Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átalakíthatom egy kutyaiskola...

Átalakíthatom egy kutyaiskola "alapelveit", ha az nekem nem tetszik?

Figyelt kérdés

Pl.a suliban nem adhatunk jutifalatot,csak dícsérhetünk,de azt is módjával,nehogy kizökkentsük a kutyát.Nekem ez nem tetszik,mert látom a kutyán hogy hiába dícsérem nem örül neki (inkább kényszer).Otthon megszokta,hogy kap jutifalit és dícséretet is,ha megcsinálja a dolgokat.(boldog volt,örömmel csinálta)

A fojtó nyakörvröl már nem is beszélek,azt még valahogy benyelem,mert egyébként makacs kutya.(ezzel nyugtatom magam)

Na most én arra gondoltam,hogy az otthoni gyakorlásnál kapna jutfalit,és így lassan el kezd érdekessé/élvezetessé válni számára is a dolog. Vagy ezzel csak rontok a helyzeten? Összezavarom,hogy ott miért nem kap?Nemtom...nekem olyan furi ez az iskola,nem ilyennek képzeltem...


2010. szept. 7. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Amiket leírsz, azok alapján enm vinném oda a kutyámat... Menjetek el onnan, és keress valódi, jó kutyaiskolát.

Ha nem örömmel csinálja a kutya, és persze te is, akkor mi érteleme...?


Én a kiképzőmet hagytam ott, mint a huzat, aki a kicsi 7 hónapos kutyámra szögest akart rátenni...


Csak annyit mondtam neki, hogy "ezt biztos nem!!!" ÉS ennyi volt. Azóta nem hívott, és én sem kerestem.

Jobban is jártunk:)

2010. szept. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is keress más sulit. Ha még nem vagytok olyan szinten a kutyáddal, hogy már a jutalomelhagyásnál jártok, hanem megszokta, hogyha csinál valamit, jutalmat kap érte, akkor szegény tök össze fog zavarodni.


Azt hiszi, hogy valamit nem jól csinál, hiszen ha jól csinálná biztos kapna jutalmat.


Merre laksz? Nincs valami normálisabb iskola a környéken? Szerintem jobban tennéd ha ezt mihamarabb ott hagynád.

2010. szept. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott a sulit! Ennél még az is többet használ, ha egyedül tanítod. Itt nem fog megtanulni semmit ezt garantálom, sőt lehet, hogy rosszabb lesz a viselkedése, mint mielőtt elkezdtétek a sulit.
2010. szept. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Már ezért elhagytuk a jutifalizást otthon is,de néha azért még kapott,hiszen így maradt lelekes.

Azért még adnék pár esélyt ennek a sulinak,és ha negatív változást tapasztalok,akkor lépek...végülis csak 2 óra volt eddig.

Csak arra lennék kíváncsi,hogy otthon kaphat-e néha jutfalit? Mert a kutyasuliban azt mondták (én ezt teljesen abszurdnak tartom) hogy azért nem adunk a kutyának jutalomételt,mert akkor mi lealacsonyodunk,hogy felajánljuk neki a mi zsákmányunkat.??!!

2010. szept. 7. 18:32
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja,és lenne még 1 kérdés: ha ki akarrnék lépni a suliból bukom a pénzt is,amit befizettem?
2010. szept. 7. 19:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy hogy volt a megállapodás...

Én nem tudom.... Nézd a kutya kajából ért. Aztán ahogy felnő az ember mellett megtanulja a jelzéseit. Tehát, most ügyes voltál, most mérges vagyok stb...

DE, eleinte kell a kaja.... Nézd az én kiképzőm nagyon hülye volt tényleg. De a kaját úgy nyomtuka kutyába...:) Nem tudom. MElyik kutyaiskola ez? Ilyet még sehol se hallottam, hogy nincs jutalomfalat...

