Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gond, ha a kutya néhány...

Gond, ha a kutya néhány hónappal korábban kapja meg a veszettség elleni oltást?

Figyelt kérdés
3 kutyánk van, kettőt április végén-május elején kell oltatni. A harmadik kutyus új, ő augusztus elején kapott oltást a menhelyen. Jó lenne összehangolni. Vihetjük majd mindhármat egyszerre tavasszal?

2021. dec. 28. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem adják be.
2021. dec. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Bocs, nem fejtettem ki. Szóval nem adják be hamarabb. Nálunk a mudinak mindig októberben jár le. Állandóan esőben kell vinni.. Egyszer próbáltam hamarabb, de a doki hazaküldött minket.


Talán azért, mert az oltás 3 évig hatásos.

2021. dec. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Inkább a többit vidd később.
2021. dec. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
82%
Szia! Allatorvos ajanlasa az, hogy inkabb ne is evente, hanem masfel evente kapja meg a kutya a veszettseg ellenit. Egy even belul biztos hogy ne! Toljatok ki inkabb ahogy az elozo valaszado is irta.
2021. dec. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Igen, inkább a másik kettőt toljátok ki későbbre.

Én is másfél-2 évente viszem. Sose szólnak érte.

2021. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha megmondod hogy augusztusban kapta, akkor szerintem meg lehet vele beszélni hogy a következőt is akkor kapja. Feltéve hogy van egy olyan törvény hogy csak tavasszal olthatnak. Márpedig nincs, hiszen akkor a menhelyes kutyádat sem augusztusban oltották volna.
2021. dec. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért nem bűntethetnek meg, ha lejárt a veszettség elleni oltásuk pár hónapja? Mármint nem a doki, hanem rendőr vagy közteres?
2021. dec. 28. 22:35
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Csak akkor nem büntetnek ha a kutya nem csinál semmi galibát.
2021. dec. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
De a veszettseg elleni kotelezo evente, hogy vihetitek akkor 1,5-2 evente? Az egy dolog, hogy az oltas valoban ved hosszu evekig, de ha a kutya veletlenul megharap valakit (ne legyen ilyen) es lejart az oltasa, akkor van problema.
2021. dec. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én tavaly februárba oltottam be, de most nem fogom vinni csak.áprilisba.

Inkább később mint hamarabb, tényleg.

2021. dec. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!