Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a leghatásosabb gyógyszer/k...

Mi a leghatásosabb gyógyszer/kezelés epilepsziás kutyának?

Figyelt kérdés
Ártól függetlenül, olyan gyógyszer vagy kezelés, amely nem csak tünetmentessé teszi a rohamot, hanem tényleg sokkal ritkábbá teszi , nem roncsolja annyira a kutyát. Van ilyen egyáltalán? Azért itt érdeklődöm, mert félek, hogy az állatorvos csak lehúzna és hátha van itt valaki aki ért ehhez, van tapasztalata.

2021. dec. 15. 17:10
 1/10 anonim válasza:
100%
Ugyanaz mint az embernél (barbiturátok)
2021. dec. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
21%
Tiszta sóból készült nyalósó. Epilepszia sok esetben nátriumhiány és káliumtúladagolás miatt jön létre.
2021. dec. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az epilepszia egy elég összetett betegség. Sok minden állhat a háttérben, sok minden kihozhatja a genetikai öröklődéstől a frontokon át a daganatig. Nincs rá "legjobb" gyógyszer. Az én kutyám is hiába kapott minden nap gyógyszert rá, meg rohamnál végbél oldatot, a vége felé már mindennapos rohamai voltak és az oldat sem segített, szegénykém rákos volt és emiatt lett epis. Vannak kutya epilepsziára szakosodott orvosok, állatorvosi rendelők. Őket érdemes felkeresni, mert teljesen ki kell vizsgálni a kutyát, hogy mi okozza nála az epilepsziát.
2021. dec. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Az én angol cocker spániel kanom 15 évig élt epilepsziásan, és nem is abba halt bele. Kb havonta volt egy rohama.

Igazság szerint nem korlátozta semmiben. Igazi vadászkutya volt, állandóan sétáltunk. Ő sohasem kapott gyógyszert, mert nem volt olyan gyakori a roham, hogy gyógyszert szedjen rá.

Nem kezeltem beteg kutyaként, teljes életet élt.

Hozzáteszem, ez 23 éve volt.


Persze, ha hetente vannak rohamai, elhiszem, hogy kell a gyógyszer.

2021. dec. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, az én kutyámnak is nagyon ritkán van rohama, eddig három volt neki. Dokitól csak görcsoldó kúpot kaptunk. Mi is így voltunk vele, hogy ne mérgezzük gyógyszerrel, de mostanában sokszor hallom, hogy nélküle egyre gyakoribb lesz a roham, akár napi nyolc is és bele fog halni. Parázok, nem tudom mit tegyek. Ha meg valami lesz vele, soha nem bocsátanám meg magamnak, hogy nem adtam neki gyógyszert.
2021. dec. 15. 20:21
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5!

4es vagyok újra. Nálunk nem lett gyakoribb 15 év alatt sem. És békésen elaludt a kedvenc helyén, nem rohamba halt bele.


De igen, ilyen is előfordul, hogy egyre gyakoribb lesz.


Gondolom, sok fajta epilepszia van

2021. dec. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

", mert félek, hogy az állatorvos csak lehúzna és hátha van itt valaki aki ért ehhez"


Az epilepszia egyéni. Orvosnál jobban nem ért hozzá senki. Főleg nem egy GYK oldalon. Hiába van bárkinek valamilyen tapasztalat a betegséggel, egyáltalán nem biztos, hogy az ráillik a te kutyádra.


" hogy ne mérgezzük gyógyszerrel, de mostanában sokszor hallom, hogy nélküle egyre gyakoribb lesz a roham, akár napi nyolc is és bele fog halni."

Pont az ellenkezőjére készülsz, mert hallottál ezt-azt.

Amíg nincs sűrűbb roham, elégedj meg az orvos által adott kúppal.

Ha pedig nem bízol az orvosodban, keress epilepsziával foglalkozó szakorvost és vizsgáltasd ki a kutyát.

2021. dec. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Sajnos én kutyám is epilepsziás. Neki kb 2 havonta jön elő, de akkor rengeteg rohama van. 3 napon keresztül kb 30!!!. Gyógyszert is szed. (nem tudom gyógyszer nélkül mennyi lenne). Szerencse a szerencsétlenségben, hogy rohamai rövidek, kb. fél perc, de akkor is nagyon megviseli. Mikor megszűnnek a rohamok, 2 hétig tiszta zizi a kutya, majd mintha semmi sem történt volna, éli vidám életét. Mi meg "várjuk" a következő rohamot.
2022. júl. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó ! Sajnálom. A spánieles gazdi vagyok. A tiéd milyen fajta?
2022. júl. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Husky
2022. júl. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!