Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BH1-es vizsgával kapcsolatban...

BH1-es vizsgával kapcsolatban vagyok néhány dologra kíváncsi. Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Kinek milyen tapasztalatai vannak? Mennyire veszik szigorúan? Tervezem, hogy leteszem spánielemmel.. a lábnál követésre még gyúrnunk kell mert nem engem néz, hanem a földön szaglászik közben, lemarad, lassú...stb.. :(
2010. szept. 6. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, én is spanival tettem le a BH vizsgát júniusban. Ő volt a legfiatalabb, 13 hónapos volt, pont átlépte a korhatárt. Nagyon sokat készültünk rá. Nálunk is probléma volt, hogy folyamatosan lent volt az orra, de mondták a kiképzők hogy ez természetes, hisz vadászkutya. Mi mindent klikkerrel tanultunk meg, folyamatosan ment a "fent a fej-klikk-jutifalat" mire beépült a kis fejébe, hogy inkább engem nézzen :-) Nálunk egy sportkutyás németjuhász-tenyésztő volt a bíró, eléggé szigorú volt. Keményen pontozott, de átmentünk és ez a lényeg :-)
2010. szept. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem egy BH1 azért elég magas szint, ha még a lábnál követéssel is gondjaid vannak, akkor nem fog mostanában összejönni.


Tapasztalatom nincs, mert én sem vagyok még azon a szinten, de szerintem érdemesebb lenne megpróbálnod a k99 vizsgarendszer engedelmes ágazatát, asszem engedelmes 5-ös szint körül szoktak BH vizsgára menni.


[link]


Itt alacsonyabb szinten kezded a vizsgázást, és apróbb lépésekben haladsz a vizsgák között, így a sikerélmény is több :)

2010. szept. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tedd érdekeltté, hogy Rád figyeljen. Jutalomfalat, labda, amelyiket szereti. Ültesd be láb mellé, ha Rád figyel, juti. Amikor láb mellett mentek csak akkor lépj, ha figyel, és akkor rögtön jutalmazni. Lépésről, lépésre. és ne sokáig, mert elveszti az érdeklődését. Az időt, szépen fokozatosan kitolni, és a jutalmazást ritkitani.
2010. szept. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!