Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit vásároljak bolhás, házban...

Mit vásároljak bolhás, házban bent lakó kutyusnak? Akár bevált márkákat is szívesen várok

Figyelt kérdés

A farka tövét vakarja. Nagyon hosszú szőrű, kb. 45 kilós kiskutya. :) Ténylegesen bolha, sajnos tegnap láttam benne. :(

Mihamarabb vásárolni szeretnék neki hatásos szereket, amíg még nyitva vannak Karácsony előtt a boltok.


Azt gondoltam ki, hogy veszek neki valamilyen tubusos folyadékot (ilyen pár milliliteres folyadékok, kutya súlyonkénti beosztással),

illetve veszek valamilyen nagyobb flakonos sprayt, a lakás fertőtlenítéséhez.

Nincs neki megszokott fekhelye, a lakás neki éppen tetsző pontjain alszik, a parkettán, vagy a szőnyegen.


Bolhanyakörve nincsen, illetve a fürdetést sem engedi, lehetetlen ilyenkor beletenni a fürdőkádba, de megfázatni sem szeretném.


Akár bevált márkák ajánlását is szívesen fogadom. Közepes méretű városban vagyunk, van itt egy Fressnapf, azon kívül csak kis garázsboltok.


Bolhanyakörve jelenleg nincsen.


2021. dec. 22. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Egy fürdetés pedig nagyon jó lenne, próbáld elvinni kozmetikushoz vagy, ha van nálatok kutyamosó, akkor ott is könnyebb lehet, mint a kádban szenvedni. Fürdetés után pedig szárítsd meg és legyen bent pár órát, ne utána induljatok túrázni :).


A kutyáim főleg tablettát kapnak, leginkább a szúnyog és szívféreg miatt. Ha ezt választod, olyat vegyél, ami a szívférget nem öli meg, mert azt megelőzően tesztelni kell. Ilyen pl a Bravecto, három hónapig hatásos :), régen használtuk, nem volt bolha a kutyáimban.


A frontline spray is elvileg jó és a spot on-ok is szoktak működni a bolhák ellen. A nyakörvekről viszont hallottam már rossz tapasztalatokat és nekem is volt egy pár, bár inkább a kullanccsal volt problémám.

2021. dec. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Cseppek meg nyakörv helyett hatékonyabb a tabletta. Én Simparicát szoktam adni a kutyának, állatorvos javasolta. 5 hetente kell adni.
2021. dec. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Bocsi, nem sima Simparica, hanem Simparica Trio. Ez szívférgesség, fonálférgesség, bolha, kullancs ellen és kezelésére is jó, de azt hiszem vényköteles, kérd az állatorvostól.
2021. dec. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Eloszor ki kell irtani a bolhakat (bolhapor a legjobb) utana lehet vedekezni, hogy ne legyenek tobbet eloskodok.


Probald ki a 'Neo-Stomosan' oldatot, az is egy jo cucc.

2021. dec. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Foresto nyakörv és tabletta, ahogy fentebb írták. Kettő együtt a legjobb, különben a büdös életben ki nem írtod a házból a bolhát. A tabletta azért is jó, mert a bolha kaki (amit a bolha lárva megeszik) is tartalmazza a szert, emiatt a bolha lárva megáll a fejlődésben. Nagy segítség a hazból történő kiírtásban.


Aztán javaslom az INSECTICIDE 2000 nevű cuccot, padlóra, bútorra, textilre is fújható, nem hagy foltot.


A lakást meg kezd el serényen porszívózni, felmosni. A szőnyegeket... Hát azt égesd el, vagy tedd el karanténba vagy 3 hónapra, mert abból aztán ki nem szeded a bolha petét.

2021. dec. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnél a Vectra 3D vált be + a nagymosás.
2021. dec. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a tablettát ajánlom. Nagyszőrű kutyának a cseppek és a nyakörv semmit sem ér. A fürdetés is jó lehet, de hosszú távon, tabletta. A kutyák könnyen megeszik mert ízesített (legalábbis nálunk), és ez úgy működik, hogy ha megcsípi a bolha, az meg is hal. Séta közben de visz haza élő bolhát (se amúgy nem csak bolhára jó), és az otthon lévőket is kiírtja.
2021. dec. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi frontline cseppet használunk németjuhászokra, és nem bolhásak régóta, szóval szerintem neki is jó lesz.
2021. dec. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!