Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskola vagy kutya ovi?

Kutyaiskola vagy kutya ovi?

Figyelt kérdés
Van 2 idősebb kutyus, 3 hónapja van egy most 5 hónapos kis németjuhász mellettük. Mindenképpen szeretném majd elsősorban szocializáció, de akár valami sport, pl agility miatt is vinni ilyesmi helyre őt. Ahogy olvastam, az alapján az ovi a szocializációra fektet nagy hangsúlyt, játszóhely a kutyáknak. Míg a suli inkább okítja őket. Ha tévedek a különbségeket illetően, kérlek javítsatok ki. Na most, nekem az a kérdésem, hogy érdemes e mindkettőbe járatni, vagy ha lényeges különbség nincs (ha igen, mi az? ), akkor melyikbe lenne érdemes vinni? Nem hinném, hogy a mindkettő opció lenne, mivel faluról eljutni nem a legegyszerűbb, de azért kíváncsi lennék a véleményekre. Illetve Budapest Budai részének vonzáskörében ajánlatokat is elfogadnék, hogy hol vannak jó iskolák.

2021. dec. 15. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom egy bizonyos fokig sulija válogatja, de nalunk pl az oviban már ment a behívás, az ül, marad, lábnál követés, pórázon séta.

A kutya 3 hónapos korától jártunk, 6 hónaposig, akkortól suli.

Az oviban másfél órából kb egyet a kutyák egymással játszottak és csak neha kaptak feladatot, a suliban inkább fele-fele volt az arány.

Mi akartuk szocializálni a kutyát amint lehetett, így mentünk oviba is.

Alapvetően 2 különbség van a 2 között, egyik hogy milyen Korúak a kutyák, másik hogy a suli végén van vizsga.

2021. dec. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kutyaovi 3-7 honapos kor kozott ajanlott (oltasok utan lehet kezdeni) valoban a szocializacio inkabb a cel, de ott is van valamennyi tanulgatas.

Persze kutyaiskolaban is tud szocializalodni, de ahhoz, hogy valoban ebben haladni tudjatok, fontosabb lenne egy kutyas tarsasag vagy futtato heti 1-2x peldaul.

Mi a sulival kezdtunk, mert nalunk alapbol nincs is ovi, de en ugy erzem, hogy nem maradtunk le semmirol.

2021. dec. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahány suli, annyi módszer.


Ahol van ovi, ott 10-12 hónapos korig automatikusan az oviba mennek a kölykök. Itt a foglalkozáson belül sok-sok játszó szünet van a pár perces feladatozások között. Tehát itt is tanul a kutyus(hozzám, marad, ül, fekszik, lábhoz), de közben megtanul a fajtársaival kommunikálni.


A sima engedelmes órán kevésbé van nagy összeengedés, sulija válogatja, de mindenképp kevesebb és ott fél-egy órán keresztül megy az engedelmes feladatok gyakorlása a végén meg levezetésként ügyességi akadályokon is át szokták vinni a kutyákat.


Voltam már olyan vidéki suliban is, ahol csak heti egy-két foglalkozás volt, mindenki egyszerre volt a pályán, kölyök-felnőtt-idős, kb végig szabadon voltak a kutyák, feladatok alkalmával a kaja vagy a gazdival való munka szeretete miatt maradtak az emberek mellett, sokszor ki lettek oldva pár percre és sokat gyakoroltuk a visszahívást. Nem csak ül-fekszik-lábhoz-t gyakoroltunk, hanem sok jópofa trükköt kellett a kutyáknak csinálnia (pl régi autógumira állás négy lábbal, gumiba állás, átbújás a gumin). Nekem ez a módszer nagyon tetszett.


Agility és egyéb sport foglalkozásokon nincs játék a fajtársakkal, az elején mindenki önállóan gyakorolja a bemutatott feladatot, az oktató meg körbejár és tanácsokat ad. Ha már az alapok mennek, egy-egy páros pár perceket van a pályán. Közben nem érdemes hagyni a kutyákat bandázni, mert elfáradnak, mire ők jönnek, de edzések után spontán szerveződésben már mehet a buli.


Tárnokon a Kraft SE-t nagyon tudom ajánlani, van ott minden: suli, ovi, agility, obedience és egy csarnok, ahol rossz idő esetén is meg lehet tartani a foglalkozásokat. Másik jó hely a Hajógyári kutyasuli, bár csak az agility részét ismerem.

2021. dec. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Buda vonzáskörzete? Mi oviba Ürömre (Allatmenhely es Iskola) jártunk ... suliba eloszor Budakalaszra (Kutyafarm) ... kesobb Szentendrere (Rozsa Robihoz) - hozza a mai napig visszajarunk, most eppen szarvasgomba kereses megtanitasaval alltam elo, majd az unnepek utan visszaterunk ra :)
2021. dec. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én Sződön a Kutyadumát néztem ki, bár az én kutyám 3 hónaposan már tudja az ül, gyere, kérem parancsokat és pórázon is mindig mellettem vagy mögöttem sétál, és az akaratos viselkedését is egyre jobban elhagyja, szóval a kutyaoviban sok újat nem fogunk tanulni, de a többi kutyával való szocializáció és játék miatt viszem, szerintem nagyon fogja élvezni. Az engedelmességi feladatokat illetően inkább majd a kutyasuliban fogunk újakat tanulni, de ezekkel még ráér, egy pár hónapos kutyát még felesleges túlterhelni, szóval szerintem érdemes oviba járni.
2021. dec. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az alapok igazából mennek neki, ül, gyere ide, kérem stb dolgokat tudja, inkább az engedelmességel van gond, főleg behívásnál, nagyon könnyen elkalandozik. Illetve fontos szempont nála a szocializáció, mivel vidékiek vagyunk, és nem sok olyan ember van, akinek ilyen barátkozós kutyája lenne, kutyafuttató (pláne kutyaiskola) meg nem nagyon van a környéken, jóformán ez lenne az egyetlen lehetőség, ahol kicsit rendszeresen én találkozna normális kutyákkal. Egyelőre nincs tervben, hogy pl agilityznénk, inkább csak egy megbízható, engedelmes házőrző, aki kutyával macskával, egyéb állatokkal egyaránt jól kijön. De azt majd úgyis meglátjuk, ha arra kerül a sor, még odébb van.
2021. dec. 16. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!