Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Játékból behívás. Szórakozik...

Játékból behívás. Szórakozik a kutya, jó megoldás, ha elkapom és leültetem?

Figyelt kérdés

Másfél éves, menhelyi. Nagyon játékos, amivel nincsen is gond, de valamikor meghülyül és magában körbe-körbe rohangál, se hall, se lát. Hívásra nem jön, ha felé lépek, lehasal és elfut. Látszik, hogy szórakozik velem ilyenkor. Ilyenkor futtában elkapom, leállítom és leültetem. Utána elkezdek vele gyakorolni pl láb mellett séta, ül-fekszik-marad-gyere parancsokat. Van esetleg más javaslat?


Pár napja kezdte el ezt a viselkedést.



2021. dec. 12. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
20 meteres poraz, ha szolsz neki es nem reagal, ralepsz a porazra az hidd el kizokkenti!
2021. dec. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ilyen a kutyám, szintén menhelyi. Vettem 15 m hosszú kiképzőpórázt, tud vele is szaladgálni, játszani. Így gyakorlunk, hogy bármilyen helyzetből ki tudjam hívni. Nagyon gyorsan látom a javulást, ajánlom ezt a módszert. Klikker mégjobban felgyorsíthatja a folyamatot, na meg a kedvenc jutifalatja. (Sajt, virsli, párizsi ami nagyon motiválja őket és könnyen adagolható. Érdemes övre vagy nadrágra akasztható tartót venni hozzá, így nem kensz össze semmit.)
2021. dec. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Amikor hirtelen bepörög a kutya és körbe-körbe rohangál, angolul zoomiesnak hívják. Ezt nem engedetlenségből csinálja, csak jókedvében hirtelen felpörög. Ilyenkor várd meg, amíg lenyugszik, ezt nem tudja kontrollálni.
2021. dec. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


A gond, hogy hiába várok pár percet, hogy kifussa magát, ugyanúgy hasal és elfutva szórakozik, ha meg akarom fogni. Egyébként ezt leszámítva szófogadó, de lehet kamaszkorát éli most és feszegeti a határokat.

2021. dec. 12. 13:17
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

1,5 eves az meg kolyok. Nagytestueknel.


Ha nem orzovedo vervonalu generaciojon keresztul arra kitenyesztett kutyat vettel,akkor ne szamits megbizhato parancsteljesitesre.


Sajnos te egy ov kutya kepessegeit es temperamentumat varod el egy menhelyi kutyatol.

A Te kutyadnak nem a parancsteljesites elete vagya.


Legyel sokkal turelmesebb es jatssz vele tobbet. Mozgasd sokkal tobbet. Mert a viselkedese arra utal,h nincs szamara kello mennyisegben lemozgatva szegeny.


A jatekossag felszabadultsafot es beled vetett bizslmat jelez. Orulj neki!


A behivast tanitsd fokozatosan neki. Vannak erre profi szakkonyvek;

Fulop Norbert: Tanulj meg kutyaul!


Pont ezekrol ir,mire hogy tanitsd meg.

2021. dec. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
#3, igen, tudjuk hogy jó a kedvük ilyenkor, de igenis tudják magukat kontrollálni, csak teljesen egyértelműen feszegetik a határokat a szórakozás mellett. Úgy tűnik neked még nem volt ilyen kutyád. Az enyém reaktív is. Ha megjelenik valami a futkározás közben, ami triggereli, én meg nem tudom behívni, akkor abból igenis problémák lesznek. #2 voltam
2021. dec. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kistestű, 7kg.


#6os. Megértem. Enyém nem reaktív, de akkor sem szeretném, ha "meghülyülése" közepette odafutna barátkozni egy másik kutyához, én meg pont nem tudom behívni és esetleg a másik kutya megtépi. Ismerős kutyákhoz meg úgyis odamegyünk haverkodni, de nem minden kutya barátságos, az enyém hiába az.

2021. dec. 12. 14:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, ezt is értem, és a kutya biztonsága szempontjából igazából nem kevésbé súlyos a ti helyzetetek sem. Sosem lehet tudni, milyen ember vagy milyen kutya jöhet. Sokszor barátságos kiskutyák, mint a tiéd, odajönnek az én bizonytalan, és ugyebár reaktív (de szerencsére egyre javuló) pórázon lévő kutyámhoz. Le se tudom őket vakarni, haza is jönnének velünk, és ugrálnak a szerencsétlen kutyámra. Főleg az elején nagyon sok harapást kellett megakadályoznom az ilyenek miatt, viszont előfordulhatott volna hogy nem tudom, vagy ha gonosz lennék akkor nem is akarnám megvédeni őket. Az ilyen kutyák gazdái általában nem is próbálják visszahívni a kutyákat, mert hát a Döncike az barátságos, és "még soha senki nem volt vele agresszív". Te szerencsére felelős gazda vagy, és foglalkozol a helyzettel. Ezt hálásan köszönöm neked. Fontos megtanulnia, hogy minden helyzetben odamenjen hozzád, hiába barátkozna mindenkivel, és hiába mondják neked valószínűleg, hogy hát úgyis barátságos, miért nem hagyod szaladgálni.
2021. dec. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt ne akard megfogni, mert ez játék. Fogócska. Ha hívod és nem reagál, kezdj el elsétálni. (ha biztonságos terepen vagytok)


Ha mindig odamész elkapod és feladatba teszed akkor ez fog rögzülni neki, hogy vége a bulinak, így esze ágában sem lesz odaenni.


Hosszúpóráz jutifalat és türelem.

2021. dec. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!