Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a kutyámat hogy...

Mivel etessem a kutyámat hogy tömör, kicsi és könnyen takarítható legyen a széklete(és ha lehet kevésbé büdös)?Prémium tápokkal etetek(Eukanuba, Pro Plan),de nagyon rossz ebből a szempontból. Tovább lásd megjegyzést

Figyelt kérdés

Régóta tartok kutyákat(több mint 20 éve).Prémium tápon neveltem kölyköket mert ezt találtam a legoptimálisabbnak(szépen fejlődtek tőle, szőrük is szép volt.)

Volt egy 5 év kihagyás, most lett újra kölyök kutyám, őt is prémium táppal etetem, Eukanuba mediummal kezdtem etetni, de nagy megdöbbenésemre a székletét nem lehet normálisan összetakarítani, mert nagy, képlékeny és büdös is ráadásul.

Gondoltam ha lecserélem a tápot másra akkor talán segít, Pro plan mediumre

váltottam(megfelelő szoktatás után) de a helyzet ugyanaz, a széklete ugyanolyan maradt.

Maga a kutya szép, szőre is nagyon csillog, izomzata is jól néz ki, tehát a fő funkciót ellátja a táp, és a kutya is egészségesnek tűnik.


Nem tudom mitévő legyek mert tényleg nagy gondot jelent hogy nem tudom normálisan takarítani a kertet, évtizedekkel ezelőtt azt mondták a prémium tápokat arról lehet megismerni hogy kicsi a széklet tőle.

Réges régen főztem a kutyáimnak húst és az abból a szempontból jó volt hogy kicsi volt a széklet nagyon, de ezt már nem tudom megtenni.


Nem tudom mit kellene tennem hogy változzon a helyzet, tudom hogy mostanában sokan esküsznek a Barfra, de tényleg nem tudom kivitelezni ezt, esetleg valamilyen kiegészítőt kellene adni neki(régen voltak ilyen Gréti-mix nevű puffasztott rizsek.),hogy tömör és sokkal kisebb legyen a széklete?



#kutyatáp #prémiumtáp #széklet "minőség"
2021. dec. 30. 16:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Próbálj ki más tápokat, van még bőven jó minőségű pl carnilove, wolf of wilderness, taste of the wild, n&d, dado, orijen, acana, brit fresh stb.

A kutyák se mind egyformák, ki kell tapasztalni, mi a jó neki. De persze a BARFot is kipróbálhatod, az azért egy nagyobb lélegzetvételű téma.

2021. dec. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt labradorom Brit Fresh Fish-t (nincs tele felesleges ballaszttal) kap, van két kis keverék kutyus is, ők Brit Light-ot (ettől egyébként nagyon szépen le is fogyott az egyik duci kutyánk), mindig könnyen összeszedhető a 💩.
2021. dec. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Carnilove vagy Purizon ar-ertek aranyban szerintem a legjobbak. Arra ugyelj, hogy fokozatosan szoktasd at masik tapra es nem lesz hasmenes.
2021. dec. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítségét,

3/3:

ha mégsem volt meg a váltásnál a fokozatosság, akkor legalább 2 hét múlva nem kellene rendben lennie azért?

2021. dec. 30. 17:21
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szagos a széklet, ha nem tetszik a beleknek amit bevisz a kutyus.

Ahogy írják a többiek, próbálj ki különféle tápokat, és lassan szoktasd át mindig :)


Én is Pro Plan-nal etetek, mert ettől jó a puli-border collie keverékem széklete, viszont nem nevezném prémiumnak. Ha tehetném Real Nature Wilderness-t adnék neki.

De jutifalatból legalább ilyet veszek neki. 100% természetes, nincs benne adalékanyag, színezék, tartósítószer, e-szám, ízesítő, semmi.

2021. dec. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Olyan tápot válassz amiben nincs nagyon ballaszt anyag mert főként az miatt kakál sokat mert nem tudja megemészteni.(gabona,rizs,krumpli)

Márkák: Real Nature Wilderness, Platinum,Carnilove,N&D


Az én kutyám barf étrenden van, mert a tápokat nem emészti rendesen. Amióta barfos azóta kevesebbet kakál, nem annyira büdös, és a szájszaga is megszűnt.


Ami a kiegészítőket illeti az elején semmi szükség nincs rájuk, később is csak kúraszerűen ajánlottak (zöldkagylópor,csipkebogyó por, sörélesztőpehely)


Ha komolyabban érdekel a barf akkor lépj be ide, és olvasd el a start fájlt: [link]

2021. dec. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Ha megteheted anyagilag, akkor inkább főtt kajával / Petcheffel / barffal etess.


Nekem kölyökkutyám van és még a prémium tápoktól is olyan büdös kakija volt, hogy majd elájultam. Átálltam a Petchefre, azóta olyan szagtalan lett, hogy észre sem veszem, ha bekakil a házba🤣(Még nem teljesen szobatiszta.) Nem csak szagtalan, hanem könnyen felszedhető is, kellően szilárd.

2021. dec. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok, nekem amúgy a Petchef előtt baromi válogatós is volt a kutyám, még a Wolf of Wildernesst sem szívesen ette meg, pedig az aztán csúcs. A főtt kaját viszont 2 perc alatt felporszívózza, ennél jobbat nem adhatsz a kutyának.
2021. dec. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyi szénhidrát kell nekik, de ne legyen sok, főleg ne az első helyen szerepeljen az összetevők között és a hús ne húsliszt legyen (én is tudom a Brit Fresh-t ajánlani). A Barf nagyon jó, de nagyon utána kell nézni.
2021. dec. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%

Hussal es szetfott zoldseggel etesd. Kicsi tomor szagtalan a szeklete. Buzmirigyevel soha nincs gond.


Gabonat keruld. Attol budos.


A zoldsegeknek van szenhidrattartalma (kemenyitotartalom miatt: pl leveszoldsegek. )meg a gyumolcsoknek is.

2021. dec. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!