2010. szept. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, ne adj több esélyt ennek a helynek! Én is ilyen helyre vittem a kutyámat, csak azt érték el, hogy engem is megtámadott. Aztán elvittem egy rendes suliba, ahol megnevelték. Ezek a módszerek jó esetben egy kedvetlen, gépies kutyát eredményeznek, rossz esetben egy kezelhetetlen kutyát. Jobb helyeken a 60-as években volt utoljára divat így tanítani a kutyát. A kutyasuliban, ahova régen jártam, volt egy ilyen kutya. Nagyon magas szintű tudása volt. Azonban a gazdájának folyamatosan ordítania kellett, hogy a kutya megtegye, amit kér. Ha egyetlen jutalomfalatot adott volna, az a kutya világbajnok lehetett volna, így csak egy kedvetlen, makacs kutya volt.
2010. szept. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mintha egy gyereket úgy tanítanának, hogy ha rossz, azonnal egyest kap, de ha jót csinál, annyit mondanak, h jól van, de azt is csak módjával. Te hogy éreznéd magad ettől? Ne sajnáld a befizetett pénzt, úgyis elvesztetted amikor ilyen helyre beiratkoztál.
2010. szept. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez a zsákmány dolog egy hülyeség. A jutalomfalattal pont azt kondícionálod, hogy ebben a falkában az eszik, aki megdolgozott érte. Hogy a vacsi nincs ingyen, ráadásul tőled függ, hogy van vagy nincs.


A kutya baromi egyszerű állat, gyakorlatilag két bites. Csinálok valamit, pozitív következménye van (kaja), gyakrabban fogom csinálni. Csinálok valamit, negatív következménye van, ritkábban fogom csinálni.


A különböző tanítási módszerek között a legjelentősebb különbséget az adja, hogy milyen jellegű megerősítéseket és büntetéseket használunk.


Régen a német katonák pl. kontkrétan betörték a kutyát, konkrétan addig rúgták, míg szerencsétlen rá nem jött mit kell csinálni. Működött ez is, csak éppen az így képzett kutyák személyvédelemre már nem voltak alkalmasak, csak területvédelemre.


Ezután váltottak arra, hogy néha már volt némi jutalmazás. De itt olyasmikre gondolj, minthogy az a jutalom, hogy megszüntetem a kellemetlenséget amit épp okozok, ha megcsinálod amit kérek. Tehát ha lefekszel jutalomból nem cibálom többet a nyakad.


Ezután jött az, amit ma hagyományos képzésnek nevezünk, amiben pozitív és negatív megerősítésekkel is dolgozunk, tehát húzzuk lefelé a fejét (ez a bünti) de ha leteszi enni kap (ez a jutalom).


És a 80-as években kezdett elterjedni a teljes egészében motivációs alapont működő képzés, meg a klikker képzés.


Beláthatod, hogy amit a te kutyáddal csinálnak, az eléggé régi módszer. Az a baj ezzel, hogy olyan szempontból lehet jó kutyád, hogy szépen megtanulja, hogy a legjobb ha nem csinál az ég világon semmit, akkor tuti nincs büntetés. De mondjuk ezzel a módszerrel már szerintem egy olyat nem tudsz neki megtanítani, hogy szaladjon előre, kerüljön meg egy bóját, vegye fel a mögötte levő apportot, és hozza ide.


Tehát érdemben dolgozni a kutyával, úgy hogy az mindkettőtöknek öröm legyen nem fogsz tudni szerintem kaja nélkül. Max eléred, hogy legyen egy totál passzív kutyád, aki parancsra leül. De nem farkcsóválva fogja csinálni, az biztos.


Sokkal gyorsabb, hatékonyabb és élvezetesebb a jutalmazós módszer!

Én olyan suliba járok, ahol elsősorban jutalmazással tanítunk, és a kiképzésvezetői tanfolyamon is ezt tanultuk. Most van alapfokú csoportban staff, roti, német jucik, sok közülük problémás, makacs, erőszakos kutya, mégis működik náluk is a jutalom (meg a klikker), és senki sem hord fojtót.


Hagyd ott azt a sulit szerintem, ennél az otthoni képzéssel is jobban jársz. Hol van ez amúgy?

2010. szept. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.:(

Ez a suli Kesztehlyen van,és sajna csak ez van a legközelebb hozzánk.

Most,az itthoni gyakorlásnál egyszer-egyszer kap jutifalit,és így már tetszik neki.Szerintem ott is becsúsztatok sumákba egy jutifalit,ha ügyes lesz,max jól leb@sznak...

2010. szept. 9. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!