Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le kell vágni azt a szőrt ami...

Le kell vágni azt a szőrt ami a kutya szemébe lóg? Zavarhatja őt? Nem volt mindig ilyen nagy bundás, csak mióta én etetem, így nem tudom hogy vajon mivel tennék jót neki. Állatorvos nem szólt miatta amikor voltunk.

Figyelt kérdés

2021. dec. 25. 10:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Mármint nem bele lóg, hanem csak elé hajlik 😀
2021. dec. 25. 10:41
 2/8 anonim ***** válasza:
4%

Milyen fajta kutya?

A legtöbbnek rosszat tesz, ha levágod.

2021. dec. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Én az enyémet 2 havonta viszem kozmetikushoz, ő levágja, meg ha beleragad a csipa ott a szőrébe, azt én is le szoktam vágni. Szerintem jobb neki, ha nem lóg bele, de vannak fajták, pl. a puli, amelyiknél ez normális.
2021. dec. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Levághatod, de ne nagyon nagyon rövidre. Csak annyira, hogy ne legyen a szemébe. Én is le szoktam vágni pár mm-t a pulimnak.
2021. dec. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy tévhit, hogy pl. a puli megvakul, ha levágod a szeme körül a szőrt. Ez egyik fajtára sem igaz.
2021. dec. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Idősebb, keverék kutyusról van szó. Én nem gondolom hogy zavarná őt, üvegajtón keresztül is kiszúrja hogy ha valaki a konyhán mozgolódik. Sötétben rosszabbul lát, de az a korral járhat hiszen nappal nincs ilyen gond.

Én nem gondoltam rá hogy levágjam, de a rokonok mondták hogy miért nem vágom le... csipásodni ő egyáltalán nem szokott. :)

2021. dec. 25. 11:29
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Le kell vágni mindenképpen!! A kutyát zavarja, a szemét zavarja..


Tévhit: megvakul, ha levágod. Rosszat tesz.


Nem igaz!! Régen a puliról terjedt el ez a hülyeség. A tenyésztők azt persze már nem terjesztették el, hogy a juhászok minden évben megnyírták birjanyíráskor a pulit is. Hogy lásson.

2021. dec. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan fajta amelyiknek ne kellene megfelelő látást biztosítani.Mi tenyésztettük őket hosszúszőrűre,nem természetes hogy nem látnak tőle,ez hülyeség.


Azon felül,hogy nem lát nagyon könnyen mindenféle gyulladást kap hosszútávon,elég ha csak tartósabban nedves a szőr a szeme alatt máris megvan a baj.

Nyugodtan vágj lejjebb belőle,de ha nincs tapasztalatod kutya nyírással és ő sem nagyon van ehhez szokva ne ess neki ollóval,vagy nagyon óvatosan.

Egyrészt könnyű sérülést okozni másrészt nem írtad milyen fajta,milyen szőr típusa van.Nem mindet szabad akárhogy és akármennyit lenyesni.

2022. jan. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!