Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szürkemarhás ösztönpróba...

A szürkemarhás ösztönpróba veszélyes?

Figyelt kérdés
Szeretném elvinni a kutyámat, de félek, hogy valami baja lesz vagy rám tolja az állatokat és engem taposnak el. Mekkora ennek a kockázata? Volt már olyan kutya vagy ember, akinek ilyen rendezvényen bármi baja lett?
2010. szept. 7. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rendezvényen még nem hallottam róla, de éppen a napokban sebesítette meg a gazdáját nagyon súlyosan egy szürkemarha bika, egyszerűen felöklelte. 11 lövéssel végezte ki a dühöngő bikát egy vadász, akit a rendőrök hívtak oda. A szürkemarhák nem éppen jámbor jószágok.
2010. szept. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is hallottam ilyen történeteket, ezért is aggódom. Egy ösztönpróbán mennyire vigyáznak, hogy csak szelíd állatokat használjanak? Vannak ott segítők, akik baj esetén közbelépnek? Sajnos hallottam már olyat, hogy miközben egy kutya ösztönpróbázott, egy részeg juhász a marhák közé ugrasztotta a kutyáját, szerencsére nem lett baj, de lehetett volna.
2010. szept. 7. 17:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Szürkemarháknál a borjú sem szelíd, többnyire egész évben kint élnek a legelőn, embert is ritkán látnak. Az lehet, hogy öreg teheneket visznek az ösztönpróbára, de ha bika is lesz, akkor bizony fennáll a baleset veszélye.
2010. szept. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem kockáztatnék. Inkább barikat tereljen :)Az nem veszélyes...annyira... :)
2010. szept. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ösztönpróbán nem kel terelni a marhákat, tehát nem fogja rád tolni. Szerintem meg sem fognak mozdulni az állatok, legfeljebb a kutyára néznek ugyanis ismeretlen, és egy terelő kutyának ki kell vívni hogy tiszteljék az állatok. Csak annyit kell csinálni hogy egyszer odaszaladjon, aztán vissza kell hívni és mégegyszer ráküldeni...

Én most tervezem a mudimmal a Hortobágyon. Nem féltem a kutyám de ha te igen akkor inkább ne menj, nem olyan fontos dolog ez.

2010. szept. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Simán elképzelhető, hogy a kutya ösztönpróbán rátolja az állatokat az emberre, láttam már ilyet, igaz, birkákkal. A kutya mint meglátta, hogy megy el a nyáj, rögtön eléfutott és vitte vissza a gazdájának. Főleg azért vfélek ettől, mert én tanítottam is a kutyámat és tudja, hogy balanszolni kell.
2010. szept. 7. 20:10
 7/8 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Hát a saját fél szürkéink se voltak matyóhímzések,pedig ismertek embert,kutyát. Én nem engedém közéjük egyik kutyámat se(igaz nem is terelő fajta).

Ha a magyar szürke bika úgy gondolja,akkor a kezdő kutyából nem maradnak csak cafatok. Egy tapasztalt,rutinos kutya képes rendbekapni a tomboló bikát is.

Én nem szürkemarhával próbálkoznék először.

2010. szept. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak tudod a birka nem egyenlő a marhával. Viselkedésben meg semmiben sem. Az nem fog elfutni mint az őrült csak mert egy kis ismeretlen izé ott pattog az orra előtt... De mondok jobbat, még a birkák kzött is van olyan aki lenézi az ismeretlen kutyát és inkább nekimegy... Vagy csak nekem tűnik fel az állat beható ismerete nélkül is hogy ez két homlokegyenesen különböző viselkedés, stb? Azt sem hiszem a marhákat egyáltalán terelik-e olyan értelemben mint a birkát, legfeljebb mozgásban tartani, vagy elterelni tiltott helyekről, hazaterelni vagy ilyesmi, de nem fognak vele "balanszolni" meg akadályokat kerülgetni versenyszinten. De ha ennyire prolémázol akkor nem kell elmenni. Nem lesz attól semmi. Különben is ha magyar fajtád van akkor az tereljen magyarosan először (nem csak én mondom, tenyésztők véleménye is). Ha meg nem akkor meg főleg nem látom sok értelmét a hagyományőrzésnek.
2010. szept. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!