Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a bajuk az embereknek a...

Mi a bajuk az embereknek a fojtóval?

Figyelt kérdés

Hogyha plázában tréningezünk retriever póráz van rajta a nagyobb kontroll érdekében, de most azt lekerült a pincébe ezért maradt az egysoros fojtó. Namost ez a kettő ugyanazon az elven működik, de elkezdtek belémkötni meg utánunk szólni, hogy mi az hogy láncon tartom a kutyát, én örülnék neki ha ilyen lenne rajtam? Nincs pénzem nornális nyakörvre? Ez állatkínzás meg stb.

A retriever póráz miatt ilyen sose volt. Tényleg ennyire buták az emberek? Vagy ilyenek csak velem történnek?



2021. dec. 17. 16:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%
Ennyire buták.
2021. dec. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
84%
Amíg nem tudják, hogy pontosan hogyan működik a dolog, addig állatkínzásnak veszik. Magamból indulok ki. Amíg nem jártunk kutyaiskolába a belga juhászkutyánkkal, addig megvoltam róla győződve, hogy a fojtó nyakörv valami kegyetlen dolog. Nálam talán nincs is nagyobb kutyab*zi, féltem mindentől a kis hülyémet, de még én is beláttam, hogy a fojtó nyakörv semmi rosszat nem tesz a kutyával, sőt, nagyonis hasznos eszköz. A nyakörv neve riasztja el szerintem az embereket, talán azt hiszik, folyamatosan fojtja a kutyát.
2021. dec. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%
Nálam is így van. A Vizslámmal szoktam tréningezni és 2 soros fojtón vagy fél fojtón szokott lenni, beszólt nekem valaki az utcán elmagyaráztam neki hogy működik de hiába magyaráztam el neki ő azt mondta hogy állatkínzás. Az ilyennekkell nem kell foglalkozni
2021. dec. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
14%
Nem lenne jobb amúgy a halti?
2021. dec. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
32%
Egyes emberek szemében, egy kutya élete többet ér, mint egy emberé.
2021. dec. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
31%

#5

Az én szememben is többet ér. 2-es voltam.

2021. dec. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
9%

Én teljesen képzetlen vagyok ilyenben, de úgy képzelem, hogyha a kutya húz, akkor fojtja ahhoz képest, mekkora erővel rohan előre. Ha meg sétál, akkor lazul a hurok.


Szerintem is durva ez, nem biztos, hogy képesek magukat kontrollálni annyira, hogy rájöjjenek a logikájára(egyes franciabulldogok pláne), én is azt feltételezem, ha cuki kutyán van, hogy a gazdija szemét, mint aki odacsap az alfa szerepért neki, ha meg valami nagyobb kutyán látom akkor azt gondolnám annyira neveletlen, hogy mással nem lehet kiengedni az utcára.


Nem várhatod el az emberektől, hogy minden hobbiban jártasak legyenek. Neked természetes ezt tudni, nekem meg azt hogyan kell bánni pecs kártyákkal, a harmadik meg tudja mi az a varsa, negyedik meg mittudomén felismer egy kűrt koriban, ötödik meg videójáték kifejezéseket ismer.


Általános műveltségnél annyi, hogy tudja mi az a póráz, nyakörv, esetleg hám, de az már luxustudás. Amúgy senkinek nem kell szakkifejezéseket és nyakörvfajtákat ismernie azért, mert együtt érez a kutyákkal, és nem kell hibáztatni őket, hogy nem minden hobbiban mélyülnek el. Én inkább örülnék, hogy ennyi ember együtt érez a kutyákkal, korábban verhették is őket, keveseket hatott meg..

2021. dec. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%
Addig örülj, ameddig csak beszólnak. Velem volt olyan, hogy rámküldték a biztonsági őrt, aki közölte, hogy takarodjak ki a bevásárlóközpontból, mert nem szívesen látnak itt szöges nyakörvvel idomított kutyákat. Igen, ennyire buták az emberek.
2021. dec. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
8%
#8 szöges fojtónyakörv? Nem lehet, hogy a buta itt te vagy, nem az emberek?
2021. dec. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
9-es: Nincs semmi baj a szögessel, ha jól van használva. Ugyanolyan kiképzési eszköz mint bármi más.
2021. dec. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!