Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbefogadás, hogyan, meglévő...

Örökbefogadás, hogyan, meglévő kutyus mellé?

Figyelt kérdés

Az űj évben célom, hogy 5 éves Cane Corso-m mellé, (kan, ivaros) fajtamentésből ivartalan szuka kutyust örökbefogadni. Az örökbefogadás menetét látom, értem, de a bizonytalanság inkább annak szól, hogy miként zajlik a lehetséges űj családtag beilleszkedése.

Ismerkedés, közös séták és döntés után mi zajlik a saját territóriumban? Lehetnek hatalmi harcok? Akár a legrosszabb, összeférhetetlenség? Ismerem a saját kutyusom, mégis vannak félelmeim, hiszen neki csak mi voltunk a család, eddig.

Van egyáltalán olyan, hogy nem ajánlott másik eb tartása?

Jől szocializált, kutyasuliban többször járt a saját kutyus, fajtársaival jől kijön, futtatókon, terepen.

Köszönöm a válaszokat!



2021. dec. 31. 13:53
 1/9 A kérdező kommentje:

Bocs a sok Ű=Ű (máshogy vannak a billentyűk ezen a telefonon)

Várom a válaszokat. Köszönöm.

2021. dec. 31. 13:56
 2/9 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%
Lehetőség szerint inkább kölyök vagy fiatal szukát vigyél haza. És mielőtt hazaviszed az újat legyen több alkalom arra hogy a két kutya találkozzon egymással semleges terepen, illetve amikor elhozod az új kutyát akkor menjetek egy jó nagyot sétálni, hogy egyesülhessen a falka. Az udvarra meg ajánlott lenne úgy hogy előszőr te, utánad a meglévő kutyád és csak úgy az új. (A rangsor miatt fontos ez)
2021. dec. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Én harmadik kutyát fogadtam örökbe menhelyről 2 hónapja. Egyből meg volt a szimpátia, de azt is figyelembe vettem az elejétől, hogy milyen kutyával jönnének ki az enyémek. A vehemens, pörgős kutyákat nem csípik. Kihozták a kennelből ismerkedni, nekem is szimpatikus volt, ő is bújt hozzám. Úgy gondoltam a viselkedése alapján, hogy többi kutyám is jól kijönne vele, így örökbefogadtuk. Egyből a házban találkoztak, mert nem volt megoldható séta közben. Kezdetben voltak morgások, de az új kutya szépen reagált, enyémek meg egy idő után elfogadták. 2 hét alatt beilleszkedett, 3 hét után kezdett játszani a fiatalabbik kutyánkkal. Egyébként felajánlották, hogy vigyük el a kutyáinkat ismerkedni a kiválasztott kutyához, de tudtam, hogy a sok kutya szaga, ugatása, az új ismeretlen hely csak stresszelné őket, idegesek lennének, ezáltal nem jól reagálnának, szóval a megérzéseimre hagyatkoztam. Bejött :)
2021. dec. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szóval akkor mindof alárendelt lesz az újonnan jöt?

A szuka, akit kinéztem, hasonló korű, csak ivartalanított, történetét olvasva kicsit lelkileg sérült.

Neki, amúgy is, mi t szuka, ha kijönnénnek is, sosem lesz úgymond egyenrangű a társával? Kutyusomnak saját fajából való társat szeretnék, ne csak mi legyünk neki, emberek. Szóval kan kutyám mindig "főnöl" lesz/lenne?

Azt álmodtam, hogy egyenrangú társa leaz, de mivel egyébként domináns eb, ezért gondoltam kifejlett, de ivartalan lány, ugyanazon típusú kutyusra.

A közös séták biztosítottak lesznek, de azután? Ha minden rendben, de itthon mégse úgy alakul?

2021. dec. 31. 16:51
 5/9 A kérdező kommentje:
Van egy kedves kis Cane Corso lány, akit szeretnék, sok lelki nehézségen ment át, a saját kutyusomnak szerencsére nem volt ilyen nehézsége.
2021. dec. 31. 16:57
 6/9 Maya Bunnyheart ***** válasza:
Egyenrangúak nem lesznek de az nem is baj, úgy a legkönnyebb ha mindkét kutyának megvan hogy hol a helye a falkában és ott is kell tartani őket, ezalatt értem hogyha bármit csinálsz velük mindig a kan legyen az első pl. etetésnél neki adsz előbb engedélyt, vagy sétánál rá teszed előbb a pórázt stb. És a legfontosabb egy mentett kutya esetében az hogy tiszta lappal induljon nálad, ezalatt értem azt hogy ne sajnáld a múltja miatt, tehát próbálj úgy tekinteni rá mint a másik kutyádra.
2021. dec. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Soha nem volt "másik" kutyám. Mindig csak a kutyám volt, az az Egy. Ez az első, hogy szeretném, ha nem egy kutyám lenne hanem kutyáim. Nagy lépés, tudom. Azért is kérek tanácsot. 😊
2021. dec. 31. 20:42
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen ezért van 2 hét próbaidő.


Néha a kutyák viselkedése megváltozik, ha gazdájuk lesz és nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb, biztonságosabb életük. Előfordul, hogy bevédik a gazdit, dominánsabbak lesznek más kutyákkal stb. Ezeken a kezdeti nehézségeken a szigorú szabályok és tréner, kutyasuli segíeni szokott, ha mégsem megy, akkor sajnos vissza szokták adni a kutyust.


Kezdésnek csak én is azt tudom ajánlani, mint a többiek: sok előzetes találkozás, majd semleges terepről menjetek haza, ne kivételezzetek és ne sajnáljátok az új kutyát (ha már hazavittétek, semmi sajnálnivaló nem lesz benne, mert egy szuper család tagja lehet).

2021. dec. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A meglevo kutyad vidd el a az uj kutyahoz. Semleges terepen porazon ismerkedjenek. Ha azonnal orom jatek van,akkor ok.


A joveveny szuka kevesbe legyen dominans. Az a biztos.


Sorrendisegi szabalyokat veresen komolyan vedd es tarsd be. Azon mulik a beke .

2022. jan. 2. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!