Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó tartásról pár kérdés. (? )

Tacskó tartásról pár kérdés. (? )

Figyelt kérdés

Kertesbe lakunk, és a bejárati ajtókhoz 2 illetve 4 lépcsőfok vezet. Ez még nem árt a tacsinak? Vagy egyáltalán nem szabad lépcsőznie?

Plusz ha van már egy 3 éves nagy testű kutyánk kifognak jönni?


Előre is köszi.


2010. szept. 7. 15:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

jobb lenne, ha nem lenne lépcső, de nem tudsz túl sok mindent tenni. nem vészes.


jól kijönnek-e? kutyák is egyéniségek, mint mi emberek. ezért lehet, hogy igen, lehet, hogy nem. bár tacskók közt több az öntudatos, magának való, kicsit durci kutyi, de ha fiatalon kerülnek össze, biztos megszokják majd egymást.

2010. szept. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem sok a lépcső, de ha lehet, esetleg lehetne egy kis rámpát neki készíteni.

Sok függ attól, hogy a régi kutya kan, vagy szuka. A kanok hamar elfogadják az új kölyköt, a szuka rendszerint a saját kölykén kívül nem nagyon fogad el mást.

Ivartalanítás mindenképpen szükséges lenne mindkét kutyusnak.

A tacsi valóban erőszakos és határozott. Ha a régi kutya is ilyen, akkor lehetnek gondok a későbbiek folyamán.

A lényeg, hogy mindenben elsőként kapjon a régi kutya, ne érezze, hogy háttérbe szorult. Mert egy kölyköt könnyű elkényeztetni, a sok gondoskodás miatt érezheti úgy a régi, hogy lecserélték.

Ezért mindig mindenből elsőnek kapjon, ételből, italból, simiből, mindenből.

Ha kezdetben nem is lesz gond, a kicsi ivarérésénél újból fellángolhatnak ellentétek.

Állandóan foglalkozni kell mindkét kutyával.

2010. szept. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
szia! nekünk is 2 tacskónk van, és a bejárathoz kb.4-5 lépcső vezet. van egy kis fa kapu, amit mindig odateszünk a lépcső aljához, így nemtudnak feljönni rajta.
2010. szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha minden lépcsőfok "tövébe" raksz egy téglát sokkal könnyebben fog fel-le menni. És szerintem össze lehet szoktatni, de ne a 3 éves kutya területén hanem mondjuk egy parkban. És milyen nemű lenne, és milyen nemű a 3 éves kutyus? Mert ez is számít.
2010. szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kan kutyusunk van, és ugyanúgy kan tacsit szeretnénk. Amúgy azért szeretnénk egy kis termetűt, mert sajnos a nagy kutyával még 11 évesen nem nagyon bírtam, így apa vette át a nevelést, és őt fogadta el falka vezérnek. Nem azt mondom, hogy úgy érzi felsőbb rendű, de mégse én vagyok a falka vezér.
2010. szept. 7. 16:19
 6/14 A kérdező kommentje:
A kis rámpa ötlete tetszik. Azt ő is érzi, hogy neki jobb ezért használni is fogja?
2010. szept. 7. 16:20
 7/14 anonim ***** válasza:
Hááát... Két fiú? Min. valamelyiket de inkább mindkettőt ivartalanítani kéne. Mivel így előfordulhat egy kis csetepaté.
2010. szept. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ivartalanítani nem szeretnénk. A nagy kutya amúgy nagyon barátságos, télen együtt alszik a macskákkal, mg ilyenek. Csak nem tudom egy új jövevény nem hozna-e ki belőle valami agresszív viselkedést.
2010. szept. 7. 16:28
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha nem fogtok ivartalaníttatni, akkor a kicsi ivarérése után komoly gondjaitok lesznek és választani kell a két kutya között, vagy elzárni végleg egymástól.

Mert előbb-utóbb élet-halál harc lesz köztük még akkor is, ha előtte sokáig jól megvoltak.

A rámpát szerintem hamar megtanulja majd használni, ha jutifalattal megtanítjátok rá.


Miért ódzkodtok az ivartalanítástól?

A kutya szenved, ha nem tud párzani, viszont ha igen, mi lesz a kiskutyákkal? Vagy az legyen a szukás baja?

2010. szept. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

miértne szabadna lépcsőznie??

mert már ettől is baja lesz?? bár elnézve a mostani nyápic félkilós kismacskákra hasonlító tündi bündi semmire se való jószágokat, ki tudja??

2010. szept. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!