Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudjuk biztosra, hogy...

Honnan tudjuk biztosra, hogy beagle-e? Állatorvos megtudja mondani?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 6. 15:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha nincs törzskönyv, akkor 100%-ra sehogy.
2010. szept. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Nem, az állatorvos betegségeket gyógyit, nem iamerik a kutyafajtákat (lsd. az én állatorvosom notoriusan westizte a fehér törpeschnauzerem).

A törzskönyv mondja meg hogy fajtatiszta-e, anélkül csak fajtajellegeket mutató keverék.

Törzskönyves kutyánál pedig a küllembíró mondja meg, hogy szép és tenyészthető-e a kutya.

2010. szept. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2010. szept. 6. 15:13
 4/14 anonim ***** válasza:
6%

A farka vége ha nem fehér akkor semmiképp köze nincs a beagle-hez.Ha tricolorról van szó,akkor a pofiján is és vagy a nyakán vagy a farrészénél is kell lenni fehér foltnak,vagy mindekettőnél.Attól hogy nincs törzskönyve,még fajtiszta lehet!Lehet hogy a kölyköknek nem váltották ki,de a szülőknek van.Ha meg találtad és azért kérdezed,hogy fajtiszta-e,szerintem teljesen mindegy,tenyésztésre úgysem alkalmas,szeretni pedig a keveréket is ugyanúgy lehet.Állatorvos egyébként meg tudja mondani,ezt is tanulta,legalábbis a miénk ismeri a kutyafajtákat,és fel tudja ismerni.

Honnan van a kutyusod?Nekem is beaglem van,imádjuk!

2010. szept. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Csak a törzskönyves kutya minősül fajtatisztának! Ha nincs törzskönyv akkor csak fajtajellegű keveréknek minősül.
2010. szept. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%

genetikai vizsgálattal megállapítható ha olyan fontos ez, a vizsgálat

10-12 ezer körül van

www.allatdiagnosztika.hu

2010. szept. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

Ne haragudj, de ez hülyeség. Nincs egy olyan génje sem a kutyának ami azt mondaná meg h fajtatiszta-e. Arra lehet genetikai vizsgálatot kérni, h adott egyeddel milyen rokonsági kapcsolatban áll - ill. h áll-e. Egy mopsznak ugyanolyan a genetikai állománya, mint egy keveréknek, mivel mindkettő kutya.

Ha ez ilyen egyszerű és olcsó lenne, akkor mindenkinek sokkal egyszerűbb lenne, és nem lehetne visszaélni pl keveréke fajtatisztaként szaporításával...

2010. szept. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 riita. ***** válasza:
71%

Az egy dolog,hogy sok állatorvos ismeri a fajtákat,de megmondani ha nagyon akrja sem fongja neked ,hogy fajtatiszta-e vagy sem!!

Pontosan ha annyira fontos akkor a belinkelt oldalt nézzd át!De ha kiderülne,hogy fajtatiszta,se lenne olcsó törzskönyvet pluszba csinálni.

Miért fontos,hogy fajtatiszta-e vagy sem??

Biztos aranyos,gondolom családi kedvencnek van,akkor meg??:D

2010. szept. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

15:24-es válaszában túl sok a lehet, de semmi sem biztos. Magyarul az a biztos, ha törzskönyvezett (és ha nem hamis a TK). Ha nem törzskönyvezett, akkor senki sem tudja megmondani, hogy fajtatiszta-e. Attól, hogy fajtajelleget mutat, még keveredhetett bele más is.


A DNS vizsgálat sem mondja meg, hogy fajtatiszta-e, csak annyit lehet megállapítani, hogy a szülei valóban azok-e, akiket annak mondanak (rokonsági vizsgálat). Ha valóban azok, és nekik tényleg van törzskönyvük, akkor biológiailag fajtatiszta ugyan a kutyus, de jogilag továbbra is keveréknek minősül amíg nincs róla papírja.


Szerintem ne foglalkozz ezzel, mostmár tökmindegy, hogy fajtatiszta-e, a lényeg, hogy ne legyenek utódai! Aki fajtatiszta kutyát szeretne, az előre gondolkozzon, ne utólag!

2010. szept. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 riita. ***** válasza:
54%

Jajj elnézést csak nagyon összekavarodtam,vissza stívnám,hogy nézzd meg a belinkelt oldalt!!

Vagyis megnézzheted,de ott arra fogsz rájönni,hogy milyen örökletes betegségek vannak,vagy valami ilyesmit olvastam,de ki is léptem!

Nem tudom miért írtam,csak kész felfordulás van és nem figyeltem..ne haragudj.

2010. szept. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!