Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszerrel tudtátok...

Milyen módszerrel tudtátok elérni a kutyátoknál, hogy a nálatok lévő jutalomfalatot ne védje féltékenyen más kutyáktól?

Figyelt kérdés

Van egy örökbefogadott kutyám, már felnőttként került hozzám, korábban az utcán volt. Szóval a kölyökkori szocializációból én már kimaradtam, és nem tudom, mi mindent élhetett át, mire segítséget kapott.

Rengeteget javult, sokat fejlődött, emberekkel és más kutyákkal is sok pozitív változást sikerült nála elérni. Egyedüli kutyám, szóval amit főétkezésnek kap, azt nem kell más kutyától féltenie, embertől (tőlem, más családtagtól, vendégségben) sose védte be, nem kunyerál pofátlanul (az éhes bociszemeket nem tekintem annak, de nem ugrál fel, nem akar enni a tányéromból, elfogadja, ha nem kap abból, amit eszek). Viszont az utcán, sétánál, futiban (ha éppen nem egyedül vagyunk) nagyon nem szereti, ha jutalomfalat van nálam, és más kutya megközelít. Feltételezem, hogy ez is olyan, ami az előéletéből jöhet, amikor még az utcán élt. Szeretném ezt a viselkedését változtatni.

Nem tudom, az mennyire segíthet, ha közösen tréningeznék olyannal, akinek a kutyája nem szemtelen, nem mászik a zsebembe, ha kaja van nálam (van ilyen kutyás ismerősöm). Esetleg más módszer, ami valakinek bejött ebben.


2021. dec. 16. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Szia, először is minden tiszteletem,h az örökbefogadás mellett döntöttél, főleg egy nem kölyök kutyát fogadtál be! Jó ötlet, amit írtál. DE, le kell cseszni a kutyát, ha féltékeny a kaja miatt! Büntetés. Kinek mi, van, aki pofont ad, van aki kizárja a "falkából" és van aki simán rászól(összeszokott gazdi-kutya párosnál működik). Én a helyedben az oldalába csípnék és mondanám a tiltó szót. Nyilván ne csípj nagyot, de érezze,h rosszat tett! Tudom csúnyán hangzik, de a kutya nem egy gyerek, akit szép szóval rá tudsz venni,h ne csinálja! Nekem is örökbefogadott kutyám van, ő kölyök volt. Nálunk is volt ilyen probléma. A fent leírtakat tettem. Hamar megtanulta. Ja és még mielőtt valaki állatkínzónak nevezne..... Nem bántottam soha a kutyát(sajnos előttem bántották......) Ha pl "boxolunk" , akkor nagyobbat "kap", mintha fegyelmezem. Lényeg, h te legyél a főnök. Fegyelem a fontos! Utána jöhet a végtelen szeretet. A falkábol való kizárás sem rossz módszer, csak tovább tart.
2021. dec. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, esetleg a lecseszés mellett volt valami módszer, hogy rád figyeljen, és ne törődjön azzal, hogy mondjuk a másik kutya feléd szimatol, mert érzi a kajaszagot, de amúgy nem kunyerál szemtelenül?
2021. dec. 17. 00:05
 3/9 A kérdező kommentje:
Nálunk van egy pillanat, amint észreveszi, hogy a másik kutya is kiszagolta a nasit, és az nagyon gyorsan eltereli a figyelmét rólam. Ha csak a közelünkben van másik kutya, de nem ránk figyel, feladatoznak, játszanak a gazdájával, lehet akár 1-2 méterre is, nem érdekli a kutyámat, arra kap vérszemet, ha a másik felfedezte, hogy kaja van nálam.
2021. dec. 17. 00:09
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Először kettesben kell gyakorolni vele, h csak rád figyeljen. Pl séta a láb mellett, feladatok pl fekszik, ül, pacsi. És utána , ha ez megy kell egy nyugodt kutya, aki nem balhézik a kaja miatt. Plusz, otthon tanítsd meg neki,h csak, akkor egyen, ha engedélyt adtál neki! Te legyél a főnök, ez a legfontosabb. :) 1es voltam
2021. dec. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%

Jól írja, feltétlen főnökként kell elismertetni magad. Ha ez megy, akkor minden alkalommal rá kell szólni.

Nézd Cesar Millan filmjeit, ott látható, milyen fegyelmezési módokat használ.

Kutyának nem tudsz elmagyarázni semmit (kivéve Rex felügyelőnek). A kutyának csak megtiltani lehet a nemkívánatos dolgokat, de ehhez az kell, hogy elfogadjon falkavezérnek.

2021. dec. 17. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem biztos, hogy az előélete miatt védi a kajáját, lehet, hogy szimplán ilyen a személyisége. Nekem tenyésztőtől van kajaféltő kutyám, pedig neki sose kellett éheznie... (meg van egy menhelyes, utcáról mentett kóbor, aki egyáltalán nem félti a kaját)


Sokat javított a helyzeten, hogy mindig tiltottam és megtanítottam, hogy ha kérem, csak rám koncentrál. Utóbbit fokozatosan, kis lépésekben haladva értem el, egyre nehezebb szituációkban vártam el tőle és nem hagytam nagyon hibázni, nagyon lassan csökkentettem a juti mennyiségét az egyes szituációkban.

Van másik két kutyám is, együtt is szoktam jutizni őket, így akkor is megtanulhatta, hogy nem csak övé lesz minden.


Ezzel egy kicsit meg is kell tanulni együtt élni. Pl ha más kutyák társaságába mentek ne vigyél nagy értékű(=nagyon finom) jutit magaddal, ne vedd elő, ne produkcióztasd miatta a kutyádat, mert utána már nem fog a többivel játszani. Ha mégis rádkattant a falatok miatt, ne foglalkozz vele, sétálj el, akkor kevésbé tud bevédeni, mintha egy helyben állnál. A másik kunyizó kutyára meg szólj rá te, ha a gazdája nem képes rá vagy ugyanígy térj ki előle.


Elvileg az is segít, ha rávezetet a kutyát, hogy a kaja egy végtelen, kimeríthetetlen erőforrás, ami mindig a rendelkezésére áll, így már nem áll majd érdekében bevédeni, viszont onnantól elveszíti a motivációs értékét is, így én ezt a módszert nem próbáltam, csak jókat hallottam róla.

2021. dec. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kettesben megy, azzal nincs gond. Cesar Millan módszereiből van, amit próbáltam, nem jött be nála, meg neki igazából betréningezik műsor előtt a kutyákat, azzal én nem tudok mit kezdeni, hiszen az enyémet nem műsorra készen kaptam. 🙂
2021. dec. 17. 06:42
 8/9 A kérdező kommentje:
"lehet, hogy szimplán ilyen a személyisége" - Ezt elfogadnám egy tanyán, de városban nem intézhetem el ennyivel.
2021. dec. 17. 06:44
 9/9 A kérdező kommentje:
A közös feladatozás/jutizás mivel nincs másik kutyám, kutyás ismerőssel lesz megoldható, azzal próbálkozni fogok.
2021. dec. 17. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!