Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez csupán érzéki csalódás?

Ez csupán érzéki csalódás?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom az angol masztiff a világ legnagyobb kutyafajtája, mégis nagyobbnak tűnik a német dog. Ez csak azért van, mert a német dog vékonyabb testfelépítésű? Illetve láttam sok olyan képet, amin biztos hogy a kutya jóval standard feletti, tehát nem ritka hogy nagyobbra nő, akkor a standard miért kisebb?

2021. dec. 11. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb súlyra a legnagyobb, magasságra biztos nagyobb a német dog.
2021. dec. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elvileg angol masztiff 70-91 cm a német dog 71-86
2021. dec. 11. 15:17
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A német dog annál magasabb kell, hogy legyen. A minimumot nem tudom, de 90 valahány centk (talán 97, de nem tudom) a felső határa.
2021. dec. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy,hogy súlyra,magasságra vagy hosszúságra és az sem mindegy,hogy szukákat vagy kanokat mérsz össze.

Egyébiránt magasságra és súlyra is hasonló a két fajta,többé kevésbé az angol masztiff zömökebb és alacsonyabb,a német dog karcsúbb és magasabb.

Attól,hogy a német dog nagy még nem jelenti,hogy nincs hozzá hasonló méret,nézd meg az Ír farkaskutyát az még alkatra is hasonlít rá.Az angol Masztiffra meg a spanyol masztiff hajaz méretekben.

Annyi,hogy a német dogból találták eddig a legnagyobb méretű kutyát,és átlag termetük is kiemelkedő,hiszen Óriás testűek. :D


Összesítve találhatsz olyan magas masztiffot mint egy német dog (70-90cm körül) és találhatsz olyan súlyú német dogot is mint egy angol masztiff (50-100kg).

Jellemzően a kan kutyák magasabbak és súlyosabbak.

2021. dec. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
gondolom nem láttál még kaukázusi juhászkutyát
2021. dec. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az is az Óriás termetűek egyik legnagyobbika.Rajta még a szőr is dob sokat,amikor megjelenik egy 85-90cm magas & közel 90kg-os kutya,és még van is rajta vagy 10-15cm hosszú szőrzet minden irányból igen csak elgondolkozol rajta,hogy az biztos csak kutya-e és nem valami medve. 🤣
2021. dec. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ezek szerint ahol néztem, rossz adatok voltak közölve, bár nem lep meg, sok fajta bemutató oldal x vagy y a fajtából butaságot ír vagy rak ki.

Igen, láttam már kaukázusit, kuvaszt is, amelyik rettenetes nagy volt, de azért is kérdeztem, mert a német dög szerintem is nagyobb, csak fura volt hogy kiírva pont fordítva (amúgy magasságra gondoltam, kérdeztétek hogy milyen méretben)

2021. dec. 11. 18:10
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Még 2 kutyás szövetség se ért mindig egyet abban,hogy mi egy kutyafajta standardja nem hogy random oldalak.Az AKC nem egy fajtánál tér el teljesen az FCI és a többi szövetség standardjaiban.. :D

Úgyhogy semmit nem kell igazából készpénznek venni,ha egy kan angol Masztiffra azt írják,hogy 70-100 kg között bármennyi lehet akkor eközött a kettő között már megfelelő a kutyád súlya,pedig bakker az a 30kg azért elég nagy különbség,nem? Egy közepes kutyányival térhet el..🤷

70 és 90cm között is azért van eltérés,az a 20cm megint egy másik kutyányi méret 🤣

2021. dec. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tudom most utalva leszek, de en meg nem talalkoztam nagyobb kutyaval mint az en alabaim :) Messzirol kerulnek meg az orias kutyasok is ... max a lovasrendor szokott odajonni, hogy megnezze mit setaltatok :DDD
2021. dec. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A káj/alabai is olyan amiből vagy egy nagyobb egyedet fogsz ki vagy egy kisebbet,a szuka pl nem nagyobb sokszor egy Golden retrievernél.Azért náluk is azt a 40-80kg és 60-80cm magasságot messziről is kiszúrod,elég termetes jószágok,de ugyan úgy vele is szembe jöhet egy nagyobbra nőtt kau is.Vagy akár épp kisebb,főleg ha a kanoddal szembe egy nőstény jön.Összességében termetre óriás kategóriában az alabai egy közép méretű óriás.:)

Viszont hiába egy pár centivel kisebb a legnagyobb példánya is sok fajta legnagyobbjától maga a testalkata sokkal feltűnőbb a többitől.Róla például nem csak azt fogod megjegyezni,hogy ez jó nagy volt,hanem van hozzá egy széles és hatalmas feje is,egy szintén szélesebb és izmosabb mellkasa,úgy az egész kutya kiállása nagyon kellemes látvány,nem az a "tagbaszakatt" lógóbőrű,nem is az a karcsú törékeny kutya..

Én bírom őket,de csak jó távolról.🤣

2021. dec. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!