Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem állok készen egy kutyára,...

Nem állok készen egy kutyára, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval 3 napja vettem magamnak egy törzskönyvezett kölyökutyát amit már vagy 10 éves koromtól terveztem. Most vagyok 21, és meg van a kutya, de úgy érzem ez volt az életem legrosszabb döntése. Mert nem tudok annyit törődni a kutyával amennyit kéne a nevelése rémálom számomra, még akkor is ha érdekel a kutyás téma félek attól, hogy nem leszek eléggé jó gazda, és most jöttem rá, hogy a kutya olyan mint egy kis gyerek és mennyi felelősség jár vele. mit tehetek, hogy még jó életet tudjak biztosítani a kutyának? Mindenki óva intett arról, hogy a kutya mennyire nagy felelősség, de nem halgattam rájuk és most én vagyok az aki felelősséggel tartozik e fölött a élőlény felett. Tanácstalan vagyok és túl nagy az egom ahhoz, hogy ezt elmondjam azoknak akik figyelmeztettek.

2021. dec. 20. 00:37
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%

1.keresel neki másik gazdit

2.felnőssz a feladathoz

2021. dec. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
93%
Nőj fel végre, vagy keress új gazdát a kutyának. Mindenkiben - aki első kutyás- vannak kételyek az első időszakban, hogy nem leszek jó gazdi, nem tudok törődni vele, ilyenek, de fel kell vállalni a választás felelősségét. Eleinte lehet döcögős lesz, de belejöhetsz, a kételyek ellenére is.
2021. dec. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
91%
A törzskönyvezett kutya tenyésztőtől származik, a tenyésztő meg visszaveszi nem?
2021. dec. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%

S. Nikolas Nick! Köszi a privát üzenetet, ez tökéletesen alátámasztja a hozzászólásomat. "Érett és intelligens" emberre vall, hogy egy- idézem" Apád faszát!" üzenettel válaszoltál a hozzászólásomra, amiben nem volt semmi sértő. Erre csak azt tudnám felelni a te alpári stílusodban, hogy az az apám fszát Az anyukád puncijába :D

Tartsál plüsst, de semmi esetre se menj élő állat közelébe! Kellemes ünnepeket!

2021. dec. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
89%

Nos,ha törzskönyves akkor tenyésztőtől van akivel előzetesen is beszéltél arról,hogy mit akarsz és mire kell a kutya.

Felhívod,és beszélsz őszintén vele,hogy figyelj ne haragudj,de ez még most nagy falat és inkább szeretném ha vissza vennéd..


Semmi nagy ügy nincs benne,ő legalább olyan gazdát fog neki találni aki felkészültebben várja a kutyát.

Te meg vissza kapod a pénzed vagy annak egy részét (ez a szerződésben benne van),és legközelebb jobban átgondolod mit akarsz és tényleg akarod-e.

2021. dec. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ez 3 nap utan meg tok normalis erzes, adj idot magatoknak. Egy kutya bonyolultabb, mint a tobbi kisallat, amit hazaviszel es elvan maganak, csak etetned kell meg takaritanod. Nyilvan ez most egy tok mas elethelyzet neked. En leulnek es atgondolnam a napjaimat, megprobalnek kialakitani egy uj napi rutint amihez aztan tartod magadat. Ehhez ido kell, de kozben osszeszoktok a kutyaval is, megszereted, aztan konnyebben fog menni.

Ha megsem valtozik a helyzet es x ido utan is inkabb teher, akkor add vissza a tenyesztonek. (Par hetre gondolok, nem kell honapokat varni, hogy aztan a kutyanak is szar legyen megint, mert mar kotodik hozzad o is.)

2021. dec. 20. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
86%
Én ugyanígy éreztem amikor jött 6 hete a kutyusom. Több, mint egy évet vártam rá, kb egy hét után el is múlt az érzés és a legjobb döntésnek érzem azóta is, imádom ♡
2021. dec. 20. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem meg roddz dontes, mert meg csak 21 eves. Utazgatnia, kirandulnia kene, de kutyaval nem lehet. Masra kene allandoan biznod amig te kimesz osztondijjal kulfoldre vagy csak nyaralni. Ha bele akarod venni az eletedbe, pont ugyanolyan nehez mint egy gyerekkel. Tudom, mert anya vagyok, sok lemondassal jar. Sok penzbe kerul ha megfeleloen etetni, gondozni akarod, az orvos us draga, havi szinten tobb ezerre jon ki, ebbol mind mehetnel pizzazni, shoppingolni a barataiddal. A kutya ugy negkot hogy nem tervezhetsz be csak ugy egy gorbe estet, setaltatni etetni kell pisiltetni mindegy milyen faradt vagy, pont mint egy babanal. Amugy arra jo gyerekvallalas elott hogy kutyaval begyakorold ezeket a lemondasokat, foleg hogy pasidat teszteld vele, de 21 evesen lemaradsz egyeb fontos tapasztalatrol miatta. Raadasul nem is elnek sokaig. Sok embert hallottam hogy volt neki, de miutan megdoglott, nem akart ujat a sok munka miatt. Meg az is lehet, a gyerekvallalastol is elveszi a kedvef, mert pont akkor leszel 30 mire meghal.
2021. dec. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
84%

Kedves 8-as!

Nem értek egyet a válaszoddal.

15-16! éves voltam amikor hozzám került egy kutya, ráadásul nem olyan ami pici is marad, hanem Golden retriever, aki akkor volt max 1 hónapos. /Igen, még az anyja mellett kellett volna lennie, de nem volt, kidobták/..

Mindent magam csináltam, kivéve amíg suliba voltam, de ha mentem valahova, szó szerint vittem magammal, főleg amikor már nagyobb lett. Ha költöztem, ő is jött, ha nem engedték be valahova, akkor én sem mentem be. 15 évig hű társam volt,és hiába nem töltött az anyja mellett kellő időt, a 15 év alatt egyszer sem volt beteg, soha nem kellett orvoshoz vinni, oltás kivételével. Soha nem éreztem azt hogy hátráltatott volna a terveimben, vagy tönkretette volna az életem, sőt! Ő adta meg az örömöt az eletemben. Sajnos 15 évesen elment 2 éve, de azóta sem találom a helyem..

Itt nem a kor miatt nem érett a kérdező.. vágyott rá úgymond messziről aranyos stb, de amikor ott van, akkor már nem ezt gondolja a felelősség miatt. Amíg messziről látja vagy ábrándozik, addig nem ő neveli, nem viseli gondját.

2021. dec. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
77%
21 évesen én sem lettem volna elég érett erre a feladatra. Én akkoriban egyik nap állatot akartam, másik nap kimentem külföldre 3 hónapra, mert épp ahhoz volt kedvem. Szerintem ebben a korban túl nagy felelősség egy kutya, én most 25 vagyok és van egy 14 hetes kiskutyám, tényleg komoly feladat nevelni, gondozni, de mostanra felnőttem hozzá és fel kell fogni, hogy ez 10-15 évig minden napra szól! A legtöbb 21 éves még nem képes ekkora felelősségre, szerintem jobb lenne, ha visszaadnád, vagy várj még 2-3 hetet, hátha addigra megszereted a dolgot.
2021. dec. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!