Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Viharos erejű szélben ti...

Viharos erejű szélben ti mennyit vagytok lent a kutyával? Egy szomszédom beszólt, hogy ez elég rövid séta volt. A válaszom annyi volt, hogy mert majd elvitte szegényt a szél, majd délután remélem tudunk menni hosszabbra.

Figyelt kérdés

Idősebb kutyus, de bírja még a 30-40 perces sétákat is, viszont nem ilyen szeles időben. Igyekszem rendesen megmozgatni, de van, hogy nincs értelme lent lennünk/ácsorognunk mert úgyse nagyon menne semerre szimatolni.

Most is majd elvitte szegényt a szél álltó helyében, kistestű kutya. 5 percet voltunk csak lent most és jönni is akart vissza.

Keltik bennem a bűntudatot...


2021. dec. 12. 09:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Én az ilyen beszólásokat elengedném a fülem mellett, mert ha 'meghallom'

(persze egyáltalán nem a hallószervi funkciók működésére vagy nem működésére célzok itt), akkor biztos, hogy olyat mondok az illetőnek, amit utána magam is megbánok.

2021. dec. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Mond meg a szomszédnak, hogyha szerinte olyan jó az idő, akkor menjen sétálni pofázás helyett!
2021. dec. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
+d
2021. dec. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

"Egy szomszédom beszólt"... Na és?

Tök szépen kezelted a helyzetet, én biztos, hogy tudtam volna ilyen udvarias maradni.


A kutyákat sokkal jobban zavarja szél, mint az eső. Ha te úgy ítélted meg, hogy 5 perc elég volt belőle a kutyusodnak, akkor elég is volt.

2021. dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
15p. Rövidszőrű kutyáim vannak, de kabátban is inkább mennének haza.
2021. dec. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Lehet csak beszélgetni alatt kicsit. Én nem ugranék ennyiért a másik ember nyakának, szerintem tök jól válaszoltál, így is lenne normális. Persze ha utána kötözködne akkor már nem.

Van amikor szép időben is lusta napot tart az én kutyám, hiába mennénk hosszabbra egyszerűen nem akar, csak vánszorog (nem beteg), ilyenkor csak rövid sétákat teszünk. Nagy szélben, vagy rémes időben szintén rövidebbek a séták, van amikor csak eü séták vannak. Általában nem tart hetekig az elviselhetlen időjárás.

2021. dec. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Pisi, kaki és megyünk is vissza. Azért mindennek van határa.
2021. dec. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

Testek izomagy kutyam van. Nem viszi el a szel 😂


Van profi telikabatom es a kutyamnak is. Szel es vizallo.


Meg futni is elmegyek szelviharban vagy esoben.


De soha megjegyzest nem teszek senkinek,h mikor mennyit setaltatja a kutyajat. Azt csinald,ami jol esik.

2021. dec. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Te ismered a kutyádat, nem a szomszéd. Kutyás oldalak is foglalkoznak vele, hogy hidegben a kutya is megfázhat, nem hülyeség a kutyakabát, de az sem baj, ha rövidebb a séta, a tiéd ráadásul idős is.
2021. dec. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

Rengetegszer kapott már gyulladást a szeme a szél miatt,én sem szoktam sokat sétáltatni.


Ha egyszer az időjárás nem megfelelő kár erőltetni,csak több kárt csinál mint hasznot.

Az ő méretükben ott térd körül még jobban is érezni a huzatot mint a mi magasságunkban.

Könnyező fajtáknál,és szemre amúgy is érzékeny fajtáknál kötném is az ebet a karóhoz,hogy majd megyünk ha enyhébb az idő,nem katasztrófa.

Rövidszőrűek pulcsi nélkül meg fáznak is a hideg szélben,állófülűnek a fülében is okozhat a nagy szél..


Ha úgy érzed nektek így jobb akkor elég rövid sétára vinni,akié bírja vagy aki akarja az vigye nagyobbra is.

Én nagyon hidegben sem szoktam hosszú útra vinni,ahogy nyáron sem viszem a kánikulában.

Minek,mi értelme? A talpuknak se jó se a fagypont alatti,se a forró beton.

2021. dec. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!