Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1,5 éves Cane corsom van és a...

1,5 éves Cane corsom van és a kaját mindig úgy kapta meg hogy csak parancs szóra és utánna ha el akartam venni ott hagyta mivel lattam hogy nincs ezzel gond nem foglalkoztam ezzel és nem piszkáltam,azonban múltkor valamiért elakartam venni tőle tip?

Figyelt kérdés

És elrohan a kajával vagy oda is kap.

Mi tévő legyek? Azonban ezt csak kaja közbe csinálja. Bármikor bármit elvehetek tole illetve szófogadó is családi környezetbe van szeretve van es foglalkozva is van vele.


2021. dec. 11. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Kutya, nem robot. Ők sem mindig úgy viselkednek, mint ahogy te szeretnéd. Kezd el újra mindig parancsra adni neki a kaját.
2021. dec. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Miért is kéne tőle elvenni...?
2021. dec. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Ne vedd el túl sokszor, szerintem ez hülyeség hogy random elveszem a kutya ételét, oké ha átadja és meg se nyikkan, de ez egy rossz élmémy neki akkor is. Én azt szoktam hogy miközbe eszik becsempészek valami finomat még a táljába, vagy ha el is veszed mindenképp, ha átadja kapjon jutalomfalatot dicsérd meg és add vissza az addigi ételét.


Vagy a másik lehetőség hogy amikor odakap rászólsz és fegyelmezed, megmutatva hogy akkor veszed el amikor akarod és egy szava ne legyen, az van amit te mondasz, de ez felesleges stresszelése és dominálása a kutyának.

Illetve már ha már morog/odakap/elmegy a kajával, már ki is akar téged játszani, hiszen a gazdival együttműködést negatívnak élte meg. Számára veszteséges neki ez az egész.

Egyébként a parancsra evés mindeképp maradjon, semmit ne ehessen fel engedély nélkül, ha ételhez nyúl anélkül hogy megengeded vagy nem akar odadni valamit a szájából, határozottan szólj rá. Ha magától átadja pedig megy a jutifalat.

2021. dec. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
46%
Nem értem, nekünk is Cane Corsónk van, egy éves múlt pár hónapja, és nem csinál ilyet. A kezünkből etetjük akár egy ujjhegyni kajával is, mert sosem kap oda. Mondjuk az is igaz, hogy nem vagyunk gyökerek és, ha valamit odaadunk neki, akkor nem vesszük el...
2021. dec. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
Te örülnél neki, ha elvennék előled a kajádat? Mit kéne csinálnia, örömtáncot lejteni?
2021. dec. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Már megint ez a sok okos "ne vedd el az ételét" hozzászólás... És ha mérgezett, szögecselt ételt olyat szed össze, akkor hadd haljon bele szerintetek, igaz? Ha csöves csontot szed össze, hadd nyelje le és lyukassza ki a vékonybelét, igaz? Ha megakad a torkán, szájpadlásán egy étel, hadd szenvedjen a fájdalomtól, nem? Csak el ne vegye a gazdi az ételt tőle...


A kutya nem védheti be az ételt! Mert bármikor kellhet, hogy a gazda el tudja venni előle! Nem kell napi szinten tesztelni, de egy fiatal kutyánál ez is az alap nevelés része!

2021. dec. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6

Hát nem tudom, én bármit el tudok venni a kutyámtól és ehhez nem szoktam elvenni a vacsoráját. Csak ujjal belepiszkálok, mert ha gond lenne, már arra is morogna.

2021. dec. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
9%

6

De ostoba komment...

2021. dec. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kerdezo ,tanulmanyozd a sorrendisegi szabalyokat behatobban . Vmit elrontasz.
2021. dec. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%
Ja illetve még azt szokták javasolni, de ezt inkább kisebb korában kell rögzíteni, hogy amikor te eszel nem kuncsoroghat, nem ugrálhat meg stb, ha el befeszül és szugerál téged rászolsz. Az elvárt viselkedés hogy nem figyel nem érdekli ha esztek, mert tudja hogy az nem lesz az övé. A kutya sose kapjon az asztalról vagy a szendvicsedből egy falatot se. Egy idő után oda se fog szagolni, ezt próbáljátok elérni.
2021. dec. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!