Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak nekünk nem okoz gondot a...

Csak nekünk nem okoz gondot a szilveszter kutyásként?

Figyelt kérdés

Őszintén sosem értettem ezt a nagy tiltakozást, évi 1-2 napról van szó. Ha felelős gazda valaki, akkor nem fog elszökni a kutyája/macskája. 3 kutyám van, egyikük fél, de akkor elvonul a fürdőbe, bevisszük a fekhelyét és elvan ott békésen. Többieket meg nem érdekli. Este (lehetőleg mielőtt elkezdődik az őrület) nyakörv + hám + póráz kombóval gyors egészségügyi séta. Kinti kutyákat be kell engedni, vagy el kell zárni addig valahova.

Nem hiszem, hogy ez akkora probléma lenne. Illetve én már 30.-án sem engedem el őket sehol pórázról, biztonság kedvéért.


Madaraknak sokkal rosszabb lehet szerintem.



2021. dec. 31. 13:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Kinti kutya, utál bent lenni, de ilyenkor bezárom a házba. Egyszer szökött el, amikor még fiatal volt, már hajnali egy volt, vége volt a durrogtatásnak, kiengedtem elvégezni a dolgát, pont akkor a kerítés előtt pedárdáztak. Azóta nem volt gond, szerencsére.


Tüzijátékot nagyon környezet szennyezőnek, feleslegesnek gondolom.

2021. dec. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk sem okoz gondot. Mondjuk az én kutyám le se tojja a durranásokat (Németjuhász), nyugodtan fekszik végig. Normális kerítésünk van, kiszökni nem tudna, de a biztonság kedvéért este 9-10 körül bezárom kennelbe, és csak hajnalban engedjük ki mikor már viszonylag nyugi van.
2021. dec. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

Nekünk se, két kutyánk van, alapból kinti kutyák, tehát a kertben nyúzzák egymást, meg fociznak (nem vicc, ketten labdáznak, elvannak egész évben). Már 2 napja bent vannak, nálunk folyamatos a durrogtatás a környéken. Hallják, én is hallom, de nem érdekli őket. Konkrétan le se xarják.

Van egy benti macskánk, őt leköti a kutyáktól való rettegés, néztük is, hogy össze se rezzen egy-egy nagyobb csattanásra.


Szerintem nagyon is felelőtlen gazdi aki kint hagyja a háziállatát.


A madár pedig elmenekül a legkisebb hangra is, nincs olyan, hogy elpusztulnának a tűzijátéktól. Apám és bátyám erdészek, ők azért csak tudják. Seregélyeket is riasztják azok se halnak bele.

2021. dec. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Sose volt gondunk. Kerti kutyák, ma már nem megyünk velük sétálni, ennyit kibírnak. Az előző kutyánk rettenetesen félt a durrogástól, a pincében töltötték az estét. De a mostaniak bátrabbak :) Simán elvannak odakint is, de azért a nagyobb cinibuli előtt tutira levisszük őket is.
2021. dec. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Lakaskutyak. Az ajtoracson nem mennek at. Meg mi is itthon vagyunk.
2021. dec. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
Az én kutyámnak ez lesz a második szilvesztere. Tavaly nagyon okos volt, aludt a helyén, remélem idén is így lesz. Azért a legmozgalmasabb órákban kint leszünk, vagy a garázsban partizunk vele, majd meglátjuk még
2021. dec. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Cicáim vannak, néhe felhörrennek, de amúgy nem érdekli őket.


Ettől függetlenül szeintem f*ság, és baromira zavar, főleg ha za utcén vagyok, és simán elém dobnak egy petárdát.


Ha meg otthon, full háború-hang. Nem értem, pedig nem vagyok partygyilkos, sőt...

2021. dec. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

Önmagában nekünk sem gond, megoldjuk ezt az egy napot, viszont itt már egy hete minden este van egy 5-10 perces durrogtatás, amit egyszerűen nem tudok megérteni, és ezekre a random negyedórákra se felkészülni nem lehet, se nem lehet mindig otthon az ember.


Legszívesebben már a II-es kategóriát is betiltanám évközben, de közben meg megtudom érteni, hogy 10-20 évvel korábban ebből nem volt ekkora baj, több ezer éves találmány/hagyomány, ráadásul tényleg szép, de valahogy megutáltam az évek alatt.


Plusz ez ugye nem csak a kutyásokat, de a kisbabásokat és a vadállatokat is érinti, arról meg nincs szó, hogy haszonállatokat, lovakat meg nem lehet bevinni a házba - ez mind az évközbeni tűzijátékra szól.

2021. dec. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Mondjuk az tényleg parasztság, ha napokkal előbb elkezdik... nálunk tegnap összesen egy durranás volt este, de persze biztosan környék függő
2021. dec. 31. 14:11
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik kutyám, amióta tavaly a délutáni nyári órákban a szomszédom fellőtt egy rakétát, fél. Pedig treníroztam rá, de még én is nagyon megijedtem, annyira váratlanul ért.

Természetesen mind a 4 bent tölti a napjait már 3. Napja, de a szomszéd lovakat, birkákat, vadállatokat, egyebekkel mi lesz, nem csak kutyacica létezik

2021. dec. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!