Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adtok a kutyusotoknak...

Mit adtok a kutyusotoknak enni, hogy változatos étrendje legyen?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy a szárazeledelen kívül,hogy ne mindig ugyanazt egye szerencsétlen. Csak,mert az én kutyám már (úgy látom) kicsit unja amit kap (állateledel boltban kapható fagyasztott csirkés dolgokat szoktam neki főzni).A szárazat sem nagyon csípi,csak csipeget belőle,pedig jó minőségűt kap,a konzerveset meg messziről elkerüli,úgyhogy azzal nem is próbálkozom.Mivel tehetném változatosabbá az étrendjét?
2010. szept. 7. 11:32
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bravó paraszt! Igényes lehetsz,gondolom Te is azt zabálod!
2010. szept. 7. 11:38
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Én úgy tudom a kutyáknak nincs szükségük változatos étrendre. Az enyém szigorúan prémium száraz tápot eszik, ami színesiti, az a jutalomfalat, de van, hogy az is száraztáp.


Persze ha marad egy csont, vagy egy szelet hús, azt megkapja, de nem ilyeneken él.


Ha húst főzöl neki, annak tökéletesnek kell lennie. Ha nyammog rajta, akkor nem elég éhes.

2010. szept. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen,tudom,hogy elvileg elég lenne a jó minőségű táp,de nem nagyon szereti,pedig már több félével is próbálkoztunk.

Hát remélem,hogy csak azért nem kell neki néha a husi,mert nem éhes, tegnap már majdnem sírtam,hogy nem nagyon akar enni.

2010. szept. 7. 11:45
 4/17 anonim ***** válasza:
33%
házikosztot. én is szeretem a változatosságot, úgyhogy változatos kajája van.
2010. szept. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező!


Valóban, ha a kutyusod nem eszik szívesen, akkor nem éhes. A kutyáknak nincs szükségük arra, hogy naponta vagy hetente mást egyenek.

Természetesen jobban szeretik a fűszerezett, "emberi" főtt ételt, de nem az a legjobb nekik.

Arra nagyon vigyázz, hogy nehogy beleess abba a hibába, hogy próbálsz a kedvében járni, tehát ha valamit nem eszik meg, akkor adsz neki mást, mert egy idő után rettentő válogatós lesz. A szuperprémium táp és/vagy a külön neki főzött hús fűszer nélkül, rizzsel, zöldségekkel tökéletesen megfelel az igényeinek.

2010. szept. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
3%
Kérdező, egyiknek se higgy. A helyzet az, hogy a kutyáknak is szükségük van a változatos étrendre. Te is megunnád, ha egész életedben ugyan azt ennéd, és a végén már nem lenne kedved enni. A kutyák is így vannak vele. Mi úgy szoktuk, hogy a szárazat mindig másféle konzervvel keverjük össze. Van amikor a vasárnapi csirkéből a maradék az övé, ez is egyfajta változatosság. Lehet neki zöldséget, gyümölcsöt adni. Persze csak keveset, néha néha, a mi kutyánk pl. oda meg vissza van a paprikáért, és soha semmi baja nincs tőle. Illetve még joghurtot. Ha azt eszel, a végén add oda neki a poharat, azt kinyalogatja:) Egyébként nem a kisujjamból jött ez a sok okosság, a Spektrumon mondta a Victoria, kutyanevelési tanácsadó.
2010. szept. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát most itt aztán mindenféle válasz elhangzott,és köszi mindenkinek(kivéve az elsőt). Én is úgy vélem,hogy kell nekik is a változatosság,és nyilván nem minden nap kell mást enniük,de azért néha változtatnék az étrendjükön.
2010. szept. 7. 12:02
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Viselkedésben változtak a farkasokhoz képest a háziasítás során, de mégis csak tőlük származnak. Anatómiailag ua. Elképzelem, ahogy farkasok a természetben elkezdenek elgondolkodni azon, hogy "Ma nem eszünk szarvashúst, mert unjuk, gyerünk inkább bogyót keresni".

Nincs szüksége egy kutyának változatos étrendre, egyszerűen nem erre van kitalálva gyomra, illetve a bélrendszere. Nem véletlenül látunk millió egy kérdést itt (is) hasmenéses kutyáról, bélgyulladásos kutyáról. Nem tilos neki időnként adni valami extrát (sült hús, vagy bármi, amiből szívesen adsz kóstolót, esetleg gyümölcs, zöldség), de ez számára nem fontos.

2010. szept. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

De erre jó a jutalomfalat, meg időnként tápváltás.Megeszik 15 kg marhásat, utána 15 kg bárányosat, aztán 15 kg más márkát, stb.


Ez az embernek saját motivációja, hogy a kedvében járjon, neked jó, nem neki. De erre jó a jutalomfalat. Az lehet virsli, sajt, tojás, máj, mell, karaj, stb.


Gondolj csak bele mi van a természetben. Túl sok variáció nincs, ha mondjuk farkast nézünk. Tud fogni nyulat, meg pockokat, ilyesmiket, ha nagy és hatékony a falka, akkor leterítenek egy bölényt mondjuk, és akkor hetekig bölény van.


Azt eszik ami van, nincs olyan a ragadozóknál, hogy most pedig már unjuk az antilopot, együnk inkább zebrát.


Ha nem eszi amit kap, akkor elteszed. Következő étkezésnél megint eléteszed. Ha megint nem eszi meg 10 percen belül, megint el teszed. Pár nap koplalástól semmi baja nem lesz, viszont megtanulja, hogy azt kell enni, ami van.


Én így etetek, és a kutyám gyönyörű, fitt és egészséges.

2010. szept. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

[link]


Eléggé hosszú, de minden le van írva amire kíváncsi vagy, innen rengeteg tippet meríthetsz;)

2010. szept. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!