Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhászt mennyire javasoln...

Németjuhászt mennyire javasolnátok kistestű kutyák mellé? Más ötlet?

Figyelt kérdés

A legnagyobb kutyánk 15 kilós. Szeretnénk egy nagytestű, de nem óriási kutyát, aki jó házőrző, tehát nem vizsla, labrador kaliberű. Kinti-benti kutya lenne, naponta sétáltatva. Kutyasuli sincs kizárva.


Amit szeretnénk, hogy felnőttként ne legyen nagyobb 40kg-nál. Ne nyáladzon. Könnyen kezelhető szőrt preferáljuk, ne igényeljen nyírást. Ezek alapján a németjuhászt néztük ki.


Vélemény? Esetleg más fajta javaslat?



2021. dec. 18. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Ha szelid akkor ja,de ha vad akkor inkább ne.
2021. dec. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
13%

Szia!

A németjuhász alapjában véve nem igazán tolerálja a másik kutyákat, az őrző-védő jellegű kutyáknál lutri, hogy mennyire lenne el egy kiskutyával. Legalábbis nekem ezek a tapasztalataim 30 év németjuhászozás után. :(

2021. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
94%
Nekem volt egy két éves közepes testű keverék kutyám. Idén vettem hozzá egy 4 hónapos német juhászt. Már kétszer akkora a német juhász,de a kisebb uralja! Mind a kettő kan.
2021. dec. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

3 németjuhász kutya után a határozott véleményem, hogy nincs kizárva a kistestű kutya tartása, sőt. Megfelelő foglalkozás kérdése, de el fogja fogadni a kisebb testű kutyát.

Mondjuk fordítva, hogy lesz az már más kérdés, sok kiskutya tudja terrorizálni nagyobb társát. Egy már meglévő, "birtokon" belül levő kutya, lehet nehezen fogad el egy "jövevényt".


Az is számít majd, hogy melyik kutya lesz a domináns. Ez nem méretfüggő úgy tapasztaltam, ezen a területen nem ismertem ki magam, soha. Sétáltatás közben volt, hogy ugatós agresszív kiskutyát kikerült nagy ívben az én németjuhászom és volt, hogy nekiugrott volna nagytestű kutyáknak, és fordítva.....


Mi macskával is össze tudtuk szoktatni az egyik kutyánkat, igaz, kemény meló volt, de egérmentes övezet lettünk utána.


A németjuhász nagyon tanulékony, jól nevelhető kutyafajta. Az egyéni jellemvonások és a foglalkozás következetessége adja meg végül, hogy sikerül az összeszoktatás. A kutyasuli azért is jó ötlet, mert a kutyák találkoznak társakkal, viselkedésmintákkal, jobban szocializálódnak.

Az őrző-védő jelleg lehet sérülni fog barátságos kutyatársak mellett.


A nevelésen nagyon sok múlik, barátságossá és utálatossá is lehet nevelni egy kutyát, amellett, hogy a saját "mániája" minden állatnak megvan, önálló jellemek a fajta jellemzők megléte mellett.

2021. dec. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

15 kgos nem annyira kicsi :D


20 kgos kutyam jo reszt nagyobbakkal jatszik. Van egy nemet juhasz haverja,jol kijonnek. De jatszott mar komondorral is.



Kutyam alomtesoja 15 kg es egy 50 kgos kutya mellett van.



Annyi, hogy a nemet juhasz kamaszodik es probalgatja az erejet rakell szólni, hogy finomabban.

Aztan ossze csiszolodnak.

2021. dec. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
82%
A Pityour nevű válaszolnak üzenem,hogy maximálisan egyetértek veled!A kicsi volt a birtok őrzője és úgy is viselkedik. Féltékeny a német juhászra és szerintem ezért támadja.Rájuk szólok,ha már látom,hogy elfajult a vita,de sajnos nem tudok a fél lábam miatt sokat foglalkozni velük,de olyan helyen élek,hogy szükséges mind a kettő és meg is kapnak mindent.Azért annyit szeretnék megkérdezni,hogy a német juhásznak mennyi száraztáp kell,hogy jól érezze magát?
2021. dec. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk több (nagyon jól nevelt) németjuhászunk volt, a foxival tökéletesen kijöttek és jó barátságban voltak.
2021. dec. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy tacsi-terrier mix és egy pitbull jellegű keverék mellé mellé jött egy németjuhász, utána meg még egy csivava-pincsi mixet befogadtam utcáról.

Mind a négy kan, ivartalanok. Soha nem volt semmi gond köztük. Egy falkaként élnek együtt és a vezetőjük én vagyok. Kiegyensúlyozottak. Imádom őket.

Ja, két nagyon lüke cica is él velük, ők voltak legelőbb.

2021. dec. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!