Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador és tacskó mellé társ?

Labrador és tacskó mellé társ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Labrador és tacsi kutyus mellé szerintetek milyen fajtát érdemes keresni?

A labrador pörgős, szeret játszani, de a tacsi idős már, nem nagyon van így játszótársa szegénynek..

Javaslatokat várok, légyszi ha nincs érdemleges hozzászólnivalód, inkább ne válaszolj!:)

Előre is köszi!

Ui.: Eddig egyébként németjuhászra vagy huskyra gondoltunk, lehetőleg közepesen nagytestű kutyust szeretnénk melléjük.



2021. dec. 19. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Még egy labrador esetleg, vagy feltétlenül más fajtában gondolkodtok? Mert akkor inkább a német juhász, mint a husky.
2021. dec. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül, de leginkább más fajtában gondolkodunk, igen.

Köszi a javaslatodat!

2021. dec. 19. 11:59
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A husky egész nap menne, nagyon sok mozgás kell neki. Ha bent van, szétszedi a házat,ha pedig kint, akkor az udvart. Az idős kutyát nagyon zavarná. A németjuhász szerintem jobb választás lenne, nyugodtabb, mint egy husky és engedelmesebb is.
2021. dec. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Németjuhászt mondanám, de max akkor ha nem itthonról vennéd. Sajnos a fajta egyre csak romlik. A svájci fehér juhászkutya lényegében ugyanolyan mint a német juhász, viszont mivel nincs úgy elterjedve, kevesebb baja van.
2021. dec. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4. Szerintem akkor már egy német juhász keverék is jó lehet. Mert azok még jobban hasonlítanak az eredeti fajtára, mint a mostani görbehátúak.
2021. dec. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Igen, egy keverék is jó lehet, egy másik genetika sokat javít a fajta gyengeségein.

Nagyon fajtatisztára asszociáltam, pedig tudom, nincs kikötve.

2021. dec. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy másik génállománnyal nem is feltétlenül keverék lesz egy kutya. Hanem az eredeti formájából is visszakaphat valamit.
2021. dec. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Németjuhászra még egy szavazat. Nj - labrador párost ismerek. :) vagy esetleg golden retriever
2021. dec. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én másik labradort vennék pl más színben és akkor már nem ugyanaz a fajta, de ha nagyon másik fajta kell, akkor golden, flat coated, curly coated retriever, valamilyen vizsla vagy angol cocker spániel is jó lehet, mivel hasonló feladatra lettek kitenyésztve, mint a labi, hasonló "mindig vidám" temperamentumuk is van.


Német juhászból a show vonal elég beteges, a munka vonallal meg sokat kell foglalkozni, egy más életmódot kíván az olyan kutya.


Huskynak hatalmas a mozgásigénye, nem valami kooperatív, ha kicsit félrenyúltok és nem a legjobb a kerítés, szökős lehet.


Azt nem írtad, hogy milyen élete lenne nálad a kutyusnak, mit tudnál nyújtani neki és mik lennének az elvárások, azon túl, hogy játszon a labival. (Természetesen, ha nem igaz rád, ne vedd magadra, de ha csak az udvarban vannak és nincsenek séták vagy valamilyen foglalkozások, akkor kettő helyett három kutya fog az udvarban unatkozni ezzel a megoldással.)

Ha nincs semmi komolyabb cél (munka/kiállítás), akkor egy keverék, menhelyi kutyus is tökéletes lehet játszópajtásnak.

2021. dec. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9-esünknek válaszolnék

Hétvégente hosszabb túrákra mennénk vele, hétköznapokon ahogy időnk engedi, lovakkal kisebb terepekre járnánk, de a gyerekek nyúznák a fennmaradó időben:)


Köszönöm mindenkinek a hasznosabbnál hasznosabb válaszokat!

2021. dec. 21. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!