Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rövidszőrű ÖV rajongók! miért...

Rövidszőrű ÖV rajongók! miért szeretitek ezt a típust?

Figyelt kérdés

Én azok közé tartozom, akik nem ismerik igazán a rövidszőrű ÖV kutyákat, viszont tartanak tőlük, és alkatra sem tetszenek igazán. Sajnos a legtöbb környéken lévő elhanyagoltabb ház kertjében ilyen típusú kutya veti magát a kerítésnek, a helyi hvcs-t ilyen kutya rángatja végig az utcán. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a rövidszőrű ÖV kutyák elsősorban azért népszerűek, mert f@rokméregetésre, keménykedésre jók (amit nagyon szomorúnak tartok), kerti díszek, és irtóhamar menhelyesednek, ahonnan a rengeteg előítélet miatt nehezen is kerülnek ki.



De tudom, hogy amilyen a gazda, olyan a kutya... szóval mégis kíváncsi lennék, hogy aki él-hal ezekért a kutyákért, és direkt ilyen fajtát keresett, az miért szereti, miért rajong érte és miért választana legközelebb is ilyen kutyát. Ti mit láttok bennünk?



(Nem provokálni akarok, tényleg érdekel, és elsősorban olyanok válaszára lennék kíváncsi, akik nem arra vették a kutyát, hogy felvágjanak a haverok előtt, hogy mekkora alfák tudnak lenni, mer'aharcikutya is a lábánál liheg szájkosár nélkül, jujjdekemény...)


2021. dec. 11. 13:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Mi az az ÖV kutya?
2021. dec. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__11491519-bul..

Ez most komoly? Kirakod ugyanazt a kérdést csak a hull típust átírták őv kutyára? Gratulálok.

2021. dec. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Jajj, nem néztem, loptad a kérdést, nem te írtad az előzőt, vagy másik acc-ot használsz.
2021. dec. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%

ááá, hogy az "ÖV", az ŐV akart lenni, mint őrző-védő, vagyis "harci" kutya?

#facepalm

az első voltam

2021. dec. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

igen, ÖV az az őrző védő kutya


a kérdésre válaszoljatok, ne offoljatok

2021. dec. 11. 14:14
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Már megbocsáss, de hol látsz te minden kertben dobermannt, malit, hollandot és boxert? Mert kb ennyi a rövid szőrű őv fajták listája! Szerintem komoly fogalomzavarban vagy...
2021. dec. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#

6


semmi baj


https://www.youtube.com/watch?v=GQQ7E5oNc0U


de rengeteg féle van még az általad felsoroltakon kívül, pl. itt ez a videó, angol mastiff, argentin mastiff, afrikai mastiff és napestig lehetne sorolni a rövid szőrű ÖV kutyákat

2021. dec. 11. 15:02
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Nekem egy wheaten terrierem van.


Dobermann kifejezetten tetszik.

De mivel munkakutya, en nem lennek biztos, hogy megadnek neki mindent. Igy inkabb lemondtam rola. Ha meglatok egyet mindig csodalattal tolt el. Az elegancia es buszkeseg ami ebbol a fajtabol arad. Szamomra nem felelmetes.



Mai rotik szinten nem igazan félelmetesek. Futtatoba is jar egy nagyon jo fej :)



Boxer hiaba orzovedos fajta,unokatesoim voltak boxeresek mindig voltak nekik. Hat mindig inkabb nyalasak voltunk toluk jatekos bohoc kutyak. Teny védték a teruletuket, de melyik kutya nem?


Őrző védős fajtakat azert nem tartanek, mert nekik munka kell, es brutal sok ido, energia,hogy faraszd napi szinten.


En is brutal sokat foglalkozok a kutyaimmal, de ezt a foglalkozast legalabb 2vel szoroznam be, ha egy munkakutyarol beszélunk.


Annyi idom nem lenne.


Teny ezek a fajtak talan a kelletnel jobban vedik a teruletuket, de ok erre lettek kitenyesztve.


Egyebkent en sem ertem hol latsz mindenhol ilyen tipusu kutyakat :D

2021. dec. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
62%
Ezt a videót hányszor linkeled még be ma...?
2021. dec. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én talán az egyetlen amit gyakran látok öv-k közül az a Roti.Pedig nagyon nem való akárkinek,elég nehéz eset és erős,domináns jelleme van ami gyakran vezet is problémákhoz.

A többit meg nem mondanám népszerűnek,a bull típusúak pedig nem őrző-védők ha a staffikra és pitekre gondolsz.Lehet velük menni öv-re,akár egy tacskót is beirathatsz ilyen iskolába és tanulhat is öv fogásokat,de attól még nem lesz öv fajta..


Dobermann,Boxer,Malinois a legismertebb,de ezeket se tartják sokan,hamarabb vesznek németjucit ha ház-és személy védelemre kell nekik,bár ezt a fajtát sem mondanám kimondottan se őr,se öv kutyának,ő inkább egy tényleg nagyon mindenes munkakutya.



És,hogy miért szeretem őket? Megbízható,magabiztos,és erős jellemű kutyák akik mind jellemre mind kinézetre olyanok akikkel büszkén és bátran jelenik meg az ember a legrosszabb helyeken is.Igaz,hogy nem valóak megint csak akár kinek,de jó kezekben kiváló társ állatok.

2021. dec. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!