Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westiet vagy Yorkiet?

Westiet vagy Yorkiet?

Figyelt kérdés
nemtudok választani.Kis termetü kutyát szeretnék(nagy kutyám nem lehet,pedig kertünk is van...)szobakutyának.Mindkét fajta nagyon tetszik,de nemtudok választani.Az ártól is függ mert yorkiet 45ezer alatt,nem láttam westiet pedig már 20ezer ér is láttam(nem tenyésztőtől)Tenyésztőnél mennyibe kerülnek ezek a fajták?És megbízhatók a közepes áru kutyák(expressz-en)ami nem 100000 de nem is 5000Ft.Ja és azt elfelejtettem hogy napi 3x tudnám kb. sétáltatni(suliba járok,hétvégén többet).És lehet hogy keveréket vesünk menhelyről,valami kisebbet.
2010. szept. 7. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem tenyésztőtől veszed, akkor egyiket sem. Mindkét fajtában rengeteg allergiás, érzékeny, stb. egyed van. Inkább keress fel fajtamentőket, vagy egy menhelyet, így segíthetsz egy rossz sorsú kutyusnak, ha nincs 100 eft-od egy tenyésztőtől vásárolni, ahol az említett betegségek ki vannak szűrve.
2010. szept. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A westie nagyobb mint a yorkie, olyan 10 centivel és 5 kg-mal. Mindkettő terrier, tehát hasonló temperamentumúak. Tenyésztőnél mindkettő 100 felett van.

[link]

Itt vannak westie keverékek ingyen, de szép kis keverékeket lehet menhelyről, és ajándékba "véletlen" született alomból is elhozni.

2010. szept. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Én őket hoznám ki most azonnal ha lenne rá lehetőségem:)

2010. szept. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi.Énnekem allulról az 5.,6. nagyon tetszik,meg előről az 1.éis.
2010. szept. 7. 12:59
 5/12 A kérdező kommentje:
Lehet a fajtamentést válsztom,vagy a menhelyt...Szegények :(
2010. szept. 7. 12:59
 6/12 anonim válasza:

Innen is választhatsz, legalább jót teszel.


[link]

2010. szept. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi tenyésztőtől vettünk westit 2003-ban.80.000ft volt.96 allergénre vizsgálták ebből 33-ra allergiás.Csoda hogy még él a kutyusunk.
2010. szept. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kiválasztottál 2 örült, akaratos, divat terriert. Mindkettő rettentöen túltenyészett, tönkre szaporitott fajta itthon pont a divat miatt, egyik betegesebb mint a másik. Ha nem beteg kutyát (és garanciát ha mégis az lenne) akarsz akkor 80e-től kezdödik a hobbi minőség és nem az expresszen hirdetett kutyák közül kell válogatni. Normális tenyésztő az expressz közelébe sem megy.

Én mindeképp valami egészségesebb fajtában gondolkodnék: 40-50 ezerért kapsz nem túlszaporitott foxterriert, törpeschnauzert, törpeuszkárt. Szerencsére ezek nem divatfajták, nem tenyésztik agyba-főbe öket, sokkal egészségesebbek.

2010. szept. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
14:34 - Az expressz-ről linkelt kutyák menhelyi kutyák, a menhelyek töltötték fel oda is. Nagyon sokan vannak, persze, nem tenyésztők, de ők is gazdára várnak.
2010. szept. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én a szaporitókta gondoltam akik 5000-ért hirdetnek expresszen szaporitott yorkie-t.

De ránéztem arra a linkre amit te mondtál, ezt találtam ... csak muszáj bögnöm

[link]

nekem is egy detto ugyanilyan fehér törpesnacim van ... gyönyürü kiskutya ... lenne egykis helyem (meg időm meg pénzem) otthon ...

Kérdező, mit szólnál hozzá? Fiatal, fehér, cuki, édes snacika :D

Tisztára begolyoztam hogy én nem vihetem haza ...

2010. szept. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!