghez vinni? Amiket elsoroltál, mind a tiltás hiányának tűnik, illetve most kamasz, most "rövidebbre kell fogni", nincsenek szép kutya szemek meg hasonlók, ebben a korban próbál feléd kerülni, illetve a határait feszegeti. Felfoghatod úgy is, hogy téged tesztel, alkalmas vagy-e arra, hogy vezesd őt, hogy te legyél a főnök. A kutya suliban attól még, hogy nem ezt csinálja, így ahogy itt elmondhatod az oktatónak, többféle megoldást fog mondani neked.
2021. dec. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ismeri a tiltást, de nem reagál rá. Van amikor hallgat rá, de ha nagyon akar valamit, akkor szarik a fejemre. Nagyon beindul, tiszta izgatott lesz és nem is figyel rám.
2021. dec. 10. 17:48
 8/15 A kérdező kommentje:
Eddig talán az volt a leghatásosabb, amikor pórázra raktam, a lábam közé ültettem és a térdeimmel finoman beszorítottam. Menni akart, de mondtam neki hogy marad és visszahúztam. Másodjára nem kellett húzni, maradt szépen, csak sírt egy picit közben. Szépen lenyugodott, aztán a másik kutyus közelebb tudott jönni és szaglászhatta. Ilyenkor ki is engedem a lábaim közül és egy rövid ideig nyugalom van. A baj az, hogy egy pár perc elteltével újra beindul. Csak így tényleg random. Elvannak, jön velem, galoppozik a barátnőm után, mennek egymás mellett a Bodrival aztán hirtelen odacsapja a fejét és harapni kezdi.
2021. dec. 10. 17:53
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Csak otthon csinalja ezt? Lehet ugy erzi,hogy o lakik ott, o van otthon es probalja vedeni a dolgait, ez termeszetes, mivel nem elnek egyutt a kutyak, csak idonkent atmegy a masik. Probaljatok ki mit csinalnak semleges teruleten, seta kozben, futtatoban,vagy akar a masik kutya otthonaban.
2021. dec. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
47%

Nekünk is van egy kis testű fekete és szürke színű lány és ő is szokott rosszalkodni de ilyen kór szoktunk neki adni egy-két taslit adni vagy rászolunk és akkor le szokott nyugodni.

Jó tanácsot nem tudok adni de az igaz hogy még kamasz és kell várni egy ideig hogy nőjön egy kicsit és akkor próbálkozni vele de ha nem most gyakoroltatod vele hogy ki a főnök akkor nem nagyon lesz jobb.

2021. dec. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!