Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Küzdjek tovább érte, vagy...

Küzdjek tovább érte, vagy engedjem meg apámnak, hogy elaltassuk?

Figyelt kérdés
A kutyusunk állapota hirtelen megromlott. Nem lakom már a szüleimmel, de gyakran járok haza, mindig nekem ugorva üdvözölt. A szomszédunk enyhén szólva vészes (állatgyűlölő - különösen a miéinkkel szemben, pár régebbi konfliktus miatt). Apám meg van róla győződve, hogy ő tett valamit, mivel a kutyus utána jött be állítólag borzalmas állapotban, ahogy a kerítés mentén ugatott,a szomszédunk pedig kiabált. Mindegy ez lényegtelen. Viszont most hiába jártunk injekciókra, hiába kap fájdalomcsillapítót (a doki szerint gyulladás van a vérében, de szerinte makk egészséges a kutya, a röntgenen a csontjait is alig lehetett kivenni, olyan szar felvétele van). Az állapotának már lassan egy hete, és végre elfogadja az ételt (kizárólag a melegített húskonzervet), borzalmasan vékony, és ha a leggyengédebben is érünk hozzá, felsír. Sőt a legapróbb saját mozdulatánál is őrült sikításba kezd, és sírva elkezd körözni a szobában. Apám el szeretné altatni, mert ő sem bírja nézni, és azt sem akarja hogy szenvedjen, de én ezt nem akarom. 10 éves nagytestű kutyusról van szó. Nem tudom megtenni, ahogy belenézek a szemébe, ahogy csapkodja a farkát (mert egyedül az a mozdulat nem fáj neki) és várja hogy megsimogassam a nóziját. De borzalmasan sokat szenved, más orvoshoz nem tudunk menni, a gyógyszerek szart sem érnek. Van remény? Vagy adjam fel? Vagy még érdemes küzdeni érte? Annyira fáj őt így látni, de nem tudom elhinni, hogy egyik héten még életvidám, a másikon már így van.

2021. dec. 24. 19:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Ha egy orvoshoz elbirtátok vinni, egy masikhoz is el tudjatok.
2021. dec. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Igazán eredeti nick válasza:
90%
Első válasz: +1
2021. dec. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Ez betegség nem méreg,a szomszéd nem tud betegséget bedobni neki..az,hogy zavarja a kutyátok ugatása még nem jelenti,hogy azonnal ő a ludas.

Ez valami betegség,amit a dokinak már mondania kellett volna,hogy mi.A felvétel se kellene,hogy kivehetetlen legyen.

Én nem hiszem,hogy halálos beteg lenne főleg ha az orvos is azt mondta,hogy alapjáraton egészséges.


Vigyétek máshová vagy a rendelőn belül más dokihoz,vizsgálja ki mi van.Nem kell mindent azonnal altatni,csak mert fájdalmai vannak.Nekem is vannak,kezel orvos,de meghalni nem akarnék még ennyi miatt..:D

2021. dec. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%
Mi akadályoz meg benne hogy masik orvoshoz vidd?
2021. dec. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem engedd el
2021. dec. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Egy kisvárosban lakom, ahol egyetlen orvos van kb 40 kmes körzetben, nekünk pedig nincs autónk. Az itteni állatorvos pedig közel volt, magam is csodálkoztam, hogy apám azt mondta, esétált vele a kutya, mert otthon egy mozdulatot nem tud tenni visítások sorozata nélkül. Csak annyira elgyengültem a harcban érte, mikor mindenki azt szajkózza, jobb lenne neki úgy. Hétfő délutánig ki kell bírnia, míg újra mehetünk orvoshoz. Egy újabb kérdés, azt írták, emberi fájdalomcsillapítókat nem szabad használni, de apró dózisban sem? Esetleg ezzel kapcsolatban nincs valakinek tapasztalata?
2021. dec. 24. 20:19
 7/25 anonim ***** válasza:
23%

Őszintén.

Csak azért kűzdenél érte, hogy a lelkiismereted nyugodtabb legyen, hogy te mindent megtettél.

Ha ez megnyugtat, vidd el még 30 orvoshoz, hogy mind ugyan azt mondja. De felesleges más szenvedését húzni csak azért, mert a te egód nem bírná ki, hogy nem segítettél.

2021. dec. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%

Addig nem engedném el, amíg nem tudom, hogy mi a baja. Van állatorvosi ügyelet is. Biztos, hogy van olyan ismerősöd, akinek van autója. De akár facebookon is tudsz segítséget kérni állatvédős csoportokban.

Ha azt mondja az orvos, hogy nem gyógyítható, vagy nem tudjátok megfizetni, akkor jobb neki is, ha altatja a doki.

2021. dec. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

7-es Igen, azért küzdenék, hogy újra láthassam ugrálni, boldognak lenni, kínszenvedés nélkül. És egyre inkább érzem azt, hogy lehetetlen.

Az egómat illetően ha azt írnám ki, hogy el akarom altatni, azt válaszolnád, hogy azért, mert könnyebb feladni, mint küzdeni azért, akit szeretsz igaz?

Ezért vagyok kíváncsi több ember véleményére, hogy átlássák a helyzetem, hogy mutassanak utat, mert én már elvesztem az erzelmek es realitás közt. Es kösz a te válaszod is.

2021. dec. 24. 20:28
 10/25 anonim ***** válasza:
77%
Ha anyagilag megengedhetitek magatoknak, akkor keressetek fel egy jól felszerelt állatkórházat, és vizsgáltassátok meg. De ezt annak a tudatában tedd, hogy lehet, így sem lehet megmenteni, mert olyan betegsége van.
2021. dec. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!