Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 hetes kutya körmét már...

12 hetes kutya körmét már levaghatom itthon?

Figyelt kérdés
2021. dec. 10. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Ha annyira túl van nőve,hogy vágni kell persze.

De csak ha tudod is hogy hogyan kell,mert ha most traumát okozol neki többet nem vágod le könnyen.. :D

2021. dec. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Inkább kutyakozmetikussal.
2021. dec. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Kizárt, hogy túlnőtt volna és vágni kellene.
2021. dec. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De elegge karmol vele, es a gyerekeknek sérülést is okozhat
2021. dec. 10. 21:55
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Nem, nem vághatod le!

Hogy jut eszedbe? Ha nincs lenőve a körme (és egy ekkora kutyának nincsan!) nem vagdoshatsz bele!


Inkább kezd el nevelni!

2021. dec. 11. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Ja értem. A fogait esetleg nem akarod lecsiszolni?
2021. dec. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha tudod hogy kell, levághatod. A tenyésztőknél rutin, hogy 6-8 hetesen a karmot is vágják, főleg, ha olyan talajon tartják őket, ahol esélytelen, hogy kopik (pl forgács, homok). Az élő szövetbe persze nem vágnak bele. Később ez praktikus is lehet, mert ahogy nő a karom, az élő szövet is egyre lejjebb húzódik, csak fájdalom árán tudják visszavágni vagy ha hagyják, akkor meg a mancsot deformálhatja a földre leérő karom.
2021. dec. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Nézd,szerintem vidd el egy kozmetikushoz,ha hosszúnak tartod ő esetleg le tudja csiszolni,hogy ne legyen olyan éles.

De kutyát vettél gyerek mellé,elkerülhetetlen hogy így vagy úgy egyszer-egyszer sérülés legyen.Ahogy a gyerekek se mindig tudnak a kutyával bánni,úgy a kutyának is meg kell tanulnia a gyerekek közt lenni.

A karmolás meg..hát azért egy kiskutya a karmaival akkora gondot nem tud okozni,nem cukorból vannak azok a kölykök.Az én gyerekem mellett is van kis és nagy kutya,ha sérül is valaki nem szándékos,másképp játszanak vagy ott vagy hogy rászólj arra aki eldurvul.


Gondolom a kis-vagy nagy tesót se kötözöd le,hogy ne tegyenek egymásban kárt véletlenül se.

2021. dec. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Eleg lett volna, egy "még nem vaghatod, majd ha nő a kutya es nagyon szükséges."

Nem kioktatni.

2021. dec. 12. 12:18
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

De ha egyszer hülye vagy muszáj rád szólni,hogy b*szdmeg ne legyél már az.

Nekem is van gyerekem,nekem is van kutyám,volt mind a kettő kicsi,de eszembe nem jutott inkább levágni róla valamit ideje korán mint megtanítani neki,hogy hogyan játszunk szépen.


Ha harap az szándékos,ha karmol akkor azt a gyerekeknek is meg kell szokni,nem szándékosan csinálja.

Kismacskátok nem volt még? A tűéles körmeivel kapaszkodik bele a kezedbe,gyerekként én se haltam bele,csak megtanultam hogy a macskával célszerűbb cérnával és gombolyaggal játszani.


Ha a kutya karmol tanítsd meg a gyerekeknek,hogy hogyan tudnak vele úgy játszani,hogy ne a karmokkal fussanak össze.

Dobjanak labdát (az én egy-két évesem hiába nem tud nagyobbat dobni,imádja elhajintani neki a labdát..),játszanak kötélhúzósat,adjanak a szájába kabalát..


Mindenkinek meg kell szokni a másikat.A gyerek nyúz,gyurmáz többnyire (és nem rossz indulatból,valamelyik kloffol is,én is kaptam már csörgővel ameddig meg nem tanulta,hogy az fáj és nem szabad..),a kutyának van foga és karma,mert ragadozó,de ő se szándékosan árt ha árt is,már pedig kutya is harapott már arcon játékból.Nem tudta,hogy az nekem öltésre fog szorulni,ő csak játszott.


Ha túlnő a kutya körme akkor észre fogod venni,csak akkor kell levágni.

2021. dec. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!